שתף קטע נבחר

צה"ל בודק מציאת תיק טיס של 'יונתן שפירא' בפח

תושב תל אביב טוען כי איתר פריטי צבא חסויים השייכים לטייס הסרבן בתוך פח זבל ברמת גן. שפירא: "הסיפור נשמע לי הזוי"

תיק צבאי ובו חומרים חסויים של חיל האוויר הובא בתחילת השבוע למשטרה. לטענת תושב תל אביב שמצא אותו בפח אשפה ברמת גן, מדובר בפריטים השייכים לטייס (במיל.) יונתן שפירא, המכחיש כל קשר למקרה.

 

האיש, בן 37, מספר שמצא שלשום (יום א') תיק צה"לי מונח בפח אשפה. לאחר שפתח אותו, גילה בתוכו קסדת טייסים עם מכשיר קשר, פק"ל כיסים ופנקס עם הכיתוב "סודי" של חיל האוויר. בנוסף, אותרו בתיק פרטי אנשי החיל, תדרי קשר, מפות וחומר סודי נוסף. 

 

"סייעתי לחבר לשפץ דירה, רוב היום ניקינו, סידרנו וצבענו את המקום", סיפר ל-ynet. "באחת הגיחות שלי לפחי הזבל, גיליתי תיק שעליו כתוב בטוש 'יונתן שפירא', ובתוכו קסדת טייסים לבנה עליה היה הכיתוב 'יונתן ש', פק"ל כיסים, פנקס סודי ומפות. די מהר קישרתי, שפירא הוא בכל זאת דמות ידועה שעלתה לכותרות לאחרונה שוב. חשבתי מה לעשות והחלטתי לפנות לחבר הכנסת מיכאל בן ארי". מוצא התיק וחבר הכנסת מסרו את הציוד לשוטרי התחנה ברחוב ז'בוטינסקי ברמת גן. "כחייל מילואים, הדבר מזעזע אותי", הוסיף.

 

סרבן, שייט, מרסס 

שפירא, אחד החותמים על מכתב הטייסים הסרבנים משנת 2003, מוכר כפעיל שמאל בולט נגד פעילות צה"ל בשטחים. הוא השתתף לאחרונה בהכנות ליציאת המשט לרצועת עזה, כעשרה חודשים לאחר שנעצר יחד עם ארבעה ישראלים נוספים בלב ים, כחלק מ"המשט היהודי". לפני כשנה, ריסס שפירא על קירות גטו ורשה בפולין את הכתובות "ישוחררו כל הגטאות" ו"שחררו את עזה ופלסטין". הוא תיעד את המעשה והביא לפרסום הסרטון באמצעי התקשורת.


הציוד הצבאי שנמסר למשטרה (צילום: עופר עמרם)

 

לדברי בן ארי, "דבר כזה יכול לקרות רק למי שמזלזל באופן בוטה בביטחון מדינת ישראל, בערכים שהוא גדל והתחנך עליהם ובסודיות והשמירה על רכוש צה"ל".

 

במשטרת מחוז תל אביב אישרו כי קיבלו את הציוד והעבירו אותו לצה"ל. דובר צה"ל מסר כי "מדובר ברכוש צה"ל שמיועד

לשימוש צבאי וכל שימוש בו מנסיבות אזרחיות אסור. עירנותו של האזרח הביאה להשבת הציוד לצה"ל והנושא נבדק בידי גורמי ביטחון".

 

שפירא עצמו, השוהה כעת בחוף המערבי של ארצות הברית, הכחיש בשיחה עם ynet כי הוא קשור לתיק שנמצא: "אני כבר לא בצבא 8 שנים ונראה לי שהפריטים שנמצאו לא קשורים אלי. אין לי מושג כיצד הם הגיעו למקום בו הם נמצאו וכל הסיפור הזה נראה לי הזוי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בן ארי והאזרח שאיתר את הציוד בתחנת המשטרה
צילום: עופר עמרם
שפירא. "הפריטים שנמצאו לא קשורים אלי"
צילום: דודו אזולאי
בן ארי. "כל הדרכים כשרות"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים