שתף קטע נבחר

צילום: אלי אלגרט

מגיש הטלוויזיה ירון אילן נחקר בפרשת מרגול

אילן חשוד שקישר בין המעורבים בפרשת הסחיטה באיומים. אילן מגיש זה שנים תוכניות העוסקות במוסיקה ים-תיכונית, וכיום מנחה בערוץ 24. היום נדחה ערעור מרגלית צנעני על הארכת מעצרה, והמשטרה מתכוונת להגיש נגדה הצהרת תובע השבוע

אחרי מרגלית צנעני, עוד מגיש של ערוץ 24 בחקירה: ירון אילן נחקר מאז שעות הצהריים (יום ג') ביחידה הארצית לחקירות הונאה בלוד בחשד שהיה מעורב בפרשת הסחיטה באיומים של הזמרת מרגלית צנעני. הוא חשוד שקישר בין המעורבים בפרשה, וטרם הוחלט אם לעצור אותו.

 

פרשת מרגול - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

אילן מנחה זה שנים תוכניות טלוויזיה העוסקות במוסיקה הים-תיכונית, ובין השאר הפך מוכר בשל הנחיית התוכנית "ריח מנטה". הוא השתתף גם בתוכנית "אייל גולן קורא לך" בערוץ 24, וכיום מנחה בערוץ את התוכנית "כתר המזרח", לצדה של בוגרת "האח הגדול" נופר מור.

 

מערוץ 24 נמסר בתגובה: "הפרטים אינם ידועים לנו בשלב זה. לכשנלמד את פרטי המקרה, נגיב בהתאם". תוכניתו של אילן בערוץ אמורה הייתה להיות משודרת הערב ב-18:00, אך הערוץ שידר במקום זאת את אחת מתוכניתיו הקודמות בשידור חוזר.

 

הבוקר דחה בית המשפט המחוזי בפתח-תקווה את ערעורה של צנעני על הארכת מעצרה, ולפיכך היא תיאלץ להעביר גם את שלושת הימים הקרובים בכלא נווה תרצה ובחדרי החקירות. במהלך הדיון בבית המשפט חשפה המשטרה חומרים נוספים מחקירתה, ונציג המשטרה ציטט את מרגול כמי שדיברה על "החאווה הזה שצריך לשלם ומה יקרה אם לא".

 

המשטרה: מרגול סחטה - ואז חיבקה ונישקה

צנעני נעצרה בשבוע שעבר בחשד שהייתה מעורבת בסחיטתו של אסף אטדגי, אמרגנו של הזמר הצעיר עומר אדם, מתמודד לשעבר ב"כוכב נולד" שהיא היתה שותפה לייצוגו. לפי החשד, היא פנתה לעבריינים מארגון הפשיעה של עמיר מולנר, כדי לגבות מאטדגי, ששימש בעבר גם אמרגן שלה, כספים שלטענתה הוא חייב לה. אטדגי, כך חושדים החוקרים, הוזמן לבוררות בעולם התחתון שבה נקבע כי עליו לשלם לזמרת את הכסף. בהמשך נטען כי עמדה בקשרים גם עם גורמים עברייניים נוספים.

 

"אנחנו לא מתבססים על הסלנג שלה", אמר היום בבית המשפט נציג המשטרה, ניצב משנה אלון גרוסמן, "זה רק חלק קטן ממסכת הסחיטה שלה כחשודה המרכזית והעיקרית בפרשה, רק חלק מפאזל ענק של אלף חלקים. היא חברה לעבריינים, הפעילה אותם תוך שהיא יודעת איך הם פועלים, למי הם קשורים ומתי חלקם ישתחררו מן הכלא".

 

מרגול בבית המשפט. "עושים לה רצח אופי" (צילום: דרור עינב) (צילום: דרור עינב)
מרגול בבית המשפט. "עושים לה רצח אופי"(צילום: דרור עינב)

 

הוא אמר גם כי צנעני עדכנה את השותפים לסחיטה "לכל אורך הזמן על השפעת הסחיטה על אטדגי, דאגה לכל פעולות

הסחיטה והורידה את רמת הלחץ ממנו כאשר היא דואגת לשדר כלפיו עסקים כרגיל של חיבוקים ונשיקות. אנו ערים למעמדה ויש לנו גם רגשי חמלה, אבל אנו עושים את עבודתנו וחייבים למצות את החקירה". צנעני עצמה ישבה בשקט בדיון, מורידה ומעלה לסירוגין את משקפי השמש. עורך דינה, ששי גז, טען כי עושים לה רצח אופי.

 

אתמול אמרו גורמים במשטרה כי בכוונת המשטרה להגיש כבר השבוע הצהרת תובע נגד צנעני, מהלך שמשמעותו כוונה להגיש נגדה כתב אישום.

 

בהכנת הידיעה השתתף רן בוקר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ירון אילן. נחקר
צילום: צביקה טישלר
צנעני בבית המשפט
צילום: דרור עינב
מומלצים