שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מישהו נתן לך תמונה להעביר?

  מאבטחים של רשות שדות התעופה השתטו מול המצלמה. רק שהמצלמה לא שלהם, אלא של תיירת מרוסיה שנדרשה להשאיר אותה לבדיקה בטחונית. רשות שדות התעופה: "נתנצל בפני הגברת"

  יוליה בורוליובה, צלמת מרוסיה שהגיעה לביקור בארץ, קיבלה מזכרת מרגיזה: צילומים של בודקים בטחוניים של רשות שדות התעופה משתטים עם ציוד הצילום שלה, שהיא נדרשה להשאיר בארץ לבדיקה בטחונית. ברש"ת אישרו את הסיפור ואמרו שיתנצלו בפני הצלמת ויבדקו את המקרה.

   

  בורוליובה הגיעה עם חברה לחופשה של שבוע בישראל. ביום שלישי הגיעו השתיים לנתב"ג כדי לטוס בחזרה הביתה. הבודקים הבטחוניים התעמקו בציוד הצילום של בורוליובה ולבסוף ביקשו ממנה להשאיר לבדיקה מצלמת ניקון D3S ועדשת ניקון 12-24. "מדובר בציוד מאוד יקר וליוליה, צלמת מאוד מבוקשת, היתה, כמובן, עבודה בהגעתה לרוסיה", סיפר ויקטור ורטסנר, ידיד של בורוליובה, שפרסם את הסיפור בפייסבוק.

   

  "היא הסבירה את זה לבודקים אך הם בטון מאוד תקיף אמרו לה שבמידה והיא עצמה רוצה לחזור הביתה בזמן - עדיף שלא תתווכח. בורוליובה לא רצתה להשאיר את הציוד היקר, אולם הובהר לה שאם תתעקש לחכות לבדיקה, היא תפסיד את הטיסה. והינה עוד תיירת מרוצה, עוד שליחה של רצון טוב בוכה דמעות בשדה תעופה שלנו".

   

  "במהלך הבדיקה בשדה התעופה הישראלי נאמר לי כי את המצלמה חייבים לבדוק בדיקה נוספת, ולא אוכל לעלות איתה לטיסה", כתבה בורוליובה בפייסבוק

  שלה. "הם אמרו שישלחו אותה בטיסה אחרת, אם הכול יתנהל כשורה, כלומר, אם זה בוודאות לא מטען נפץ או משהו כזה. במקביל סירבו לתת לי מסמכים, המאשרים את הסרת העדשה ואת המצלמה. קיבלתי רק פתקית לקבלת 'מטען אבוד'. כלומר אם במקום מצלמה ישלחו לי סבוניה, אני אפילו לא אוכל להוכיח זאת. בקיצור, חברים, אני בהלם".

    

  תמונות המאבטחים

  אולם בכך לא הסתיימה עוגמת הנפש. בדיקה בטחונית של ציוד אלקטרוני כוללת בין השאר הפעלה שלו. בעלי מחשבים ניידים מתבקשים להדליקם ולהפעיל עליהם תוכנה, ובעלי מצלמות מתבקשים לצלם ולהציג את הצילום. בורוליובה נאלצה לאסוף את המצלמה משדה התעופה במוסקבה והיא מצאה כעשרה צילומים שצולמו בה. חלקם היו אקראיים ונראה שנועדו לבדוק אם המצלמה עובדת, אולם היו שם גם צילומים מבויימים של אנשי הבטחון, כולל אחד של מאבטח שמפנה את ישבנו למצלמה.

    

   


   

  בורוליובה פרסמה אתמול אחר הצהריים את הסיפור והתמונות בפייסבוק שלה ברוסית, וקיבלה עד כה 5 לייקים ו-16 תגובות. "בכרטיס הזכרון מצאתי דו"ח מצולם מהחדר הסודי לבדיקת חפצים חשודים", היא כתבה. קציני ביטחון של 'בן גוריון' השתעשעו וצילמו כמה תמונת– זאת רמת ה'חומרה' של המלחמה שלהם בטרור".

   

  הסיפור בפייסבוק של הידיד ורטסנר עורר עניין רב יותר: 41 לייקים ו-116 תגובות. "תיכננו פורום צילום בינלאומי בארץ בהשתתפות של כ-50 מהצלמים המובילים ברוסיה", סיפר ורטסנר. "עכשיו הסיפור הזה התפרסם שם ואף אחד כמובן לא יגיע".

   

  רשות שדות התעופה: נתנצל

  מרשות שדות התעופה נמסר: "בתאריך ה-26.7 עברה הצלמת יוליה בורוליובה בנתב"ג בדרכה בחזרה לרוסיה. במהלך הבידוק הבטחוני התבקשה הצלמת להשאיר חלק מציוד הצילום לבדיקה ממושכת, וזאת על מנת שלא לעכבה בטרם הטיסה. ציוד זה נשלח אליה כיממה לאחר הטיסה. היום התקבלה ברשת פניה מידידה ברש"ת ידידה של הצלמת בטענה שנעשה שימוש לא נאות במצלמה. רש"ת תתנצל בפני גברת יוליה בורוליובה. הנושא מצוי בבדיקה, ורש"ת תנקוט בכל האמצעים המתבקשים כלפי המעורבים".

    

  שאלנו אם מלבד ההתנהגות הלא ראויה יש כאן גם רשלנות בחשיפת מידע מסווג – כמו תמונות של המאבטחים וצילומים בחדר הבטחון שאינו נגיש לציבור, אולם ברשות בחרו שלא להשיב לשאלה.

   

  סייעה בהכנת הכתבה: רינה ש"ג

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים