שתף קטע נבחר

היסטוריה עצובה: מאבק הרופאים - הארוך אי פעם

מחאת הרופאים נכנסת ליומה ה-127, בית הדין לעבודה יקבע אם להוציא צווי מניעה או לכפות בוררות. "היינו שמחים להשיג מהר וללא סבל את מה שצריך כדי להציל את הרפואה הציבורית"

לקראת הדיון המכריע הצפוי הבוקר (יום א') בבית הדין הארצי לעבודה, הגיע מאבק הרופאים לנקודת ציון כאובה, עם כניסתה ליומה ה-127, וקיבועה כמאבק הארוך ביותר של רופאים בישראל.

 

שביתת הרופאים - כל הידיעות ב-ynet:

 

"בשביתת הרופאים בשנת 2000 חתמו על הסכם ביום ה-127 למאבק ובשנת 1983 המאבק נמשך 120 יום", אמר ל-ynet ד"ר לאוניד אידלמן, יו"ר ההסתדרות הרפואית. "עובדתית, זהו המאבק הארוך ביותר, אך היינו שמחים יותר אילו היינו יכולים להשיג תוך זמן קצר וללא סבל את מה שצריך כדי להציל את הרפואה הציבורית". השביתה נכנסה ליומה ה-111, אך ההכרזה עליה אירעה עוד לפני כן, ולכן מונים הרופאים 127 יום של מאבק - בינתיים ללא תוצאות.

 

נשיאת בית הדין, השופטת נילי ארד, צפויה להכריע בבקשת המדינה להוציא צווי מניעה לרופאים או לכפות על הצדדים לפנות לבוררות. בהסתדרות הרפואית מתנגדים לבוררות ובשלב זה מסרבים לומר איך ינהגו אם בית המשפט יכפה עליהם לפנות להליך מסוג זה. "נמשיך להיאבק על פי התנאים שיקבע בית הדין", אמר אידלמן.

 

יו"ר ההסתדרות הרפואית הכחיש את ההערכות על פיצול במחנה השובתים. "נוצר רושם של ניגוד אינטרסים בינינו לבין המתמחים, אך מתחילת המאבק דרשנו את אותם דברים: העלאת שכר השעה של הרופאים ב-50%, תוספת של אלף תקנים והגבלת מספר תורנויות המתמחים ל-6. אין סתירה בין הדרישות שלנו לדרישות המתמחים".

 

"אמא שלי מרוויחה פחות מהמטפלת"

מוקדם יותר אמש, הפגינו רופאים בכירים, מתמחים ובני משפחותיהם ברחבת בית החולים איכילוב בתל אביב במאמץ להשאיר את מאבקם במרכז סדר היום הציבורי. חלק מילדי הרופאים נטלו חלק פעיל באירוע, נשאו שלטים ולבשו חלוקי

עבודה לבנים וחולצות עם הכיתוב: "אמא שלי מרוויחה פחות מהמטפלת".

 

הסופר יורם קניוק, שנשא דברים כמטופל בעברו, הודה לנוכחים "שאתם קיימים, אתם עושים עבודה נהדרת, שכבתי שלושה חודשים במצב רע מאוד בבית החולים הזה. הכרתי אחים, אחיות ורופאים מדהימים וחיכיתי כמו כולם שייקחו אותי מפה ויעבירו אותי לשם. בית החולים הזה נתן לי את חיי, וכמוני יש רבים, אתם צריכים להגיע אליהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנת משפחות הרופאים באיכילוב. "אין סתירה בין הדרישות"
צילום: עופר עמרם
מאבק הרופאים הארוך ביותר
צילום: עופר עמרם
מומלצים