שתף קטע נבחר

היום: כנס ויקימניה העולמי בחיפה

חיפה גברה על ניו יורק ועל ערים אחרות ברחבי העולם ותארח החל מהיום (ה') את כנס ויקימניה. בין האורחים: מייסד ויקיפדיה ג'ימי ווילס

כנס ויקימניה 2011, הכנס השנתי הבינלאומי של קרן ויקימדיה (שאותה מכירים רובנו מספינת הדגל שלה, ויקיפדיה), ייפתח היום בחיפה. הצעתה של קרן ויקימדיה הישראלית לקיים את הכנס דווקא בחיפה גברה על מועמדות כמו מונטריאול, טורונטו וניו יורק. לכנס יבואו 650 ויקיפדים, חוקרים ומחנכים מ-56 מדינות בעולם – לשמוע הרצאות ולהשתתף בסדנאות על ויקיפדיה, טכנולוגיית בחינוך ובעסקים, זכויות יוצרים וקניין רוחני, ועוד ועוד. בנוסף, הכנס הוא גם מעין "מפגש ויקיפדים" בינלאומי, שמאפשר לחבר'ה לראות גם את הפרצופים שמאחורי שמות המשתמש.

  

בכנס יישאו דברים מייסד ויקיפדיה ג'ימי ויילס, מנכ"לית קרן ויקימדיה סו גרדנר, מרצים מאוניברסטאות חיפה ובר-אילן, כמו גם מהרווארד. בין המשתתפים יש 115 שקיבלו מלגה מלאה ו-60 שקיבלו מלגה חלקית, מקרן ויקימדיה העולמית ומקרנות מקומיות בעולם.

 

וידאו הפתיחה. שווה לצפות. הקריין מצחיק

 

ראש העיר חיפה, יונה יהב, מתרגש מאוד מהכנס ששם את העיר כמוקד התעניינות בינלאומי. בהודעה שפרסם אמר בין היתר: "חיפה, שאחד מדגליה הוא ההיי-טק והקדמה הטכנולוגית שמחה לארח את הכנס הבינלאומי החשוב הזה ולהצטרף לבשורת העולם החדש, בו הכול מצוי ברשת. חיפה שהפכה לסמל בינלאומי של סבלנות, הקשבה ודו-קיום היא האכסניה הטבעית לארח כנס כזה, ואין לי ספק כי אורחיו ידעו לחזור לארצם ולהיות שגרירים של רצון טוב לישראל כולה, ויפיצו את הבשורה על ישראל החדשה, המודרנית והמתקדמת".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ויקיפדיה. גם הם, כמונו, לא יודעים לגמור פאזלים
מומלצים