שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות

   מקבלים הלוואה מהבוס? תצטרכו לשלם מס

   תיקון לחוק יחייב לווה המקבל הלוואה ללא ריבית או בריבית נמוכה, לשלם מס על הפער בין הריבית ששילם בפועל לבין ריבית בנק ישראל. רשות המסים שכנעה את ועדת הכספים לאשר את התיקון, בנימוק שתרגיל הריבית הוא למעשה דרך להעלמות מס

   הלוואה ללא ריבית או בריבית נמוכה תחייב את הלווה במס הכנסה על הפער מול ריבית בנק ישראל על גובה ההלוואה, כך קבעה אתמול (ד') הכנסת פה אחד בקריאה שנייה ושלישית, לפי הצעת הממשלה, במסגרת תיקון לפקודת מס הכנסה.

    

   לפי החוק החדש, הפרש הריביות ייחשב כהכנסה מעבודה, אם ההלוואה ניתנה לעובד על ידי מעסיקו או כהכנסה מעסק אם ההלוואה ניתנה ללקוח עצמאי מאדם או גוף אשר מספק לו שירותים. חישוב ההפרשים יהיה כאמור מול הריבית שקובע בנק ישראל.

    

   לגבי הלוואות שניתנו במטבע חוץ, נקבע בחוק כי במועד פירעון ההלוואה ייקבע אם הסכום הנובע משינוי בשער המט"ח הינו חיובי או שלילי. אם הוא חיובי – יקבע פקיד השומה אם ההפרש חייב במס בהתאם לגובה הסכום. לחישוב החיוב במס, יומרו לשקלים סכום ההלוואה שניתנה מול הסכום במועד הפירעון, בהתאם לשערים היציגים באותם מועדים.

    

   החוק החדש מבוסס על ההנחה שאדם אינו נותן הלוואה בריבית נמוכה או ללא ריבית כלל, למי שאיננו ביחסים מיוחדים עימו, בעיקר ביחסי עובד-מעביד או בין אנשים בעלי קשר עסקי כלשהו.

    

   רשות המסים שכנעה את ועדת הכספים לאשר את התיקון המוצע בנימוק שתרגיל הריבית הוא למעשה דרך להעלמות מס, ועל כן הוגדרו הפרשי הריביות כהכנסה נוספת. 17 ח"כים תמכו בחוק, שעבר ללא התנגדות.

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים