שתף קטע נבחר

מוסלמים בארה"ב כתבו למשעל: שחרר את שליט

שורת אישי ציבור מוסלמים אמריקנים, בהם חברי קונגרס, קראו למנהיג חמאס לשחרר את החייל הישראלי כדי "לשמש דוגמה לצדק ורחמים". במכתב ששלחו ציינו כי אם ייענה לבקשתם "אללה יתגמל אותו"

קול קורא מוסלמי למען השבוי הישראלי. אישי ציבור מוסלמים בכירים בארצות הברית, בהם שני חברי הקונגרס המוסלמים היחידים, שלחו לראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, מכתב הקורא לשחרור החייל החטוף גלעד שליט.

 

הכותרות האחרונות מהמאבק להשבת החייל החטוף:

 

"אנחנו כותבים אליך בחודש הקדוש של הרמדאן כמנהיגים מוסלמים אמריקנים ואנשי אקדמיה בכל ארה"ב. בזמן שמוסלמים ברחבי העולם מהרהרים על אמונתם ושואפים לרמה גבוהה יותר של התמסרות במהלך החודש הקדוש, אנחנו קוראים לך לפעול ברמה הגבוהה ביותר של צדקה ורחמים על ידי שחרור גלעד שליט", צויין במכתב שהגיע לידי ynet.

 

"מאסר לא אנושי", נועם שליט השבוע (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
"מאסר לא אנושי", נועם שליט השבוע(צילום: אוהד צויגנברג)
 

בין החתומים על המסמך: ציר בית הנבחרים המוסלמי ממינסוטה, קית אליסון, ציר בית הנבחרים המוסלמי מאינדיאנה, אנדרה קארסון, השגריר הפקיסטני לשעבר, עכבר אחמד (שהוגדר על ידי ה-BBC כסמכות מובילה בעולם בנוגע לאיסלאם עכשווי), האימאם עבדללה ענטפלי מאוניברסיטת דיוק ורבים אחרים.

 

"אנחנו מאמינים שהיחס האכזרי מצד חמאס והשבי הנמשך חמש שנים הם טעות", פתחו הכותבים. הם התייחסו לטענות שנשמעות מצד ארגון הטרור, ברמז עדין לצביעות: "במקרים רבים החמאס הביע את התנגדותו למאסרים לא מוצדקים. הארגון טען שהמעצרים של מאות פלסטינים על ידי ישראל, לרבות נשים וילדים שהוחזקו במשך חודשים ושנים, לפעמים בתנאים אכזריים או בלי גישה להליך משפטי תקין אמיתי - הם טעות".

 

עם זאת, אישי הציבור האמריקנים הבהירו ש"כמוסלמים אנחנו מונחים על ידי המסורת של הנביא מוחמד. הוא לימד אותנו לנהוג בקודים מוסרים גבוהים, ולשמש דוגמה לצדק ורחמים, אפילו כלפי אויבים ושבויי מלחמה".

המוסלמים הבכירים כותבים למשעל כי "המאבק לזכויות האדם של הפלסטינים ולהגדרה עצמית חייב להתבסס על קוד מוסרי. השבי הלא-הומני של שליט פוגע בשאיפות הלגיטימיות של העם הפלסטיני לזכויות אדם ולמדינה, שתתקיים בשלום ובביטחון לצד ישראל".

 

המכתב נחתם בסיכום מטרת המכתב: "לרגל הרמדאן אנחנו קוראים לך להיזכר שהקוראן הקדוש מלמד אותנו שמי שיחון ויתפשר ייקבל את הגמול שלו מאללה. אנחנו קוראים לך לפעול על פי מילים אלו על ידי שחרורו המיידי של שליט".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שליט בשבי. "לנהוג בקוד מוסרי גבוה"
צילום: AFP
צביעות? משעל
צילום: רויטרס
מומלצים