שתף קטע נבחר

הפצועה אנוש מב"ש התעוררה: 'נגמרו האזעקות?'

עדאל שטרית, בת 20, נפגעה מפיצוץ רקטת הגראד שהרגה במוצ"ש את יוסי שושן. היום שוחחה לראשונה עם הוריה, אחרי שהחלה לנשום לבדה ולזהות את הסובבים אותה. אביה סיפר: "בהתחלה היא עמדה איפה שעמד יוסי, ואז שינתה מיקום"

עדאל שטרית, הצעירה שנפצעה אנושות מפיצוץ רקטת גראד במוצאי שבת בבאר-שבע, פקחה היום (ד') את עיניה, ולראשונה מאז פציעתה שוחחה עם הוריה. בני משפחתה סיפרו כי כשדיברו איתה, היא שאלה: "כבר הפסיקו האזעקות?". עדאל נושמת כעת לבדה, מזהה את הסובבים אותה, ומתקשרת עמם.

 

אש בדרום - כתבות אחרונות:

 

עוד בערוץ החדשות:

 

שטרית, בת 20, נפגעה במוצאי שבת מרסיסי רקטת הגראד, וספגה פגיעה קשה באבריה הפנימיים. היא נסעה עם הוריה, אביבה ואלי, בדרך חזרה מביקור אצל סבה וסבתה לנתיבות, ובדרך נזכרה המשפחה כי שכחה דבר מה בבאר-שבע וחזרה לשם. עם הישמע האזעקה מילאו כולם את הוראות פיקוד העורף, יצאו מהרכב, והשתטחו על הקרקע. עדאל נפצעה אנושות, ושני הוריה נפצעו באורח קל עד בינוני. בתחילת השבוע התעוררה עדאל לרגע, ושמעה כי הוריה בחיים ולא נפגעו קשה.

 

מקום נפילת הגראד בשבת. "היא הייתה מלאה בדם" (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
מקום נפילת הגראד בשבת. "היא הייתה מלאה בדם"(צילום: אוהד צויגנברג)

 

ממיטת חוליה של עדאל בבית החולים סורוקה בבאר-שבע, שיחזר האב אלי את רגעי האזעקה. "לפני שנפלה הרקטה, קראתי לעדאל שתתפוס איתנו מחסה. היא באה אליי צמוד לחומה. לא ראינו את הנפילה כי היינו עם הגב. אחרי המכה המשכנו ללכת שני מטרים, ואז נפלנו. עדאל נפלה עליי. היא הייתה כולה דם. השכנים הביאו מים ושפכתי עליה. כל הדרך לבית החולים ידעתי שהיא בסכנה ושאלתי מה איתה, אבל אף אחד לא נתן לי תשובה".

 

אחר הצהריים נכנסו אלי ואשתו למחלקה לטיפול נמרץ כדי לראות את עדאל, ושוחחו איתה לראשונה מאז הפגיעה. גם אחותה, שילת, שניצלה מפגיעת הרקטה, דיברה איתה מעט. "בזמן האזעקה עדאל הייתה בהתחלה איפה שהיה יוסי שושן, שנהרג, אבל בהמשך היא שינתה מקום. אחרי שהרקטה פגעה, היא אמרה 'אמא, אני פצועה'".

 

יוסי שושן דיבר עם אשתו, ואחר כך נעלם

האב סיפר כי רגעים אחדים לפני פגיעת הגראד, הוא הבחין ביוסי שושן, שנהרג מפגיעת הרקטה, משוחח עם מישהו בטלפון. "עוד מישהו החנה את המכונית. הוא דיבר בטלפון ואמר שהוא מתעכב בגלל האזעקה. הייתה לו כיפה לבנה, והוא עמד באמצע החומה. לא ראיתי אותו נפגע. הוא כנראה דיבר עם אשתו, אמר לה שהוא מתעכב ותופס מחסה, ומאז לא ראיתי אותו".

 

איש לא השיב אם עדאל תהיה בסדר. מקום הפגיעה בשבת (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
איש לא השיב אם עדאל תהיה בסדר. מקום הפגיעה בשבת(צילום: רויטרס)

 

עדאל שטרית היא קרובת משפחתו של שר הדתות יעקב מרגי. בתחילת השבוע הוא אמר: "זו לא מציאות חדשה עבורנו,

תושבי הדרום. כשזה קרוב אליך בוודאי שמתערבבות תחושות אחרות וקשות, אך האחריות היא אותה אחריות והחרדה היא אותה חרדה. פתאום אתה חושב מה תגיד בדיונים ואיזו עמדה תביע אחרי מה שקרה למשפחה שלך. אבל אין ספק שסדר היום הציבורי בישראל עבורנו, שרי הממשלה, ועבור העומד בראשה - השתנה לגמרי".

 

אחרי שהבוקר התחדש הירי על הדרום עם פצמ"רים למועצת אשכול, ולאחר שהוחזרה הכוננות ביישובי הסביבה, אחר הצהריים הודיע פיקוד העורף כי ניתן לחזור לשגרה. לפי ההחלטה, ניתן כעת לשוב ולקיים התקהלויות גדולות, כולל משחקי כדורגל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עדאל שטרית. שר הדתות הוא קרוב משפחתה
האב אלי. "עדאל נפלה עליי"
צילום: הרצל יוסף
מומלצים