שתף קטע נבחר

הותקף בטייבה ויקבל 125 אלף ש' מהמשטרה

קובי קחלון נתקל במחסום משטרתי ונאלץ להיכנס לעיר - שם הוכה בקרשים במהלך הפגנה אלימה. השופטת: המשטרה אינה זכאית לחסינות בגין נזקם שנגרמים עקב מחדלים רשלניים שלה

בית משפט השלום בנתניה חייב הבוקר (יום ג') את המשטרה לשלם פיצוי בסך 125 אלף שקל לקובי קחלון, שהותקף ונפצע במהלך הפגנה אלימה בטייבה לפני ארבע שנים. בפסק הדין קבע בית המשפט כי "המחדל שבאי-אזהרת הנוסעים בדרך ושיתופם במידע שהיה בידי המשטרה הוא מחדל רשלני".

 

במאי 2007 התקיימה בטייבה הפגנה אלימה של תושבים, שמחו על אוזלת ידה של המשטרה בעקבות מקרי אלימות בעיר. בעקבות התפשטות ההפגנה, סגרה המשטרה את כביש 444. קחלון, שעשה דרכו לביתו שבכפר יונה, הגיע לשכונות הדרומיות של טייבה וגילה שהכביש חסום. כמו נהגים אחרים, הוא ניסה לעקוף את החסימה בנסיעה דרך העיר עצמה, שם נתקל במפגינים שהציתו צמיגים והשליכו בקבוקי תבערה על הכביש.

 

קחלון הותקף על ידי ההמון באמצעות מוטות וקרשים ורק בזכות שני מקומיים שסייעו בחילוצו, הוא לא נפגע באורח קשה יותר. מכוניתו נותרה בטייבה והוצתה, בעוד שקחלון עצמו נפצע ופונה לבית החולים לניאדו בנתניה. לפניו, הותקף נהג נוסף שנסע אף הוא באזור.


קחלון בביתו, לאחר האירוע. "מחדל רשלני" (צילום: עידו ארז)

 

בעקבות האירוע, תבע קחלון, באמצעות עו"ד גיל קלופשטוק, את המשטרה בטענה כי נהגה ברשלנות כשהפנתה אותו לטייבה בעת שהתקיימה במקום הפגנה אלימה. בכתב ההגנה, טענה המשטרה כי קחלון נכנס לעיר על דעת עצמו מבלי שהופנה על ידה לשם, גרסה שנתמכה על ידי עדותם של קחלון והנהג המותקף השני.

 

בפסק הדין החליטה השופטת הדס עובדיה לחייב את המשטרה לפצות את קחלון על הפגיעה בו והנזקים שנגרמו לו בסכום של 125 אלף שקל. עובדיה קבעה כי קחלון נפגע עקב רשלנותה של המשטרה, אשר הייתה צריכה ליידע את הנוהגים בכביש בדבר סיבת חסימתו ובדבר ההפגנה האלימה שהתרחשה בתוך העיר וגלשה לכביש שנחסם.

 

"המחדל שבאי אזהרת הנוסעים שבדרך, ושיתופם במידע שהיה בידי המשטרה הוא מחדל רשלני", כתבה עובדיה בפסק הדין. היא הדגישה כי המשטרה התרשלה ועקב כך נגרמה פציעתו של קחלון. "המשטרה אמונה על שמירת ביטחונם הגופני

והרכושני של תושבי המדינה. עליה לאכוף את שלטון החוק. המשטרה אינה זכאית לחסינות בגין נזקם שנגרמים עקב מחדלים רשלניים שלה".

 

השופטת קבעה עוד כי "ההסתברות לגרימת נזק גופני לנהגים שייכנסו לתוך מתחם ההפגנה האלימה היתה גבוהה. ניתן והיה צריך לצפותה. יכולת צפיית ההתקפות על הנהגים שייכנסו לעיר גברה עוד יותר לאחר דיווח של אדם נוסף לשוטרים שבמקום, על תקיפתו, עוד לפני שהתובע עצמו הותקף. סבורני שההצדקה להטיל אחריות על המשטרה היא מובהקת בנסיבות העניין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קובי קחלון לאחר האירוע. "הצדקה להטיל אחריות על המשטרה"
צילום: עידו ארז
עו"ד קלופשטוק
מומלצים