שתף קטע נבחר

הח"כ הנכה מטלון נפל ממכשיר, ברכיו נשברו

ביום חמישי בלילה התאמן כרגיל ח"כ משה (מוץ) מטלון על מכשיר פיזיותרפי בביתו. הנפילה הייתה קשה, בבית החולים התברר ששתי ברכיו נשברו, אך הוא מבטיח להמשיך בעבודה

סוף שבוע קשה עבר על חבר הכנסת משה (מוץ) מטלון מישראל ביתנו. הוא חווה נפילה בביתו שהובילה לשברים בשתי ברכיו. כעת ייאלץ הח"כ המרותק לכסא גלגלים לעבור תהליך שיקום ממושך.

 

מטלון (58), נכה צה"ל, מכהן בכנסת ה-18 בקדנציה הראשונה שלו. הוא מתגורר בהרצליה ומתנייד באמצעות כסא גלגלים גם במסדרונות הכנסת, אשר נאלצה להנגיש את במת הנואמים במליאה וכן אזורים שונים, שבהם הוצבו מעליות מיוחדות המורידות ומעלות את הכסא - גם מדרגות בודדות.


מטלון במרתון תל-אביב. לא מוותר (צילום ארכיון: אריאל בשור)

 

בביתו וכחלק מהפיזיותרפיה הקבועה, משתמש מטלון במכשיר מיוחד שמטרתו להעבירו למצב עמידה, על מנת להאריך את שרירי הרגל ולמנוע התנוונות או התקצרות השרירים, כפי שהוא מסביר.

 

במהלך השימוש במכשיר ביום חמישי בשעות הערב המאוחרות, מיד לאחר שעלה למצב עמידה, נותקה הקשירה למכשיר ומטלון התמוטט על הרצפה. נוכח הכאבים העזים, כעבור כמה שעות הוא הובהל לבית החולים שיבא בתל השומר.

 

בהמשך התברר למטלון ששבר את שתי ברכיו וייאלץ לעבור תהליך שיקומי ארוך. רגליו יקובעו באמצעות סד עד להחלמה מלאה. בכל זאת, הוא בטוח שימשיך כרגיל בעבודתו בכנסת.

 "אני מודה לאגף השיקום במשרד הביטחון", אמר הערב, "שדאגו לי במיידיות ראויה לכל הערכה לרכב חלופי המותאם לצרכי כרגע ולאחות המקשרת ענת בן-דור שלוותה אותי בכל זמן שהותי בבית החולים.

 

"מצפה לי תהליך שיקום לא קצר ואני כולי תקווה שיסתיים עד כמה שיותר מהר. בינתיים, כל עוד הראש מסוגל לחשוב והיד מסוגלת להצביע אמשיך למלא את תפקידי כחבר כנסת", הבטיח מטלון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוץ מטלון בדרך לדוכן שהונגש
צילום: גיל יוחנן
מומלצים