שתף קטע נבחר

אולמרט מאשים את עוזרו הקרוב: לא אמר אמת

היום האחרון בחקירתו הנגדית של ראש הממשלה לשעבר התאפיין בעימותים רבים עם התובע אורי קורב, ובטענת הנאשם כי עובד יחזקאל ידע שבלשכה מבוצעות האזנות סתר

העוזר הבכיר אשם? ראש הממשלה לשעבר,  אהוד אולמרט, טען הבוקר (יום א') בעדות במשפטו כי עובד יחזקאל, מי ששימש כמזכיר הממשלה וכיועצו הבכיר, לא אמר אמת בפרשת האזנות הסתר.

 

"אני יודע בוודאות שהוא היה מאזין גם כן לשיחות שהיה לו עניין בהן. האם עובד יחזקאל ידע שהדברים האלה נעשים בלשכה? התשובה היא חד משמעית כן. היה פער מסוים בין הדברים שנאמרו למה שהיה באמת", אמר אולמרט במהלך המשפט בו הוא נאשם בבית המשפט המחוזי בירושלים.

 

היום האחרון בחקירתו הנגדית של אולמרט עסק בפרשת האזנות הסתר, במסגרתה מואשמת שולה זקן כי נהגה להאזין לשיחותיו ללא ידיעתו, בזמן שכיהן כשר התמ"ת. אולמרט הכחיש במשטרה כי אישר לזקן להאזין לשיחותיו וטען כי לא ידע על כך. בחקירתו הראשית, עם זאת, חזר בו אולמרט וטען כי ידע שזקן הקשיבה.

 

התובע, עו"ד אורי קורב, התייחס לשינוי הגרסאות והטיח באולמרט כי יחזקאל טען בעדותו כי לא ידע שיש נוהל להאזין לשיחות בלשכה. "לא יכולה להיות אי הבנה בינך לבינו. אם היה נוהל כזה בלשכה, עובד היה בוודאי יודע מזה באחת משיחות העדכון הרבות. בינך לבין עובד יחזקאל יש חזית מלאה ולא אי הבנה", הטיח קורב באולמרט.

 

על כך השיב אולמרט: "אני מסכים איתך שלא היתה שום אי הבנה. מה קרה במציאות? עובד יחזקאל יודע. מה נאמר כאן - היו פערים בין המציאות לבין הדברים כפי שהוצגו לצערי, בסוגיה זו ובכמה סוגיות אחרות. היו הרבה דברים שעובד עשה שזכו להערכתי הרבה, לא במקרה הוא קודם על ידי יותר מכל עובד אחר מהקבוצה הקטנה שהלכה אתי לאורך דרך ארוכה. היה פער בין הטענות המוטחות לבין העובדות".


אולמרט וזקן בבית המשפט (צילום: גיל יוחנן)

 

לאורך הדיון, טען קורב כי גרסתו של אולמרט בנוגע להאזנות איננה נכונה, והטיח בו פעמים רבות כי אינו אומר אמת. "אני מציע לך שכל הגירסה הזו... היא לא אמת, ואתה אמרת כאן אי-אמת ביודעין", אמר קורב.

 

אולמרט השיב כי הוא דוחה את הדברים, וטען כי חקירתו במשטרה כללה נושאים אחרים. "הסיטואציה שבה הייתי בחקירה... ראיתי את זה כחלק מהניסיון לכרוך אותי בביצוע איזושהי עבירה והסטייט אוף מיינד שלי היה כפי שהיה", ענה אולמרט. קורב טען כי אולמרט ידע במה עוסקת החקירה.

  

מה זה בדיוק חבר טוב? כמו טומי לפיד?

לאחר ההפסקה המשיך הדיון בפרשת מרכז ההשקעות וביחסיו של אולמרט עם מי שהיה עורך דינו ויד ימינו, אורי מסר. לשאלתו של קורב אם אולמרט ומסר הם "חברים" או "חברים טובים" ענה אולמרט "זה עניין של הגדרה. אני לא אומר על הרבה אנשים שהם חברים קרובים שלי. היה לי חבר קרוב, טומי לפיד, היה לי עוד חבר קרוב שכבר אינו ואני לא מבכה על העובדה הזו (מתכוון לדן מרגלית - א.ג). אבל זו לא אותה דרגת חברות. עם טומי לפיד זו היתה ידידות חריגה ויוצאת דופן. לא היתה לי ידידות כזו עם אורי מסר. גם מסר סיפר שהיחסים שלי עם אשתו לא היו הכי נלהבים. לכן לא בילינו בארוחות ערב משותפות, לא בבית ולא מחוצה לו".

 

במהלך הדיון טען קורב כי מסר היה חבר בצוות של אנשים איתם מתייעץ אולמרט בנושאים שונים בזמן היותו שר התמ"ת.

 קורב תהה מדוע אולמרט לא הזכיר זאת בחקירתו במשטרה. על כך ענה אולמרט כי לא נשאל על הצוות ולכן לא ענה בעניין, וכי לא היתה חברות קבועה באותו צוות.

 

"כבר אמרתי שאין חברות קבועה בצוות כלשהו. מסר היה משתתף מידי פעם בפגישות בהן התייעצתי עם אנשים. הניסיון להוכיח שאני מרחיק את הקשר שלי עם אנשים שהם ידידים טובים שלי, חשבתי שהתובע ויתר על כך כבר ביום שישי. זה חסר שחר. מישהו יכול לטעון שאי פעם טשטשתי את יחסיי עם אורי מסר? במוצאי יום העצמאות ב-2008 אמרו בצורה הכי ברורה שמסר טיפל בענייני הכספים שלי. אני מסתיר אותו? חשפתי זאת לאוויר העולם עוד לפני שזה עלה נגדי", ענה אולמרט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. "פער בין הטענות למציאות"
צילום: גיל יוחנן
זקן. "התגובה מסבכת אותה"
צילום: גיל יוחנן
יחזקאל. "חזית מלאה"
צילום: בועז אופנהיים
צילום: דן בלילטי
טומי לפיד. ידידות יוצאת דופן
צילום: דן בלילטי
מומלצים