שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  השאירו חשוד ללילה בניידת, השופטת שחררה

  צעיר מירושלים נצפה ברחוב שיכור ומסומם עם חברתו ובתה הקטנה. הוא תקף שוטרים שבאו לעצור אותו, וכשנעצר לא הובא לרופא, לא קיבל אוכל, והושאר לישון בניידת

  המשטרה פגעה בזכויות היסוד של העציר, ועכשיו הוא נמצא בבית למרות שהוא מסוכן: צעיר מירושלים נעצר שלשום בחשד שצרך סמים והיה שיכור בעודו נמצא ברחוב יחד עם חברתו - שהייתה שיכורה אף היא - ובתה הקטנה, בת 4. השוטרים שהוזעקו על-ידי עוברת אורח כדי לעצור אותו טענו כי הוא תקף אותם, וקיוו כי בשל מעשיו יצליחו להביא לפחות להארכה זמנית של מעצרו. אלא שדווקא כשלים שלהם זירזו את שחרורו, מסתבר.

   

  השוטרים הביאו את החשוד בן 23, להארכת מעצר בבית משפט השלום בירושלים, כשהם מייחסים לו גם חשד של תקיפת שוטרים במהלך מעצרו. בדיון ביקש נציג המשטרה לעצור אותו עד תום ההליכים נגדו, אולם פרקליטו, עו"ד שאול עזרא מהסנגוריה הציבורית, טען כי במהלך הזמן שבו שהה מרשו במעצר הופרו זכויות היסוד שלו באופן בוטה מאוד.

   

  עו"ד עזרא טען כי השוטרים שעצרו את הצעיר ברחוב בירושלים היכו אותו, וכי הם לא לקחו אותו לבית החולים לבדיקה
  רפואית. עוד טען, כי חקירתו הסתיימה לקראת 22:30 בערב, אז היה צריך להיכנס לבית המעצר, אולם במקום זאת הוא הושאר לישון בניידת כל הלילה. לדבריו, החשוד גם לא קיבל אוכל למרות בקשותיו הרבות.

   

  השופטת עירית כהן כתבה בהחלטה כי מחומר החקירה עולה שהצעיר אכן תקף את השוטרים באופן חמור מאוד, וכי התנהגותו אף מקימה לכאורה עילת מעצר בשל מסוכנותו. עם זאת היא קבעה כי זכויות היסוד שלו אכן הופרו, וכי הוא לא הובא לבית המעצר, לן בניידת, לא קיבל אוכל ולא נבדק על-ידי רופא. בעקבות זאת שחררה אותו למעצר בית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים