שתף קטע נבחר

סגן ראש העיר חדרה לשעבר הורשע בעבירת מין

במסגרת עסקת טיעון הורשע סמי לוי בעבירות של מרמה והפרת אמונים, שימוש לרעה בכוח המשרה, ניסיון תקיפה ועבירת מין שאינה אונס. השופט דחה את בקשתו של לוי שלא לפרסם העסקה

לא אונס - עבירת מין: סגן ראש העיר חדרה לשעבר, סמי לוי, הורשע במסגרת עסקת טיעון בעבירות של מרמה והפרת אמונים, שימוש לרעה בכוח המשרה, ניסיון תקיפה ועבירת מין שאינה אונס. במסגרת העסקה, סוכם כי התביעה תבקש להטיל עליו עונש - חצי שנה של עבודות שירות. כך הותר היום (ג') לפרסום.

 

נגד סמי לוי הוגש כתב אישום בבית המשפט המחוזי בחיפה, לפני כחמישה חודשים, שם יוחסו לו בין היתר, עבירות מין חמורות. בעקבות עסקת טיעון אליה הגיעו פרקליטות מחוז חיפה וסמי לוי, הוחלט לתקן את כתב האישום. עוד סוכם כי יוטל עליו מאסר על תנאי וייקבע כי יש קלון בעבירות בהן הורשע.

 

במסגרת העסקה, סוכם כי התביעה תבקש מלוי לפצות את המתלוננות ואילו הוא עצמו יבקש שלא להטיל עליו פיצוי למתלוננות.

 

השופט רון שפירא, שהתיר לפרסם את עסקת הטיעון, לא התיר לפרסם את עובדות כתב האישום המתוקן. בהחלטתו קבע השופט: "אין ספק כי בשל תפקידו הציבורי של לוי, בעת שביצע את העבירות שבהן הורשע גם אם איננו מתכוון לחזור ולמלא תפקידים ציבוריים בעתיד, קיימים אינטרסים של פומביות הדיון ושל זכות הציבור לדעת. אינטרסים אלה מתחזקים במיוחד לאחר שהנאשם הורשע, אך יש להעמידם אל מול אינטרס ההגנה על הפרטיות של המתלוננות וכן של ילדיו הקטינים של הנאשם שגם הם ראויים להגנה".

 

לוי הגיש בקשה לעיכוב ביצוע החלטת השופט להתרת הפרסום, אך השופט דחה את הבקשה וקבע כי במסגרת הפרסום תהיה עבירת המין בה הורשע לוי היא עבירה של בעילה אסורה בהסכמה, עבירה שלא נעשתה תוך אלימות ועבירת האלימות שיוחסה לו קשורה למעשה אחר. גזר דינו של לוי יינתן בשבוע הבא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סמי לוי
צילום: דודו אזולאי
מומלצים