שתף קטע נבחר

בן 18 החליק ונפל בנחל זוויתן בגולן, מצבו קשה

צעיר שטייל ברמת הגולן פונה במסוק לבית החולים רמב"ם, לאחר שנפל על סלע מגובה של כ-5 מטרים ונפצע קשה

הטיול ברמת הגולן נגמר בנפילה ובפינוי מוטס לבית החולים רמב"ם. צעיר בן 18, שטייל בנחל זוויתן בגולן, החליק בצהריים ונפל. הוא נפצע קשה, חולץ בידי צוות של יחידת חילוץ גולן וחיל האוויר והוטס לבית החולים רמב"ם. הוא מטופל ביחידת הטראומה ונמסר כי מצבו קשה.


הפצוע פונה לבית החולים רמב"ם. (צילום: איציק ברק, יחידת חילוץ גולן)

 

התאונה אירעה מעט אחרי השעה 13:00, במהלך טיול של הצעיר עם הוריו ובני משפחתו - תושבי מרכז הארץ - בנחל זוויתן. מהמידע שנמסר ליחידת חילוץ גולן עולה כי במהלך הטיול, מעט לפני המפל השחור, הוא החליק ונפל על סלע, מגובה של כ-5 מטרים.

 

הצעיר נפצע בראשו ובגבו ואיבד את ההכרה. מפקד יחידת החילוץ, צביקה פוגל, אמר כי כ-25 מתנדבים הגיעו לסייע בחילוץ המורכב. "למזלו הרב של הפצוע, אחד המטיילים האחרים בשטח היה ד"ר נבו מרגלית, רופא נוירוכירורג מאיכילוב, שנתן מענה ראשוני עד שהגענו עם הציוד ועם האנשים שלנו. בשל הפציעה הקשה והשטח הזמנו מסוק מחיל האוויר כדי לפנות את הפצוע".

 

הפצוע פונה במסוק לבית החולים רמב"ם בחיפה. מבית החולים נמסר כי הוא מונשם ומחוסר הכרה, וכי הועבר לבדיקות וטיפול ביחידת הטראומה.

 

מטיילים שהיו במקום סיפרו כי אלמלא פעולתו המהירה של ד"ר נבו, הנער לא היה שורד עד להגעת החילוץ.

 

ביחידת חילוץ גולן אמרו כי מתחילת השנה טיפלה היחידה ב-70 מקרים של מטיילים שנזקקו לחילוץ, מספר זהה לשנה שעברה. עם זאת, חל גידול של קרוב ל-50 אחוז במספר החילוצים בשנים 2011-2010, לעומת השנים הקודמות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החילוץ בנחל זוויתן
צילום: איציק ברק יחידת חילוץ גולן
מומלצים