שתף קטע נבחר

יפן: אחרי הצונאמי, זינוק במספר "טקסי הגירושים"

הירוקי טראי מפיק אירועים לציון גירושים. לטענתו, מאז רעידת האדמה הקטלנית מספר לקוחותיו שולש. "רבים שוקלים מחדש את סדר העדיפויות שלהם", הסביר. במרכז הטקס - ריסוק הטבעות

פוקושימה אהובתי. לא רק משבר גרעיני, רעידת האדמה והצונאמי הקטלני שפקדו את יפן הביאו למשבר נוסף – בחיי הנישואים של זוגות רבים. מפיק טקסי גירושים במדינה דיווח כי מאז האסון גדל פי שלושה מספר הבקשות לטקסים הייחודיים, הכוללים, בדומה לחתונה, כיבוד ושמלה מיוחדת, ובמרכזם מעמד ריסוק טבעות הנישואים.


רגע השיא, מעיכת הטבעות. "הרגשה מזככת" (רויטרס)

 

"האסון גרם לזוגות רבים לשקול מחדש את סדר העדיפויות שלהם", הסביר הירוקי טראי, בן 31, שזיהה את הצורך בשוק והחל לערוך את הטקסים לפני שנתיים, "חלק מהאנשים גילו שעבודה חשובה להם יותר ממשפחה, וזה עזר לאנשים לאזור את הביטחון להחליט להתגרש". לדבריו, "אלו המעוניינים בגירושים ידידותיים עורכים את הטקסים הללו".

 

האירוע שמסמל את המעבר מחיי זוגיות בחזרה לעולם הרווקות עולה 55 אלף ין (690 דולרים), כולל ארוחה, ומגיע לשיאו בטקס כתישת הטבעות באמצעות פטיש.

 

"עוזר לפתוח דף חדש"

טומוהארו סאיטו ערך את הטקס עם אשתו מיקי מספר ימים לפני הגשת הבקשה הרשמית להתגרש. הוא סיפר כי מעיכת הטבעות הייתה חוויה מזככת. "לא חשבתי שהטבעת תימחץ כל כך בקלות. הייתי המום אבל בה בעת אני מרגיש שזה עזר לי לפתוח דף חדש".


בופה, כמו בחתונה (רויטרס)

 

כמו בחתונה, אחת מגולות הכותרת של האירוע היא השמלה. מיקי סאיטו בחרה ב"שמלת גירושים" בצבע צהוב-חיננית (פרח הדומה לחרצית). ביפן, פרחי החיננית הלבנים-צהובים מסמלים מערכת יחסים ידידותית או אפלטונית.

 

המעצב אקיו גו אמר כי יצר את השמלה בדגש על גב האשה. "עיצבתי את השמלה כך שגבה של האשה נראה במיטבו כשהיא מפנה אותו והולכת לה", הסביר המעצב.

 

מיקי סאיטו הסבירה כי רעידת האדמה גרמה לה להבין שהיא רוצה לגור בקרבת הוריה החיים בצפון-מזרח יפן, האזור שנפגע קשות באסון. "אחרי הרעש, רצוני לגור עם הוריי התחזק", העידה.

 

האורחת הירוקו טדה הייתה נוכחת כאשר בני הזוג נישאו וגם כששמו סוף לנישואיהם. "אני מברכת אותם על הגירושים הידידותיים, לא דמיינתי מעולם שהיום הזה יגיע כי הייתי בחתונה שלהם, אבל מאחר שהם החליטו להיפרד, זו אחת הדרכים הטובות לעשות זאת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יפן טקס גירושים גירושין
צילום: רויטרס
השמלה המעוצבת. "הגב נראה במיטבו כשהיא מפנה אותו והולכת לה"
צילום: רויטרס
מומלצים