שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  התפטר מנכ"ל התזמורת הקאמרית הקיבוצית

  אחרי שבעה חודשים בלבד, הודיע המנכ"ל גרוס לנגני התזמורת על התפטרותו. מאחורי הקלעים אומרים כי מדובר במחלוקות ניהוליות חריפות שנתגלעו בינו לבין המנהל האמנותי

  שבעה חודשים לאחר כניסתו של אהוד גרוס לתפקיד מנכ"ל התזמורת הקאמרית הקיבוצית בנתניה, קיבלו היום נגני התזמורת הודעה על התפטרותו. מקורות המקורבים לתזמורת אומרים היום (ג') כי ההודעה הדרמטית אינה מפתיעה לאור מחלוקות ניהוליות חריפות שנתגלעו בין גרוס לבין המנהל האמנותי, ירון גוטפריד, כמו גם מול גורמים בעיריית נתניה שפרשה על התזמורת את חסותה.


  הקאמרית הקיבוצית. "מדובר בנגנים נפלאים ותזמורת עם פוטנציאל אדיר"

   

  גרוס עצמו אישר את דבר התפטרותו אך הדגיש: "אין להתפטרותי כל קשר לעיריית נתניה ואינני מעוניין להרחיב בנושא. התזמורת הקאמרית הקיבוצית יקרה לליבי וכך גם נגניה. מדובר בנגנים נפלאים ותזמורת עם פוטנציאל אדיר".

   

  מינויו של גרוס, לשעבר קצין חינוך ראשי, שניהל במשך שנים ארוכות ביד רמה את התזמורת הסימפונית ואת היכל התרבות בראשון לציון, אמור היה להיות זה שיציל את הקאמרית הקיבוצית מעול של חובות וגרעון רב היקף שסחבה בעקבות ניהול בעייתי במסגרת התנועה הקיבוצית. כעת עושה הרושם שעתידה של התזמורת הוותיקה, הפועלת מזה 41 שנה, לוט בערפל.

   

  "עיריית נתניה הצילה את התזמורת מסגירה הלכה למעשה, כיוון שנתנה לה גב וסיפקה לתזמורת עבודה גם במסגרות החינוכיות בעיר, אבל גרוס היה תקווה גדולה בכל הנוגע לניהול, כי את התפקיד הזה צריך היה לקחת לידיים מישהו שיודע את העבודה", אומרים מקורות בתזמורת, "המצב בפירוש מדאיג. זה לא שמסתובבים בשטח יותר מדי קנדידטים מצטיינים לתפקידי ניהול".

   

  ל-ynet נודע כי למרות שמדובר במנכ"ל תזמורת מכהן, עד לרגע זה טרם נחתם חוזה בין הצדדים. "מלכתחילה דובר על תקופת ניסיון שתאפשר לשני הצדדים לבחון את התאמתם", אומרים היום מקורות בתזמורות שמדגישים, "החלטתו של גרוס לעזוב לגיטימית גם אם מצערת". בשעות הערב ייערך דיון דחוף בעניין התפטרות המנכ"ל בוועד המנהל של התזמורת הקאמרית הקיבוצית.

   

  מעיריית נתניה נמסר: "אכן נודע לנו על רצונו של מנכ"ל התזמורת להתפטר, ולמיטב ידיעתנו מדובר במהלך הנובע מסיבות אישיות. מכתב ההתפטרות הופנה אל יו"ר הועד המנהל של התזמורת ואולי עימו מצויים הנימוקים המפורטים להחלטת המנכ"ל".

   

  מתזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית נמסר: "מנכ"ל התזמורת, אהוד גרוס, הודיע כי הוא מבקש לסיים את תפקידו. הנושא יעלה לדיון בישיבת הוועד המנהל של התזמורת המתקיימת היום". תגובתו של המנהל האמנותי של התזמורת, ירון גוטפריד, העושה בימים אלה בחו"ל, לא התקבלה עד לרגע פרסום הידיעה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אהוד גרוס. "התזמורת יקרה לליבי"
  לאתר ההטבות
  מומלצים