שתף קטע נבחר

בתל-אביב צעדו: "נתניהו לא אחראי רק לביטחון"

בניגוד לעצרות הענק בשבועות האחרונים, התקיימה צעדה שקטה בה השתתפו אלפים. דובר המחאה: "בימים קשים אלה, ראש הממשלה עדיין אחראי לרווחה, חינוך ולבריאות"

מחאת האוהלים ממשיכה, למרות ההסלמה בדרום הארץ - בפורמט קצת שונה: רק שבוע אחרי שאחת ההפגנות הגדולות במחאה היו בבאר שבע, בזמן שמטח רקטות גראד פגע בעיר וגרם לפגיעה קלטנית, בתל-אביב צעדו אלפי בני-אדם ב"צעדת הדממה".

 

האלפים הלכו מכיכר הבימה לגן צ'ארלס קלור, במחאה על המצב החברתי. לאות הזדהות עם תושבי הדרום ומשפחות ההרוגים במתקפת הטרור בגבול מצרים ביום חמישי, הסיסמה היתה: "הכאב של כולנו, המחאה של כולנו".

 

מתקפת טרור בדרום - עדכונים שוטפים ב-ynet:

ברק: ישראל מצרה על מות השוטרים המצרים

קרובי שב"חים שנפגעו: "לטיל אין עיניים"

נפגע רסיסים: "חצי מטר, ולא יודע איפה הייתי"

11 פצועים במתקפת רקטות על הדרום

 

הצעדה בתל-אביב (צילום: בן קלמר) (צילום: בן קלמר)
הצעדה בתל-אביב(צילום: בן קלמר)
 

"זו היתה צעדה שקטה בליווי לפידים ונרות, מתוך כבוד והזדהות עם קורבנות פיגועי הטרור הנפשעים", אמר ל-ynet רועי נוימן, דובר מחאת האוהלים. "הצעדה נועדה להזכיר לראש הממשלה כי גם בימים קשים אלה, הוא עדיין אחראי לרווחה, חינוך ולבריאות - בדיוק כפי שהוא אחראי לביטחון".

 

בגן צ'ארלס קלור, שעל חוף ימה של תל-אביב, נערכו דיונים. "יש להבין טוב יותר את הבעיות העומדות על סדר היום הלאומי של ישראל", אמר נוימן. "לא רק בגזרה הביטחונית, אלא גם בחינוך, בבריאות וברווחה, נושאים המספקים את הביטחון האמיתי והיומיומי החיוני ביותר לחברה אנושית תקינה".

 

את הצעדה הובילו דפני ליף, סתיו שפיר וגדי פרץ, נציג השכונות בבאר-שבע, יחד עם נציגי חיילי המילואים. רעואל, אחד מחיילי מילואים, אמר: "הייתי שמונה שנים בצבא

 ואני עושה למעלה מ-60 ימי מילואים בשנה. כן, אני מהמוזרים האלה שרוצה לחיות פה ולגדל את הילדים שלו פה. לפני יותר מ-60 עם ישראל סיים את המלחמה הכי קשה בתולדותיו. איבדנו 1% מהאוכלוסייה בקרב ועדיין באותה שנה, שנת 1949, חוקק חוק חינוך חובה. לסבים ולסבתות שלנו היה ברור שחוץ מלשמור על המקום הזה צריך גם לבנות בו מדינה, לדאוג לכלל ולפרט".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דפני ליף בצעדה
צילום: בן קלמר
מומלצים