שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  הומם באקדח חשמלי ושבר לסת: "אני לא פושע"

  ש' טוען שבסך הכל התעניין במעשי השוטרים שניסו למנוע פריצה לרכב בבני ברק, אולם הם הגיבו בחריפות וגרמו לו לפציעות חמורות. "מישהו הזמין אמבולנס, אבל השוטר העדיף להכניס אותי לניידת", סיפר ל-ynet. המשטרה: "הוא תקף וניסה לברוח"

  הסקרנות עלתה ביוקר: ש', צעיר כבן 20 מבני ברק, בסך הכל התעניין במעשי השוטרים שהתקבצו לפנות בוקר היום (א') ליד מכונית חונה בעיר בשעת לילה מאוחרת. אולם השוטרים, שניסו באותה עת למנוע פריצה לרכב, פירשו זאת כתקיפה והשתמשו נגדו באקדח הלם חשמלי. התוצאה הייתה כנראה יותר חמורה ממה שציפו: ש' נפל מיד על המדרכה, ושבר את לסתו כתוצאה מהמכה.

   

  "אני לא פושע ולא עבריין, ולא מבין למה התייחסו אלי כך", אמר ש' ל-ynet, בעודו מאושפז בבית החולים שיבא בתל השומר. בבדיקה שעבר התגלו שני שברים בלסתותיו, שלוש משיניו נשברו, ובסנטרו מחתך עמוק שדרש שמונה תפרים.

   

  מתיאור המשטרה את המקרה עולה כי ש' ושניים מחבריו חלפו ברכבם על פני זירת פעילות משטרתית, האטו את מכוניתם, ולאחר שנדרשו לעזוב את המקום, חזרו רגלית לזירה. לטענת השוטרים, הם הפריעו למלאכתם, סירבו לעזוב ותקפו אותם. כשסברו שאחד מהם מנסה להימלט, ירו לעברו באמצעות אקדח ההלם.

   

  אולם ש' מתאר זאת אחרת: "רק הלכתי לאחור ואז השוטר ירה לעברי בטייזר", הוא שחזר, "נפלתי באותו רגע על הפנים, לא הרגשתי את הגוף שלי, וכשאני שוכב על הקרקע המום ולא מסוגל לזוז, חטפתי שוק נוסף". ש' הציג את שתי הצלקות ממכות החשמל שספג, ובעיקר את כתמי הדם הרבים שנספגו בחולצות. "השוטר אזק אותי, ומישהו הזמין אמבולנס של מד"א, שהגיע תוך כמה דקות יחד עם כוחות הצלה נוספים, אך השוטר העדיף להכניס אותי לניידת ולמנוע ממני את הטיפול הרפואי".

   

  רק בהמשך, בתחנת המשטרה, הוזעק למקום אמבולנס שפינה את הצעיר לבית החולים. עורך דינו של ש', עו"ד ניר דוד, ציין כי בכוונתו להגיש מחר תלונה למחלקה לחקירות שוטרים: "זו התנהגות חמורה ובוטה שאינה במקומה, ולא מובן ולא ברור מדוע ש' לא קיבל את הטיפול הרפואי בשטח".

   

  מהמשטרה נמסר בתגובה: "מדובר באירוע חמור בו שלושה חשודים הפריעו לשוטרים שטיפלו בחשוד להתפרצות לרכב. השלושה סירבו לעזוב את המקום, גידפו ותקפו את השוטרים. אחד מהם החל להימלט ממעצר והשוטר נאלץ להשתמש בטייזר נגדו, וכתוצאה מכך הוא נפל ארצה ונחבל. שני חשודים נחקרו תחת אזהרה ושלישי פונה לקבלת טיפול רפואי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ש' בבית החולים. יגיש תלונה למח"ש
  צילום: דנה קופל
  החולצה מוכתמת בדם. "נפלתי וחטפתי שוק נוסף"
  צילום: דנה קופל
  עו"ד ניר דוד
  מומלצים