שתף קטע נבחר

אוסטרליה: "שר החוץ המעופף" קורקע לחודשיים

קווין ראד, ראש הממשלה לשעבר, נודע זה שנים רבות בנטיותיו ה"וורקהוליות". אך לאחר שעבר הלילה ניתוח לב פתוח, רופאו ציווה עליו להימנע מכל פעילות ולשבת בבית. "האתגר הגדול ביותר יהיה לשמור אותו במנוחה", סיפרה אשתו של שר החוץ

הפוליטיקאי שנודע בנטיותיו ה"וורקהוליות" נאלץ ללחוץ על דוושת הבלמים: שר החוץ "המעופף" של אוסטרליה מקורקע מטיסות למשך חודשיים לאחר שעבר בהצלחה ניתוח לב פתוח. כך הודיע היום (יום ב') הקרדיולוג של קווין ראד בן ה-53.

 

ראד, לשעבר ראש ממשלת אוסטרליה, זכה בתקשורת המקומית לכינוי "שר החוץ המעופף" בשל לוח הזמנים הקדחתני שהוא מנהל וטיסותיו התכופות לחו"ל. הלילה הוא עבר ניתוח להשתלת שסתום העורקים בבית חולים בעיר מגוריו בריסביין - הניתוח השני שהוא עובר בליבו. הראשון היה ב-1993.  


העביד את עובדיו. ראד ומחליפתו במשרד ראש הממשלה גילארד (צילום: AP)

 

הקרדיולוג מלקולם דווידסון סיפר לעיתונאים כי הניתוח בן ארבע השעות עבר בהצלחה וכי ראד צפוי להתאושש מהניתוח באופן מוחלט בעוד שמונה שבועות.

 

אשתו של שר החוץ האוסטרלי, תרז ריין, סיפרה לעיתון "סידני מורנינג הראלד" כי הדבר הכי קשה עמו היא תתמודד מעתה יהיה לדאוג שבעלה ינוח בחודשיים הקרובים. ליריבתו של ראד מהאופוזיציה, ג'ולי בישופ, אין ספק לגבי התאוששותו המהירה של שר החוץ. "בהיכרותי את ראד, הוא ישוב אלינו אנרגטי יותר מאי פעם". 

 

"האתגר הנוכחי שלנו הוא לא שקווין לא יתאושש מהניתוח ויחזור בכוחות מחודשים, אלא דווקא לשמור אותו במצב רגוע ככל האפשר", סיפרה אשתו של ראד.

 

אשתו של ראד יודעת על מה היא מדברת. לפני שלוש שנים, בעת שכיהן בתפקיד ראש הממשלה, התלוננו עובדים רבים במשרדו של בעלה כי דווקא האיש שהבטיח בבחירות שיפור באיכות החיים, מכריח אותם לעבוד עד מאוחר ובסופי שבוע.

 

ראד בעצמו כינה פעם את משרדו בשם "מחנה האסירים של קווין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יישב בשקט במשך חודשיים? ראד
צילום: AP
מומלצים