שתף קטע נבחר

צילום: AFP, הגולש מיכאל קרביץ

הפצועה אנוש התעוררה לרגע ושמעה שהוריה חיים

עדאל שטרית ספגה פגיעה קשה מרסיסי גראד בב"ש כשרצה לתפוס מחסה עם אביה. קרוביה עוברים בין טיפול נמרץ למחלקה בה מאושפזים הוריה. ליאור דורון ג'ורג' ניצל לאחר שחברו ספג את רוב הרסיסים. הפצועים ממטחי הרקטות מנסים להתאושש

"בני המשפחה יצאו מהמכונית וניסו לתפוס מחסה. האם גוננה וסוככה על הבת הקטנה ובכך מנעה פגיעה בה, בעוד שהאב זינק עם בתו כדי לתפוס מחסה במקום שבו, למרבה הצער, נפל הטיל".

 

כך תיאר היום (א') השר יעקב מרגי את נסיבות פציעתה של עדאל שטרית, קרובת משפחתו בת ה-20, שפונתה אמש במצב אנוש לבית החולים סורוקה בבאר שבע לאחר שנפגעה מרסיסי רקטת גראד. שטרית סיפקה היום שניות קצרות של אופטימיות: קרובת משפחתה שביקרה אותה סיפרה שהיא פתחה לזמן קצר את עיניה, כאשר שמעה שהוריה בחיים ולא נפגעו קשה.

 

הסלמה בדרום  - הכותרות האחרונות ב-ynet

 

עשרות בני אדם נפגעו מהירי הקטלני של רקטות הגראד ליישובי הדרום בסוף השבוע. רובם שוחררו לבתיהם לאחר טיפול קצר, אך שטרית סובלת מפגיעה קשה באיבריה הפנימיים. הוריה, אביבה ואליהו, נפצעו מנפילת הגראד באורח קל עד בינוני ועברו במהלך הלילה סדרה של ניתוחים.

 

בני המשפחה פעלו על פי הוראות פיקוד העורף, עצרו את נסיעתם והשתטחו סמוך למכונית שספגה את הטיל. "הם סיימו ביקור אצל הסבא והסבתא והתחילו לנסוע חזרה לנתיבות", סיפר ל-ynet דודה של שטרית, שלום בר-יוסף. "פתאום הם נזכרו ששכחו כמה פריטים אישיים אצלם, אז הם עשו את הדרך חזרה. אם הם היו נשארים באוטו, כנראה שלא היו נפגעים", העריך.

 

נפילת גראד בבאר שבע, אמש (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
נפילת גראד בבאר שבע, אמש(צילום: אוהד צויגנברג)

 

קרובי המשפחה המודאגים עוברים מאז האירוע בין המחלקה האורטופדית שבקומה החמישית, בה מאושפזים ההורים, למחלקה לטיפול נמרץ, בה מאושפזת בתם. "עדאל היא בחורה דאגנית ובגלל זה לא דיברנו איתה בארוחת השבת על המצב הביטחוני באזור", הוסיף השר מרגי. "המציאות פה היא דבר בלתי נסבל. כתושב הנגב, שנמצא בטווח ה-20 ק"מ מאיום הרקטות, תמיד טענתי שחייבים להחזיר את כושר ההרתעה שלנו, אך בתגובה טקטית וחכמה".

 

"אם היינו נשארים לשכב, היינו סופגים רסיסים בראש"

בבית החולים ניתן למצוא גם את נטלי ג'ורג' בת ה-21 מבאר שבע. עיניה אדומות מבכי וממחסור בשינה לאחר שהגיעה כדי לתמוך באחיה, ליאור דורון, בן 24, המאושפז במחלקה האורטופדית במצב קל-בינוני עם רסיסים בכף רגלו הימנית, לאחר שרקטה נפלה מטרים ספורים ממנו ומחברו נתי.

 

 

"ראינו אורות של 'כיפת ברזל' בשמיים והפצצה נפלה כמה מטרים מאיתנו. לא ראיתי את הטיל, אבל ראיתי את הבום והלהבות בשנייה שנפלתי על הרצפה", סיפר ג'ורג' ל-ynet. "זה כמו בסרט". יחד עם חברו, נשכבו השניים על האדמה, כשמרחק קצר מפריד ביניהם ובין מקלט סמוך. הם החליטו לקום מהרצפה לאחר ששמעו את קולות הנפילות הראשונות, ובכך בעצם ניצלו מפגיעה קשה יותר. "בדיעבד, הסתבר לי שאם היינו נשארים לשכב במקום, היינו סופגים רסיסים בראש".

 

רגעים אחרי הפיצוץ, התעשת ג'ורג' והבין שנפצע. "התיישבתי וראיתי שדם משפריץ לי מהרגל. לחצתי על זה עם היד וזה לא כל כך עזר". נוכחותו של חברו, שספג את את רוב הפגיעה, הפחיתה, ככל הנראה, את חומרת פציעתו. "לא יוצא לנו לראות

אחד את השני. במקרה הוא בא, אז החלטנו להיפגש ולהתעדכן". הגראדים שנפלו בעיר שינו לשני החברים את התוכניות.

 

"אחרי הפיצוץ צעקתי לנתי, ראיתי שהוא שוכב ולא מגיב, והתחילו לרוץ אלינו אנשים. בא אלי אדם, הוריד את החולצה שלו, ועשה לי חוסם עורקים. הבנתי שאותו הדבר עשו לנתי", סיפר ג'ורג', שאמור היה לטוס היום לחופשה עם חברתו. "אני לא יודע אם זה היה מזל או חוסר מזל שהיינו במקום הזה - מזל שנשארנו בחיים, חוסר מזל שהיינו במקום הזה", סיכם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עדאל שטרית. פניית פרסה גורלית
ראובן ריבלין מבקר פצועים בסורוקה, היום
צילום: אוהד צויגנברג
נפילת גראד בבאר שבע
צילום: שמרית שי
מומלצים