שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  העונש לשוטר שדרס במעבר חציה: עבודות שירות

  מה פוסק בית המשפט לשוטר שעקף מימין מספר מכוניות לפני מעבר חציה, פגע באורח אנוש בנער שחצה את הכביש וניסה להתחמק מאחריות ומחקירה משטרתית? ארבע שנות פסילה ושלושה חודשי עבודות שירות

  השופט בחר במילים קשות, אך בעונש קל. בית המשפט השלום לתעבורה בחיפה גזר אתמול שלושה חודשי מאסר בעבודות שירות, על שוטר לשעבר במשטרת חיפה, שדרס ופצע קשות נער בעת שזה חצה את הכביש במעבר חציה. בנוסף נשלל רישיון הנהיגה שלו לארבע שנים. המדינה לא דרשה מאסר בפועל אלא רק פסילה וקנס. עמדתה השתנתה במהלך הדיונים, בין השאר עקב הערות מצד השופט, שציין כי לא התבקש לפסוק עונש חמור. 

   

  התאונה הקשה אירעה בשנת 2007, על מעבר חציה בשכונת קריית-אליעזר בחיפה. נער בן 14 החל לחצות את הכביש במעבר חציה, ושני כלי רכב העניקו לו זכות קדימה והמתינו בנתיב השמאלי. באותה עת נהג בניידת השוטר אלכסיי שרייבר (34), בדרכו לאירוע. שרייבר שמיהר עקף מימין את כלי הרכב הממתינים לנער החוצה, ופגע בעוצמה רבה בנער שנמצא באותו רגע מספר מטרים מהמדרכה. הנער הועף אל המדרכה, סבל משברים בגולגולת ושטפי דם בכל חלקי גופו. למזלו, באחת המכוניות שהמתינו לפני מעבר החצייה, נמצאו באותה עת רופאים אשר סייעו לו בטיפול מהיר עד שפונה לבית החולים.

   

  בגזר הדין שנתן אתמול, סקר השופט שלמה בנג'ו את מהלך המשפט וציין: "התביעה הדגישה את החומרה הרבה בהתנהגות הנאשם שהינו שוטר, את ניסיונו להתחמק מאחריות מהחקירה המשטרתית ובמהלך כל המשפט, את החומרה הנובעת מכך שמדובר במי ששירת אותה עת כשוטר במשטרת ישראל. עם זאת, וחרף טענותיה, עתרה בשלב הטיעונים לעונש להסתפק בעונשי פסילה בפועל פסילה על תנאי וקנס. לא הייתה עתירה מצד המדינה להטיל על הנאשם עונש חמור יותר".

   

  למרות שהסניגוריה טענה כי הילד התפרץ לכביש, כי מעבר החציה היה דהוי וכי מהירות הנסיעה הייתה איטית, השופט לא התרשם. "משמיעת הראיות, התחדדה ביתר שאת חומרת האירוע. מדובר באירוע חמור בו שוטר (הנאשם) אינו מציית לחוקי התנועה, רומס אותם ברגל גסה שעה שהוא עוקף שיירה מימין, מתקרב למעבר חציה, לא שם ליבו לילד החוצה את המעבר, ופוגע בו על מעבר חציה. הנפגע, ילד צעיר באותו זמן, נפגע אנושות, סבל מפגיעות מרובות כמעט בכל חלקי גופו וכפסע היה בינו לבין המוות", אמר השופט.

   

  לדברי השופט בנג'ו, היות הנאשם שוטר הייתה דווקא עילה להחמיר עמו: "העובדה שמדובר בשוטר אשר הפר ברגל גסה את חוקי התנועה בעודו נוהג בניידת משטרה וגורם לתוצאה הקשה, מהווה הצדקה לעמדה עונשית מחמירה המתחייבת ממילא ממעשיו". אלא שלמרות המלים הקשות, קבע בסופו של דבר השופט כי ניתן להסתפק בשלושה חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות בבית החולים רמב"ם, ובשלילת רישיון לארבע שנים, בנוסף לקנס בסכום של 2,000 שקל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים