שתף קטע נבחר

מכוונים לראש של בקמן: 'סובלת ממיגרנות קשות'

מקורבים לשעבר של חברת הקונגרס המתמודדת על המועמדות הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב טוענים כי היא סובלת ממיגרנות קשות שלא יאפשרו לה לתפקד במצבי לחץ בבית הלבן. הרופא אומר כי המיגרנות נדירות, אך את יריביה זה לא ממש מעניין

חברת הקונגרס מישל בקמן עשתה לא מעט כאבי ראש להנהגה הוותיקה של המפלגה הרפובליקנית ולנשיא ברק אובמה. כעת, מסתבר שהיא סובלת בעצמה מכאבי ראש עזים - שאף משתקים את פעילותה בערך אחת לשבוע.

 

הפוליטיקאית השמרנית הכריזה כי תתמודד על המועמדות הרפובליקנית לנשיאות ארצות הברית ב-2012, אבל שלושה אנשים שעבדו איתה בעבר, ביניהם מי שהיה עוזרה האישי, טוענים כי היא סובלת ממיגרנות עזות שלא יאפשרו לה לכהן כנשיאה.

 

"אם היא תצטרך כנשיאה לטפל במשבר, עליה להיות במצב פיזי שיאפשר לה לעמוד

באתגרים הקשים הצפויים לאמריקה. היא פסולה לתפקיד", טען העוזר לשעבר, שהטיל ספק ביכולתה לעמוד בקמפיין הקשה הצפוי לה בדרך לנשיאות.

 

מקורביה לשעבר של יקירת "מסיבת התה" בת ה-55, סיפרו כי היא סובלת בממוצע ממיגרנה משתקת אחת לשבוע, וכי היא נוטלת כמה תרופות כדי להתמודד עם המצב. לדבריהם, כאבי ראש תקפו אותה בשנת 2010 במהלך שני אירועי התרמה ולאחר שיועץ התקשורת שלה התפטר. "המיגרנות הן כל כך קשות ואינטנסיביות", טענו, "שהיא נוטלת תרופות לפני התקפה, תרומות בעת התקפה ותרופות לאחר התקפה".


בקמן בעימות. יכולה להיות המפקדת העליונה? (צילום: AFP)

 

המקורבים לשעבר אמרו כי חשפו את הבעיה מכיוון שהם חוששים שבקמן לא תוכל לעמוד במתח העצום בחדר הסגלגל. הם חוששים שהנושא יעלה במהלך מערכת הבחירות לנשיאות, אם בקמן אכן תהיה זו שתתמודד מול הנשיא אובמה.

 

בקמן, מצדה, דחתה את הטענות נגדה: "היכולת שלי לתפקד ביעילות מעולם לא שובשה בגלל מיגרנות, והיא לא תשפיע על יכולתי לשמש כמפקדת העליונה". המטה שלה אף פרסם מכתב מטעם רופא הקונגרס, לפיו

מצבה הבריאותי טוב. הוא כתב כי המיגרנות תוקפות אותה לעתים נדירות, וכי היא יודעת כיצד למנוע אותן.

 

במפלגה הרפובליקנית היה מי שמיהר לנצל את נקודת התורפה החדשה כדי לצבור כמה נקודות במאבק לקראת הפריימריז. "כל המועמדים יצטרכו להוכיח שהם יכולים לעשות את העבודה כל הזמן", אמר טים פולנטי.

 

למרות הדיווחים על מצבה הבריאותי, מצבה של בקמן בסקרים דווקא משתפר. לפי סקר של רשת NBC והעיתון וול סטריט ג'ורנל, 16 אחוז מהמצביעים הרפובליקנים מתכוונים לתמוך בה בפריימריז. היחיד שגובר עליה לפי הסקר הוא מיט רומני, בו תומכים 30 אחוז מהרפובליקנים. למקום השלישי בסקר הגיע מושל טקסס, ריק פרי, עם 11 אחוזים. מדובר בהתקדמות משמעותית עבור בקמן - בסקר הקודם, שנערך לפני שהכריזה רשמית על מועמדותה, היא קיבלה 3 אחוז בלבד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בקמן. "מיגרנות קשות ואינטנסיביות"
צילום: AP
פולנטי. מיהר לתקוף
צילום: AFP
מומלצים