שתף קטע נבחר

חשד: נפגעים במלון מגז פלפל של אנשי מג"ב

500 אורחי מלון "קיסר" בטבריה פונו לזמן קצר, ככל הנראה בשל משחק במכלי תרסיס פלפל של שוטרי מג"ב שגרם לכמה נפגעים. 11 נפגעו משאיפת הגז וסבלו מלחצים בחזה, קשיי נשימה וצריבות בעיניים: "באנו מנתניה, זה היה מפחיד"

החופשה במלון בטבריה היתה צורבת במיוחד, כנראה בגלל משחק של לוחמי מג"ב בתרסיס גז פלפל. מלון קיסר בעיר פונה אמש (ד') עקב חשש לדליפת גז. כוחות החירום שסרקו את המקום איתרו בהמשך את מקור הדליפה - מכל תרסיס פלפל השייך לשוטרי מג"ב ששהו במקום. נבדק החשד כי המכל דלף בגלל משחק של המג"בניקים. 11 איש נפגעו משאיפת התרסיס, אחד מהם סובל מלחצים בחזה ומצבו מוגדר בינוני, ומצבם של העשרה האחרים קל. 

 

כבאים מתחנת טבריה, שהוזעקו למקום, סרקו את הקומות השונות וביקשו מהאורחים לפנות את חדריהם, על מנת לאתר את מקור דליפת החומר ואת זהותו - וכן לבדוק אם ישנם נפגעים נוספים. למקום הגיעה גם ניידת לטיפול בחומרים מסוכנים, על מנת לסייע במאמצים - עד שמצאו את המכל הדולף בחדרם של השוטרים בקומה העשירית.


500 אורחים פונו מהחדרים: "דיברו על גז, ונלחצנו" (צילום: חגי אהרון)

 

בהנהלת המלון הביעו מורת רוח מכך שאיש מהלוחמים לא העלה את האפשרות כי מדובר בשאיפת תרסיס פלפל, והדיווחים הראשונים העלו חשש מפני דליפת גז או חומר מסוכן אחר. לדבריהם, בכוונתם להגיש תלונה למשטרה כדי שתחקור את הנושא.

 

אלי פרץ, מנהל מד"א ירדן, סיפר ל-ynet: "סמוך לשעה 21:30 התקבל דיווח על מספר בני אדם שחשו ברע במלון קיסר. הם נבדקו על ידי הצוותים במקום והתלוננו על לחצים בחזה, קשיי נשימה וצריבות באזור העיניים. מצבם של רוב הנפגעים מוגדר קל והם הועברו לבדיקות בחדר המיון של בית החולים פוריה".

 

"אחרי הטראומה בנתניה, זה קרה לנו שוב"

"שמענו המולה וכשפתחתי את הדלת התחלתי לחוש ברע", העידה אורטל זיגדון מנתניה, שהגיעה אתמול למלון עם אחותה. "חשתי צריבות וראיתי אנשים יוצאים מחדרם עם עיניים אדומות. איש כיבוי עם מסיכת אב"כ הוציא אותנו החוצה לטיפול. כולם דיברו בהתחלה על גז וזה הלחיץ אותנו", סיפרה זיגדון, "באנו מנתניה לטבריה אחרי הטראומה הקשה שעברנו בעיר עם פיצוץ הגז, ולחשוב שזה קורה עוד פעם והפעם לך, זה מפחיד".

 

500 האורחים שפונו הורשו לחזור לחדריהם לקראת חצות, לאחר שהובהר כי כל החומר שהיה באוויר התפוגג ואינו מסכן עוד את השוהים. גם מרבית הנפגעים שפונו לבית החולים פוריה ישתחררו בקרוב, לאחר שיסיימו את סדרת הבדיקות.

 

במלון טברייני אחר חששו אתמול האורחים מאש שפרצה סמוך לו. השריפה השתוללה בשטח פתוח סמוך למלון "קלאב הוטל" בטבריה, וכובתה כעבור כמה שעות. לא היו נפגעים במקרה זה.

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 06/07/2011 22:54

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המלון. התרסיס התפשט בקומה העשירית
צילום: חגי אהרון
מומלצים