שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: דודו אזולאי
  המנתחים לצה"ל: עזרו לנו, גייסו מילואים
  עיצומי הרופאים הכניעו את מערך הכירורגיה, הרעוע גם כך. בצעד חריג ביקש איגוד הכירורגיה מהצבא לגייס מנתחים למילואים, ולפזרם בין בתי החולים: "במקרה של אסון פשוט נקרוס"

  אחרי ארבעה חודשים של סכסוך עבודה, מחאת הרופאים מורידה את מערכת הבריאות על ארבע. בצעד חריג פנו הערב (יום ה') נציגי איגוד הכירורגיה בישראל לקצין הרפואה הראשי של צה"ל, וביקשו ממנו לגייס מנתחים למילואים ולפזר אותם בבתי החולים האזרחיים שזקוקים נואשות לידיים מקצועיות.

   

  במכתב, שעליו חתום יושב ראש האיגוד, ד"ר ריקרדו אלפיסי, נכתב: "הריני להודיעך כי מספר מחלקות כירוגיות אינן עומדות במינימום כוח האדם הנדרש למתן מענה כירורגי נאות בעתות חירום ואף לא בשגרה. היות שמדובר במצב שהינו על סף אסון, אבקש שתשקול לגייס כירורגים לשירות מילואים לשם תגבור לאותם בתי חולים".

   

  בשיחה עם ynet הסביר ד"ר אלפיסי כי מערכת הכירורגיה בישראל על סף קריסה. "במרבית בתי החולים בישראל יש מחסור חמור במנתחים, ובלית ברירה - כדי למלא תורנויות - נאלצים בתי החולים להעסיק סטאז'רים ולפצל משמרות כדי שיהיה תמיד מנתח אחד לפחות בבית החולים. אנחנו מתריעים כבר למעלה מעשור בנושא, אבל התחושה היא שהגיעו מים עד נפש".

   

  הוא הוסיף: "אם חלילה יהיה פיגוע המוני או תאונת דרכים גדולה, יש חשש כבד שלא יהיו מספיק ידיים מקצועיות כדי לספק

  שירות מקצועי. הפנייה שלנו לקצין הרפואה הראשי נעשתה כמוצא אחרון, לאחר שהפניות שלנו לכל הגורמים המקצועיים האחרים לא הועילו. אנו מקווים שהצבא אכן יכבד את בקשתנו ואת המנתחים שהוא מגייס למילואים ישלח לשירות בבתי החולים ולא במרפאות הצבאיות".

   

  ד"ר און סיבירסקי, מוועד איגוד הכירוגים, הוסיף: "פנינו לקצין הרפואה הראשי שיגלה אוזן קשבת למצוקה האמיתית של מערך הכירורגיה בישראל. צריך להבין שגם בשגרה אנחנו מתקשים לתפקד, אז במקרה אסון המערכת הכירורגית פשוט תקרוס ולא תוכל לתפקד".

   

  מצה"ל נמסר כי המכתב טרם התקבל בלשכת קרפ"ר וכשיתקבל - הפונה ייענה.

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "המנתחים לצה"ל: עזרו לנו, גייסו מילואים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים