שתף קטע נבחר

ח"כים במאהל: "או שהמחירים יירדו או הממשלה"

משלחת ח"כים הגיעה למאהל המחאה על מצוקת הדיור בת"א והתקבלה בשקט יחסי. ח"כ שאמה הבהיר כי בממשלה ובכנסת מכירים את המצוקה. דב חנין: "במודיעין ובר"ג לא יותר זול, די למגדלי המיליונרים"

משלחת של חברי כנסת הגיעה בצהריים (יום א') למאהל המחאה על מצוקת הדיור בשדרות רוטשילד בתל אביב. הפעילים קיבלו את חברי הכנסת - ביניהם יו"ר ועדת הכלכלה כרמל שאמה, דב חנין, יוליה שמאלוב-ברקוביץ' ונינו אבסזדה - בשקט יחסי, בניגוד לביקורים קודמים של פוליטיקאים במאהל.

 

ח"כ שאמה עדכן את הפעילים על תהליכי החקיקה בנושא הדיור בכנסת והבהיר כי הנושא מעסיק את המחוקקים ואת הממשלה. "הממשלה מבינה - או שהמחירים יירדו, או שהממשלה תרד", אמר ח"כ שאמה, "החובה להביא פיתרון היא עלינו".

 
יו"ר ועדת הכלכלה גם מתח ביקורת על קבלת הפנים שחיכתה במקום לפוליטיקאים אחרים, כמו רון חולדאי וח"כ מירי רגב. "הפעולות שחורגות מביקורת, של להשליך דברים על חברי כנסת ולהתבטא בצורה שהיא קיצונית פוגעות במטרה", הבהיר להם, "ואני שמח שזה מאחורינו".

 

חבר הכנסת דב חנין מתח ביקורת על מי שקורא לצעירים להתרחק מגוש דן: "איפה דירות במודיעין לזוגות צעירים? איפה דירות להשכרה במודיעין, ברמת גן? אנחנו במשבר מאוד קשה. גם המחירים לא יותר זולים שם".
 

"להגן על הצעירים והפחות עשירים"

חנין הוסיף כי במדינה יש 160 אלף דירות מאושרת מבחינה תכנונית, שאינן נבנות ואינן משווקות. לטענתו, "הקבלנים מחכים שהמחירים יעלו עוד יותר. השוק החופשי לא מצליח לעבוד, המדינה צריכה להתערב כדי להגן על הצעירים והפחות עשירים". לדבריו, באזור של שדרות רוטשילד ישנן דירות רבות שעומדות ריקות: "אי אפשר להשלים עם מצוקת דיור גדולה כשבעלי בתים משאירים את הבתים ריקים".


 

חברי הכנסת במאהל המחאה בתל אביב (צילום: עופר עמרם)

 

חנין קרא אמר שיש להפסיק לבנות "מגדלים למיליונרים" בתל אביב ולהתחיל לבנוות דירות

זולות וקטנות. כמו כן, הוא קרא להטיל פיקוח על שכר הדירה ולהקים מטה חירום, "שיפעל מול המצוקות שקיימות כאן. שמעתי כאן כמה סיפורים בלתי אפשריים. יש אנשים שמצאו את עצמם בלי בית ולאנשים האלה צריכים למצוא פתרונות עכשיו. זה אפשרי".

 

ח"כ שמאלוב-ברקוביץ' אמרה: "שאף אחד לא יבוא להגיד לי שאין כסף - אין חמלה, לאף אחד לא אכפת. אף אחד לא עושה שום דבר". חברת הכנסת מקדימה הוסיפה כי "מדינת ישראל חייבת להתחיל לבנות דירות חדר, שני חדרים, ולבטל את המס לחלוטין על דירה ראשונה. אני חייבת לומר שאני כן בעד שמי שרוצה לקנות דירה בישראל - שיקנה. אבל יקנה במחיר הרבה יותר גבוה ממי שחי פה".

 

במהלך הביקור גילו הפעילים על ביטול הדיון במצוקת הדיור שהיה אמור להתקיים מחר בוועדת הכספים - וחלקם הפנו את חציהם כלפי חברי הכנסת. "למה אתם נזכרים רק כשיש מחאה?", שאל אחד המפגינים. ח"כ שאמה הודיע כי מחר בצהריים תדון ועדת הכלכלה, בראשותו, בנושא.


פורסם לראשונה 17/07/2011 13:03

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האוהלים לא קופלו
צילום: עופר עמרם
ח"כ שאמה. יצא לשטח
צילום: עופר עמרם
מומלצים