שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: AFP, הגולש מיכאל קרביץ

  בעקבות המצב: ביטולים בתיאטרון באר-שבע

  ירי הטילים אל עבר באר-שבע הביא להחלטה לבטל את ההצגה הקרובה של "קומפני" במשכן לאמנויות הבמה העירוני

  בעקבות המצב הבטחוני והחשש מהמשך ירי הטילים על ישובי הדרום, הודיעה הנהלת תיאטרון באר-שבע על ביטול ההצגה "קומפני", שתוכננה לעלות הערב (ה') במשכן לאמנויות הבמה העירוני. ההחלטה התקבלה עקב הוראה של פיקוד העורף, בשל ההתחממות בגיזרה, והמלצות שלא לקיים את ההצגות כסדרן, למרות שהאולם הינו במרחב מוגן.

   

  בתיאטרון באר-שבע אמרו כי "אנחנו מאמינים שבפיקוד העורף לא מעוניינים לקחת אחריות על פגיעה באנשים בדרך לתיאטרון. למעשה מדובר בהמלצה של פיקוד העורף לתושבי האזור שלא לצאת מהבית".

   

  אורן אהרוני, המנהל האדמיניסטרטיבי של תיאטרון באר-שבע, המחליף את שמוליק יפרח, המנהל האמנותי שנמצא בחו"ל, אמר ל-ynet: "המצב סוער ומעצבן, ואין דבר שיכול להיות גרוע יותר לתיאטרון מאשר ביטול הצגה ברגע האחרון. אתמול התקבלה ההחלטה דקות ספורות לפני שהשחקנים עלו לבמה".

   

  "בשונה מפעמים קודמות, הביטול אתמול התרחש דקות ספורות לפני ההצגה, כאשר צפו את מטח ירי הטילים לכיוון באר-שבע ובהתאם שונו ההנחיות לציבור. הודענו לכל המנויים שלא להגיע, ולמי שכבר נכח באולם דיווחנו על השינויים. ההחלטה התקבלה מן הסתם לא מפחד נפילת טילים על האולם אלא גם על מה שקורה סביבו, בדרך ובחניה".

   

  אהרוני הדגיש שמדובר בדחיית הצגות ולא בביטול, וכמו כן הוסיף: "זה לא עושה טוב לאף אחד כשמחשבותיהם של היושבים בקהל נמצאות במקום אחר, כמו בדאגה לילדים ולמשפחות. תיאטרון דורש חוויית צפייה. בדיעבד, ההחלטה לבטל היתה נכונה, כי גם בשעות הלילה נשמעו אזעקות ונורו טילים לכיוון באר-שבע".

   

  לדברי אהרוני, ההחלטה לגבי קיום ההצגה הקרובה במוצאי שבת (27 באוגוסט) תתקבל ב-24 השעות הקרובות, בהתאם למצב.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "קומפני"
  צילום: דניאל קמינסקי
  לאתר ההטבות
  מומלצים