שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

גראד דוחה מחאה? "גם ספטמבר לא יזיז אותנו"

אנשי המאהל בבאר שבע חוששים מהרקטות, שאחת מהן נפלה אתמול בעת ששוחחו עם חברי ועדת טרכטנברג, אבל דואגים יותר למצבם הכלכלי. "נישאר כאן בגשם, בקור, וגם עם גראדים"

מחאת האוהלים בצל הגראדים. פחות מיממה לאחר האזעקה שהושמעה באזור מאהל המחאה בבאר שבע, מצהירים המפגינים בעיר הדרומית כי גם המצב הביטחוני לא ידחוק את המאבק לשוליים. "נישאר כאן בחורף, בגשם, בקור, וגם כשיש עלינו גראדים", אמרו המוחים ל-ynet. "גם ספטמבר לא יזיז אותנו מפה. כנראה לזה ביבי מחכה".

 

מחאת האוהלים - הכותרות האחרונות ב-ynet:

 

אמש, בתום ביקורם הסוער במאהל של שניים מחברי צוות רוטשילד, שיגרו מחבלים מעזה רקטת גראד לעבר באר שבע. הרקטה התפוצצה בשטח פתוח מחוץ לעיר, ולא גרמה לנפגעים או לנזק. "אני לא חושש שהנושא הביטחוני יאפיל על המאבק", אמר ל-ynet דורון אמנו, מראשי המאבק הדרומי. "אתמול היתה אזעקה, יצאנו ותפסנו מחסה וחזרנו לאוהלים. זה אומר שבכל מצב נחזור לשם. היום, אחרי חודש ימים, המאבק הוא לא משהו שאפשר לעצור או לפנות".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

במקביל להצהרות על עוצמת המאבק, הדגישו חלק מאנשי המאהל את המצב הכלכלי הרעוע שהביא לישיבתם שם מלכתחילה, על אף החשש הביטחוני. "לאן אלך?", שאל אחד מהמפגינים. "הייתי כבר בלבנון ובתותחנים, אז גראדים זה הדבר האחרון שאני מתייחס אליו. מה שחשוב לי הוא שאין לי בית. לא המצב הביטחוני הוא מה שיזיז אותי מפה. אבל יש כאלה שנלחצים יותר ממני. אין ספק שזה מטריד".

 

אנשי המאהל מחפשים מחסה (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
אנשי המאהל מחפשים מחסה(צילום: רועי עידן)

 

עליזה, השוהה אף היא במאהל, הוסיפה כי גם לה אין חלופת דיור ראויה. "איפה יש מקום שקט בארץ הזו? אם יש - תביאו". טל ריצקי, סטודנט שמשתתף במחאה גם כן, העריך כי הנושא הביטחוני אולי ידחוק מעט הצידה את המאבק, אך לא יצליח

להעלים אותו לחלוטין מסדר היום. "סדרי עדיפויות תמיד היו בעיה של המדינה. תמיד הלכו נגד רצון האזרחים. יש גם מה לקצץ בתקציב הביטחון לטובת מאבקים כאלה".

 

לדברי ריצקי, הגראדים לא ישאירו את האנשים בבית, "תמיד יותר בטוח בבית. אבל אם כולם יישבו בבית, לא ייצא לנו מזה כלום בסוף. אנשים המשיכו להישאר פה גם אחרי הגראד ואחרי האזעקה היתה הופעה", סיפר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
תושבי המאהל בזמן האזעקה
צילום: רועי עידן
חברי צוות רוטשילד במאהל הדרומי
צילום: הרצל יוסף
מומלצים