שתף קטע נבחר

המשטרה תבדוק: קצין בכיר סירב לבדיקת שכרות?

בעקבות הפרסום ב-ynet החליט מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו כי המקרה של תת-ניצב דורון ידיד, שלפי עדויות סירב לעבור בדיקת שכרות, יועבר לטיפול מחלקת המשמעת. במשטרה הדגישו: ידיד קצין מוביל ועתיר הישגים

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, החליט להורות על בדיקת העדויות על פיהן קצין המשטרה הבכיר, תת-ניצב דורון ידיד, סירב לעבור בדיקת שכרות - כך מסר אחר הצהריים (יום ב') דובר המשטרה, בעקבות הפרסום ב-ynet.

 

"תת-ניצב דורון ידיד הוא קצין מוביל ועתיר הישגים", נמסר מהמשטרה, "אולם לאור חומרת האשמות לכאורה, מפכ"ל המשטרה שהכריז עם כניסתו לתפקיד על אפס סובלנות להתנהגות שאינה הולמת שוטר, הנחה להעביר את המקרה לטיפולה של ראש מחלקת משמעת, לבדיקת הדברים וקבלת המלצות בהתאם".

 

מוקדם יותר פורסם ב-ynet כי לפי עדויות, מתנדבים במרחב מוריה ביקשו מידיד, שעמד אז בראש המרחב, לעבור בדיקה שגרתית במחסום - אך הוא סירב.

 

המקרה אירע לפני מספר שבועות עת שימש ידיד כמפקד מרחב מוריה במשטרה בדרגת ניצב-משנה. כיום משמש ידיד ראש מחלקת הדרכה של משטרת ישראל בדרגת תת-ניצב. מהעדויות עולה כי צמד המתנדבים הקימו מחסום שגרתי באזור התעשייה בתלפיות וערכו באקראי בדיקות לנהגים. בשעת לילה עצרה המתנדבת את רכבו של ידיד. הוא היה לבוש בגדים אזרחיים ועל כן לא זיהתה אותו. המתנדב השותף שלה, עמד בצד וצפה בחילופי הדברים בין השניים.  

 

על פי עדויות שהגיעו ל-ynet, המתנדבת ביקשה מנצ"מ ידיד לעבור בדיקת ינשוף, שאורכת דקות ספורות ומספקת אינדיקציה ראשונית אם יש אלכוהול בדמו של הנבדק. אולם במקום להיענות מיידית, סירב ידיד והגיב בכעס: "במרחב שלי אני לא יכול להסתובב?", שחזרו מאוחר יותר המתנדבים. אלא שמהעדויות עולה שהקצין הבכיר לא הסתפק בכך, פנה לממונים על המתנדבים, ואלה הורו לשחרר אותו מהמקום. "זה פשוט גועל נפש", מתלוננים המתנדבים.

 

במשטרה דחו תחילה על הסף את הטענות ומסרו כי בידיהם ממצאים מוצקים הסותרים את הנאמר. "הטענות משוללות כל יסוד בנוגע לבדיקת האלכוהול, ונועדו לפגוע בקצין מוערך ממניעים זרים", נמסר מהמשטרה. לאחר הפרסום החליט דנינו להעביר את הנושא לבדיקה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המפכ"ל דנינו. "אפס סובלנות"
צילום: אבישג שאר-ישוב
תנ"צ ידיד. "קצין עתיר הישגים"
צילום: שלומי כהן
מומלצים