שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ישראל במועצת הביטחון: חמאס מנצל ילדים לטרור
  בדיון בנושא השימוש בילדים בסכסוכים מזוינים בעולם, אמר השגריר פרושאור כי הארגונים הפלסטיניים משתמשים בקטינים כמגן אנושי ולפיגועים נגד אזרחים וחיילים: "לשים קץ לתרבות ההסתה". הוא הזכיר את משפחת פוגל שנטבחה באיתמר

  שגריר ישראל באו"ם, רון פרושאור, ניצל הערב (יום ג') דיון במועצת הביטחון בנושא "ילדים בסכסוכים מזוינים", כדי להבליט את השימוש שחמאס וארגוני טרור מסוגו עושים בילדים פלסטינים לצורך פיגועי טרור. הוא דיבר גם על הפיכתם את הילדים הישראלים ליעד לחיסול.

   

  במהלך דבריו הזכיר השגריר פרושאור את רצח בני משפחת פוגל, בהם שלושה ילדים, בהתנחלות איתמר. "טרוריסטים במזרח התיכון ממשיכים למקד את התקפותיהם בילדים. בחודש מרס רצחו מחבלים פלסטינים באכזריות את בני משפחת פוגל בעת שישנו בביתם. המחבלים רצחו בסכין את שני ההורים, את בניהם - בני 11 ו-4, ואת התינוקת שלהם, בת שלושה חודשים. זו דוגמה אחת להתקפות וטרור נגד ילדינו".


  בית משפחת פוגל בהתנחלות איתמר אחרי הרצח (צילום: בן קלמר)

   

  פרושאור הזכיר גם את הירי של טיל נ"ט על אוטובוס תלמידים צהוב בגבול עזה באפריל, שבו נהרג הנער דניאל ויפליך. "הם פגעו באוטובוס בטיל נגד טנקים שהוברח לעזה. הטרוריסטים הרסו את האוטובוס לחלוטין ורצחו נער בן 16", הדגיש. פרושאור הזכיר כי בששת החודשים הראשונים של 2011 נורו לשטח ישראל 290 רקטות ופצצות מרגמה, שכוונו לעבר אוכלוסייה אזרחית, כולל ילדים. "אנחנו סופגים שתי התקפות ביום. זו המציאות היומיומית", אמר למשתתפים בדיון.

   

  רון פרושאור האשים כי "חמאס וארגוני טרור אחרים מגייסים קטינים ומשתמשים בהם לביצוע פיגועים נגד אזרחים וחיילים ישראלים. הם משתמשים בילדים כמגן אנושי, ובבתי ספר, בתי חולים ושכונות אזרחיות כבסיס לפעילות טרור". פרושאור הדגיש כי ילדים במזרח התיכון מוסתים במסגדים, בבתי הספר ובתקשורת לשנוא ולהשמיץ ישראלים ויהודים.


  האוטובוס שבו נהרג הנער דניאל ויפליך באפריל (צילום: צפריר אביוב)

   

  "למען הילדים האלה ולמען עתיד אזורנו, אני קורא לקהילה הבינלאומית לשים קץ לתרבות ההסתה. אנחנו זקוקים לחינוך שמקדם שלום במקום שנאה, סובלנות במקום אלימות והבנה הדדית במקום רצח חפים מפשע", אמר פרושאור. "לדור הבא

  מגיע עתיד טוב יותר. בלי עימות, בלי טרור, בלי שנאה".

   

  בנאום אחר שנשא השגריר הישראלי, בדיון בעצרת הכללית של האו"ם בנושא "האחריות להגן", הוא הזכיר לנציגי המדינות החברות בארגון את שתיקת העולם מול זוועות השואה שעברו היהודים. "אנחנו אומה שקמה כמו עוף החול מתוך האפר של השואה. אנחנו נושאים את זיכרון האימה", אמר פרושאור, והבהיר כי "למדינות יש אחריות מוסרית למנוע התפשטות של שנאה ודעות קדומות. ממשלות עושות שימוש ציני בהסתה כדי להסיט את דעת הקהל מהתעללות באזרחיהן ומכשלונן. הקהילה הבינלאומית אינה יכולה להתעלם מהסכנה הטמונה בכך. ההיסטוריה מוכיחה שהצהרות והסתה מובילים למעשים".

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  השגריר באו"ם פרושאור. "חינוך לשלום במקום לשנאה"
  צילום: שחר עזרן
  מומלצים