שתף קטע נבחר

מהומות בלונדון? "יש לנו אמון בשלטונות"

פחות משנה לפתיחת המשחקים האולימפיים ובירת אנגליה בוערת. מומחה לשלטון מקומי: "זה צריך להדאיג את ראשי המדינה והוועדה המארגנת"

פחות משנה לפתיחת המשחקים האולימפיים בלונדון, ועיני העולם צופות בימים אלו בסצנות של מהומות, הצתות וביזה, קילומטרים ספורים מהאתר האולימפי המרכזי. התמונות מעלות שאלות רבות לגבי סידורי הביטחון באירוע הגדול ביותר בעולם.

 

 

התסיסה, שהחלה במוצאי שבת באזור טוטנהאם, לאחר ירי משטרתי לעבר קבוצת מפגינים, יצאה מכלל שליטה. לאחר שלושת ימי המהומות, ישנם עשרות פצועים, מאות עצורים ונזק רב לרכוש.


המהומות בלונדון. בלגן, שנה לפני האולימפיאדה (צילום: רויטרס)

 

עד כה הזעם של המפגינים לא מופנה כלפי המתקנים האולימפיים, אך החשש הגדול של הרשויות, שאכן הצעירים ינצלו את ההד התקשורתי ויפנו זעמם גם לאזורים אלו, שתוגברו בימים האחרונים בשוטרים רבים.

 

"אי אפשר לתאר מה היה קורה, אם זה היה מתרחש בזמן האולימפיאדה", אמר טוני טראוורס, מומחה לשלטון המקומי בבית הספר לכלכלה של לונדון. "אני חושב שזה כבר עכשיו צריך להדאיג את ראשי המדינה והוועדה המארגנת, אחרת זה יגרום לאסון כלכלי שלא ידענו כמותו".


בריטניה כבר מתכוננת למבצע אבטחה מאסיבי (צילום: רויטרס)

 

"יש לנו אמון בשלטונות"

גם הוועד האולימפי הבינלאומי לא יושב בשקט נוכח התמונות בטלוויזיה. "האבטחה באולימפיאדה היא בראש סדר העדיפויות של הוועד

 האולימפי הבינלאומי", סיפר הדובר מארק אדאמס. "הרשויות המקומיות מטפלות בפורעים כפי שהם יודעים הכי טוב לעשות. יש לנו אמון רב בהם".

 

בריטניה כבר מתכוננת למבצע אבטחה מאסיבי לקראת האולימפיאדה, אבל רוב תשומת הלב היתה עד כה באיומי טרור הבינלאומיים. כ-12,000 שוטרים יופעלו במהלך האולימפיאדה ותקציב הביטחון עומד על 475 מיליון פאונד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המהומות בלונדון
צילום: רויטרס
מומלצים