שתף קטע נבחר

האתר של מירי רגב, בשבילכם

התדמית של ח"כ מירי רגב לא יצאה נשכרת ממפגשיה עם אנשי מחאת האוהלים, במאהל ובתקשורת. האם היא השכילה לשפר את המצב באמצעות נוכחות הרשת שלה?

התדמית של ח"כ מירי רגב לא יצאה נשכרת ממפגשיה עם אנשי מחאת האוהלים, במאהל ובתקשורת. האם היא השכילה לשפר את המצב באמצעות נוכחות הרשת שלה?

 

מה עוד קורה באינטרנט?

 

בביקורה במאהל בשדרות רוטשילד בתל אביב נכנסה רגב לעימות קולני עם אחד הפעילים, וכשעזבה שפך עליה מישהו כוס מים. רגב, בעלת נסיון תקשורתי עשיר (היתה דוברת צה"ל בהתנתקות ובמלחמת לבנון השניה), הצליחה להפסיד גם במגרש הביתי שלה כשהתעמתה בטלוויזיה עם אחת ממובילות המאבק, סתיו שפיר חסרת הנסיון התקשורתי. שפיר לא התנסחה ברהיטות הנדרשת ממנהיגת מאבק אזרחי, אבל הראיון זכור דווקא בזכות התעקשותה של רגב לקבל כבוד משפיר ה"חצופה", כדבריה: "אני חברת הכנסת מירי רגב, אל תגידי לי גברת".

 

ובאינטרנט? נכנסנו לאתר הרשמי של רגב. הוובמאסטר שלה צריך להיקרא לסדר: כותרת האתר, שמופיעה בראש הדפדפן, היא "מירי רגב". מירי רגב? חברת הכנסת מירי רגב, אתה מתכוון. בגוף האתר דגל ישראל הבלתי נמנע, בס"ד והסלוגן "חברת הכנסת תא"ל במיל. מירי רגב עוצמה עם נשמה", לצד תמונה מחויכת של הח"כ.

 

 

 

בזמן שאתה מנסה למצוא את דרכך בעמוד הבית העמוס, מתגשמת מולך לפתע בת דמותה הווירטואלית של הח"כ, כאילו שוגרה לשם מספינת החלל אנטרפרייז. מיקומה גורם לכך שהיא נראית באופן קבוע כרומסת ברגליה את התמונה בכתבה הראשית באתר – בעת כתיבת כתבה זו, מדובר ברמיסה של זוגות צעירים במאהל מחאה בבית שמש.

 

כמו באנרים פרסומיים פולשניים שמרעישים בלי אזהרה כשנכנסים לאתרים מסויימים, גם מירי רגב הווירטואלית מתחילה להרעיש ברמקולים של הגולש בלי אזהרה מראש ובלי לבקש רשות. "חברים יקרים, אני שמחה לארח אתכם באתר הבית שלי", היא חופרת. אני קורא אותך לסדר פעם ראשונה. שני יתרונות יש לח"כ רגב הווירטואלית: בניגוד לבת דמותה בעולם האמיתי, היא מוכנה להפסיק לדבר אם רק לוחצים על כפתור הפואוז, ואם לוחצים על האיקס היא נעלמת לגמרי (אבל האיקס עובד רק באקספלורר).

 

חלון המבזקים בראש האתר מעודכן נכון ל-8.8. המבזק הראשון מספר על ביקורה הלא מוצלח של רגב במאהל. הכותרת: "08-08-11 מירי 'מחאה כן אלימות לא'". מירי? חברת הכנסת מירי רגב, את מתכוונת. עמוד המבזקים הוא תאונת דרכים ויזואלית. בחירת צבעים גרועה? יש. קו מקווקו אדום סביב כל אייטם? בהחלט. טקסטים בצבעים שונים? יש. שימוש פושע בקו תחתון? יש. ערבוב בין סוגי וגדלי גופנים באותו משפט עצמו? יש ויש. לינק שהטקסט בו שחור והקו התחתון בכחול? בוודאי. ריווח לא אחיד בין שורות? קיבלתם. למהדרין, אפשר למצוא שם גם שורה מודגשת בצהוב זוהר. וכל זה רק באקספלורר. ילדים, אל תנסו את זה בבית. גם לא בכרום ובפיירפוקס.

 

בעמוד הגלריה מצאנו תמונה של רגב בדוכן אבטיחים, ולא רחוק ממנה את תמונת ההמשך של רגב אוכלת אבטיח. קיצי ומרענן.

 

חזרה לעמוד הראשי. "צפה בוידיאו", קראה הפניה בתחתית העמוד. נכנסנו. בעמוד מוטמע סרטון פרידה של אנשי יחידת דובר צה"ל ממפקדתם לשעבר. זו מחווה חברית חמודה אך סרטון פומבי איום ונורא, שעלול לפגוע לא רק בתדמיתה של רגב אלא גם בכוח ההרתעה של צה"ל. יצאנו בבהלה, בתקווה שאף גורם עוין לא עקב אחרינו בדרך לשם. לא מצאנו אפשרות לקבל מרגב עדכונים באימייל. למרות הנוכחות המסיבית של הישראלים בפייסבוק, ניוזלטר הוא עדיין דרך טובה לשמור על קשר עם הציבור.

 

 
האם לח"כ מירי רגב יש פייסבוק? באתר הרשמי לא הצלחנו למצוא הפניה לשם, אז חיפשנו בפייסבוק עצמו. פרופיל אישי שלה לא מצאנו, והדף היחיד שהכיל בתוכו את התואר המלא הוא "חברת הכנסת מירי רגב בשבילכם", עם 1163 חברים. אבל זה דף סאטירי שלועג לה.
 
עמוד "Miri Regev מירי רגב", עם 5725 חברים, נראה שנפתח לאחרונה ויש בו הרבה סטטוסים שגולשים פרסמו ומעט מאוד עדכונים של רגב. עיקר הפעילות מצדה הוא העלאת תמונות באלבומים "העבודה הפרלמנטרית", "צהל" ו"כשהיינו צעירים". בתור פרופיל אישי בפייסבוק זה בסדר גמור - גם לח"כים מותר לנהל חיים אישיים, אולם כך לא אמור להיראות עמוד רשמי של ח"כ.
 
דף נוסף הוא "מירי רגב העמוד הרשמי miri regev". הוא כבר נראה יותר כמו דף פייסבוק רשמי של ח"כ, אבל יש לו רק 704 חברים, שלא מורשים לפרסם סטטוסים בעמוד, אלא רק להגיב לאלו של רגב. אפשר לבקר אותה על הדיאלוג החד-צדדי, אבל זו בחירה לגיטימית – עמודים פתוחים לסטטוסים מושכים טרולים וספאמרים, ורגב לא חייבת לבזבז את משאבי הקשר עם הציבור שלה על ניקוי קיר הפייסבוק. רגב או מישהו מטעמה עדכנו את העמוד בקמצנות מחודש מאי ועד ה-9 באוגוסט בעדכונים מהאתר הרשמי. זו נקודה לרעתה: אי אפשר להפקיר לשבוע שלם את הפייסבוק הציבורי בתקופה כל כך חמה ונפיצה פוליטית – זה פספוס של מומנטום לשיחה עם הציבור ולמעורבות בקביעת סדר היום.
 
הסטטוס האחרון שם, מה-9 בחודש, מפנה ל"עמוד חדש בגוגל וביוטיוב". בפרופיל היוטיוב של רגב שמונה סרטונים, שלושה מהטלוויזיה וחמישה צולמו במפגש עם אזרחים, ככל הנראה במצלמה סלולרית (שניים מהם צולמו בהטיה של 90 מעלות, והועלו כך לאתר). כל הסרטונים הועלו לפני שבוע ורשמו צפיות בודדות עד עשרות צפיות בלבד לכל סרטון.
 
העמוד החדש בגוגל הוא הפרופיל של רגב בגוגל פלוס. הנה הזדמנות להחמיא לח"כ רגב. בהכללה, חברי הכנסת לא ידועים כמאמצים מוקדמים של טכנולוגיה - אם כבר, רובם נוהגים לעלות באיחור על רכבת הקדמה, ולעכב את כולנו. רגב לא רק שמחזיקה אתר אישי, דף בפייסבוק ופרופיל ביוטיוב, היא גם תוקעת יתד בגוגל פלוס, רשת חברתית שנמצאת עוד בחיתוליה, מתוך מחשבה קדימה. קבלי +1.
 
עכשיו הביקורת: הפלוס של רגב שומם. יש שם ביוגרפיה שלה, קומץ תמונות, שלושה לינקים שהיא עשתה להם פלוס (הלייק של גוגל פלוס) והפניות לנוכחויות הרשת האחרות שלה - האתר הרשמי, העמודים בפייסבוק והפרופיל ביוטיוב. שום סטטוס, שום פעילות, שום שיחה עם הגולשים. עבר רק שבוע מאז ההודעה על הפרופיל החדש, ואנחנו מקווים שבקרוב נתחיל לראות שם אקשן פוליטי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אמרתי לכם חברת כנסת, לא גברת
צילום: מוטי קמחי
מומלצים