שתף קטע נבחר

יורה שמאלה: עמיר פרץ נגד "שותי האספרסו"

בראיון ל-ynet תוקף המתמודד על ראשות העבודה את מחנה השמאל: "מחנה השלום חייב לצאת מהמזגנים". לדבריו, אם יהיה שלום, "זה ישפר את היכולת לקנות דירה לילדים"

עמיר פרץ יורה שמאלה: חבר הכנסת מהעבודה, המתמודד בפריימריז על ראשות המפלגה, תקף היום (ה') את מחנה השמאל וכינה את תומכיו של אותו מחנה "יושבי סלונים ושותי אספרסו".

 

בראיון ל-ynet אמר פרץ: "כשמביטים על תומכי הימין, שאינני מסכים איתם בשום אופן ובשום תחום, רואים את ההקרבה שלהם, את הנכונות

 שלהם לעמוד לפעמים בתוך התנחלויות או קרוואן שטוף גשם. ברור לחלוטין שזה יוצר יותר הזדהות בציבור הכללי".

 

מנגד, תיאר את "התכנסותו של מחנה השלום בדלת אמותיו". הוא אמר: "כולם מעדיפים לשבת בסלון ביום שישי, לנתח את כל העולם, להסביר באופן מדוקדק למה התכוונו אובמה וסרקוזי, ולחשוב שהם מצליחים לייצר דינמיקה של שינוי בדעת הקהל. אותו הדבר לגבי כל יושבי בתי הקפה, שבטוחים שאם ינהלו ויכוח סוער סביב אספרסו טעים ונוח, למחרת דעת הקהל תשתנה".

 

הוא המשיך במתקפה ואמר שמחנה השלום איבד את הביטחון העצמי שלו. "אני לא רואה את הימים שבהם השמאל היה יוצא להפגין נגד ההתנחלויות, כי ההשקעה הזו היא על חשבון ערי הפיתוח. אני לא רואה את הסטיקרים של תומכי השלום על המכוניות שלהם. אני רואה רק סטיקרים של יש"ע ושל חברון ושל קמפיינים מאוד ימניים".

 

"יש חיבור בין חברה לשלום"

ח"כ פרץ אמר כי האדישות מולידה קיפאון בתהליך המדיני. "אחר כך, אל למישהו להתפלא שמנהיגים מביאים את ישראל לקיפאון ולתהליך של דה לגיטימציה. אני רוצה שהשלום יהיה נכס עממי. מי שמתפלל לשלום כמה פעמים ביום, צריך להבין שהשלום ישרת אותו. זה ישפר את יכולתו לקנות דירה לילדים ולשפר המצב במערכת הבריאות. אם יהיה חיבור בין חברה חזקה ושלום - זה התהליך הבריא ביותר".

 

הוא גם אמר שמחנה השלום סוגר חומה סביב השלום, במקום לשתף אוכלוסיות נוספות בו. "במקום להבין שבכל פעם שיש אדם דתי, שמוכן לדבר על השלום - השמאל רואה בו יריב. זה לא הגיוני. איך אפשר ליצור אופוזיציה לוחמת באמת? רק אם אתה משדר שתפיסת העולם שלך קשורה למציאות. האינטרסים של הפלסטינים נמצאים אצלי בסדר עדיפות שני. קודם כל האינטרסים של הישראלים לנגד עיניי. השלום הוא בשבילנו. השותפים האמיתיים

 להכרעה הם בקרב האוכלוסיות החלשות. אני פוגש אנשים ממחנה הימין שאומרים שאין להם בעיה להתפשר. אנחנו עייפים מהעימות הזה, ורוצים כבר להגיע לשלב שישראל מתמקדת במשפחות ובחיים".

 

ח"כ פרץ קרא לשמאל לצאת מהאדישות: "מחנה השלום חייב לצאת מהמזגנים. הם צריכים להבין שצריך לעבור מבית לבית ומשכונה לשכונה. אני לא מוכן בשום פנים ואופן שהמסע שמנוהל נגדי יוריד את המוטיבציה לפעילים החדשים והישנים שמצטרפים לעבודה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השלום הוא בשבילנו. עמיר פרץ
צילום: גיל יוחנן
מומלצים