שתף קטע נבחר

תוהו ובוהו בטריפולי: צפו בקרבות ברחובות

המורדים בלוב טענו כי הבירה בידיהם, אך למעשה חילופי אש נשמעים בחלקים גדולים של העיר. לעתים, המורדים יורים בטעות על חבריהם. במקביל, טענו כמה מהם כי כיתרו כמה בניינים שבהם נמצא כביכול קדאפי עם כמה מבניו

ההפיכה בלוב הושלמה - כמעט. רק הרודן ששלט 42 שנה טרם נמצא. קבוצה של מורדים בלוב מכתרים אחר הצהריים (יום ה) כמה בניינים בתוך מתחמו של מועמר קדאפי, ולטענתם הרודן מתחבא בתוכם עם כמה מבניו. כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס. במקביל נמשכים קרבות הרחוב, למרות טענות המורדים כי הבירה בשליטתם המלאה.

 

עכשיו בלוב - כל הדיווחים ב-ynet:

 

המורדים והחיילים הנצורים יורים אלה על אלה. הם לא פירטו מה המידע שהוביל אותם להניח כי קדאפי מתחבא במקום. "הם ביחד, והם מתחאבים בחור קטן. היום אנחנו מסיימים. היום אנחנו גומרים את הסיפור", הכריז אחד הלוחמים, מוחמד גומעא.

 

כתב רשת "סקיי" דיווח כי בכמה מקרים הלוחמים המורדים התבלבלו וירו על חבריהם. "מדובר בתוהו ובוהו מוחלט", סיפר. לדבריו, הבניינים המדוברים נמצאים בחלק המזרחי של המתחם, אך "אין מקום שהייתי מצפה ממנו להתחבא".

 

לוחם מהמורדים יורה לעבר חיילי קדאפי (צילום: AFP) (צילום: AFP)
לוחם מהמורדים יורה לעבר חיילי קדאפי(צילום: AFP)
 

בבירה טריפולי עצמה נמשכים הקרבות ברחובות. קולות ירי מנשק אוטומטי נשמעו היטב בחלקים רבים של העיר, ששרויה בתוהו ובוהו, למרות טענות מועצת ההנהגה של המורדים כי הבירה בשליטתם.

 

קרבות עזים השמיכו להתנהל מחוץ למלון "קורינתיה", שבו שוהים העיתונאים הזרים.

 כתבים דיווחו כי יותר מ-10 לוחמים מהמורדים ירו ברובים ובתותח נגד מטוסים על קבוצה שנראתה כחיילים הנאמנים למשטר קדאפי, שהתבצרו בבניניים רבי-קומות.

 

הנהגת המורדים הציבה פרס שני מיליון דולר על ראשו של קדאפי. שר ההגנה של בריטניה, ליאם פוקס, סיפר כי נאט"ו מסייעת להם למצוא את הדיקטטור. הוא אמר ל-BBC: "אנו מספקים מודיעין ותצפיות כדי לסייע במצוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האם הוא נמצא? קדאפי
צילום: AP
מתחמו של קדאפי, באב אל-עזיזיה
צילום: צור שיזף
מומלצים