שתף קטע נבחר

חירשים בת"א מועברים לבי"ס עם אוטיסטים

הורים לילדים עם לקויות שמיעה טוענים שהילדים ייפגעו לימודית וגם ייאלצו לקום שעה קודם, בעמותה למען חירשים מזהירים מפגיעה בעקרונות השילוב. העירייה: הצוות עובר במלואו

הורים לילדים בעלי לקויות שמיעה בתל אביב מוחים על כך שהעירייה החליטה להעביר את ילדיהם לבית ספר חדש שאינו מותאם לטענתם לחירשים.

 

עיריית תל אביב החליטה לאחרונה לסגור את בית הספר היסודי על-שם שז"ר ולהעביר את 60 התלמידים בעלי לקויות שמיעה לבית הספר "נוה שרת" השוכן בצדה השני של העיר. הם לומדים בכיתות רגילות במסגרת "החינוך המשולב". עם זאת, לטענת ההורים מדובר בהחלטה בלתי הגיונית שהתקבלה בלי התראה, ושתפגע בהתפתחותם הלימודית והחברתית של הילדים.

 

"בבית הספר שז"ר התשתיות אינן מותאמות לצרכים של תלמידים עם לקויות שמיעה ולצוותים החינוכיים אין ניסיון בעבודה עם אוכלוסיה זו", טענו נציגי ההורים במכתב לראש העירייה רון חולדאי. בנוסף לטענתם מעבר הילדים ל"שרת" יחייב את השכמתם כשעה מוקדם יותר וכן חזרתם הביתה תתעכב בפרק זמן דומה. "מדובר בהחלטה שלא תקום ולא תהיה ואנו נאבק נגדה", הדגישו ההורים.

 

נטע דוברין, מנכ"לית ארגון "שמע", הוסיפה כי "הילדים ליקויי השמיעה זקוקים ליציבות והטלטלה שבהעברתם מבית ספר אחד לאחר עלולה לגרום להם לפגיעה חברתית קשה והאטה בהישגים הלימודיים".

 

לטענתם דוברין, "בבית הספר שז"ר משלובים בכיתות הלימוד גם קבוצה גדולה של ילדים הנמצאים על הספקטרום האוטיסטי ושילוב נוסף של ילדים בעלי לקויות שמיעה יהפוך למעשה את בית הספר למעין מוסד לחינוך מיוחד, דבר המנוגד לחלוטין לעקרונות השילוב".

 

העירייה: הודענו, וההורים היו שבעי רצון

מעיריית תל אביב נמסר כי "בניגוד לטענת ההורים וארגוני החירשים, הם עודכנו מבעוד מועד בדבר הכוונה להעביר את הכתות לבית הספר 'שרת' והנושא אף הוסבר להם בפגישה שנערכה לפני כחודשיים במינהל החינוך וניכר כי הייתה שביעות רצון של ההורים מהפגישה".

 

ביה"ס שז"ר, לפי העירייה, נסגר בסוף שנת הלימודים תשע"א בשל מיעוט תלמידים. "כחלק מההיערכות נעשתה חשיבה מעמיקה לגבי שילוב אופטימלי של תלמידים לקויי שמיעה שלמדו בבית הספר והוחלט להעבירם לביה"ס "שרת"

 בנווה שרת, שהינו בית ספר מוביל בעיר בתחום הטיפול בפרט ואשר לו ניסיון רב בטיפול בילדים בעלי צרכים מיוחדים, לצד כיתות רגילות.

 

"נציין כי על מנת להקל על מעבר הילדים הוחלט כי הצוות המטפל בילדים לקויי השמיעה יעבור בשלמותו, כולל היועצת, לבית הספר שרת. כמו כן, העירייה לקחה על עצמה את מלוא העלות הקשורה להכשרת הכתות במבנה ביה"ס שרת, כולל האיבזורים הנדרשים", אמרו בעירייה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים