שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ארה"ב: ישראל הוכנסה בטעות לרשימת הטרור

  במשך שבועות ארוכים לא הצליחו במשרד להגנת המולדת לספק הסבר מדוע הוכנס שמה של ישראל לרשימה השחורה, לצדן של מדינות כמו איראן וסוריה. לאחר שתוקנה הטעות נמסר: "ישראל שותפה במאמצים שלנו להילחם בטרור העולמי"

  איך קרה שבמשך כמה שבועות הייתה ישראל ברשימת הטרור של ידידתה הגדולה ביותר? דיפלומטים ישראליים בוושינגטון הופתעו לגלות שישראל היא אחת מבין 36 מדינות הכלולות ברשימת הטרור של המשרד להגנת המולדת. הטעות התבססה על מידע לא מדויק ורק היום (ד')  הוסר שמה של ישראל מהרשימה השחורה.

   

  הרשימה, שפורסמה ב-10 מאי, כלולה בדו"ח מיוחד לפיקוח על זרים חשודים. בין המדינות שכלולות בה נמצאות גם חברות ציר הרשע כמו איראן, סוריה וגם לוב. לאחר שבירושלים הופתעו לגלות שישראל מסייעת לטרור, הם פנו למשרד להגנת המולדת, אך גם שם לא ממש ידעו במה מדובר.

   

  עיתונאים שפנו למשרד להגנת המולדת קיבלו בתשובה הצהרה שישראל אינה מדינת טרור, ושיחסיה עם ארה"ב מצוינים בתחום המאבק בטרור, אבל לא ממש הצליחו לספק הסבר להימצאותה של ישראל ברשימה.

   

  הביורוקרטיה האמריקנית, מסתבר, עובדת שעות נוספות ורק כעת,

  כמעט חודשיים לאחר שהאמריקנים החלו לעשות בדק בית, הם הודיעו שמדובר בטעות שתוקנה.

   

  בהודעה הרשמית שפורסמה נאמר כי "הוספת ישראל לרשימה התבססה על מידע לא מדויק שסופק למשרד המפקח במהלך הבדיקה. ארה"ב אינה מחשיבה, ומעולם לא החשיבה את ישראל כקשורה לטרור. ההיפך, היא שותפה במאמצים שלנו להילחם בטרור העולמי".

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים