שתף קטע נבחר

70 מיליון שקל לפיתוח רשת חשמל חכמה בישראל

המדען הראשי יזרים את הכסף לפיתוח הרשת, שתאפשר לנהל את צריכת החשמל בזמן אמת. את הפיתוח מבצעות שורת חברות, ביניהן מוטורולה סולושנס, יחד עם מדענים ממוסדות אקדמיים שונים

המדען הראשי, אבי חסון, מתכוון להזרים 70 מיליון שקל לפיתוח רשת חשמל חכמה במסגרת מאגד מיוחד שהוקם לצורך כך. בשנה האחרונה הצטרפו למאגד שבע חברות הפועלות בישראל, בהן מוטורולה סולושנס, ECI, סיבה, ווינטוורקס, יתרן תקשורת, פאוורקום ויישומי בקרה. בנוסף לוקחים במיזם חלק מדענים מהאוניברסיטה העברית, בן-גוריון, המכון הטכנולוגי חולון והמרכז האקדמי אריאל.

 

ההשקעה תיעשה ברובה במסגרת תכנית מגנ"ט של המדען הראשי, ותחולק על פני שלוש שנים. תכנית מגנ"ט נועדה לעודד את המחקר והפיתוח בתחומי ידע כגון תקשורת אופטית או אנרגיה סולארית. 

 

פעילות מאגד רשת החשמל החכמה, המכונה גם Israel Smart Grid, החלה כבר לפני שנה ביוזמת מוטורולה סולושנס. בשנה שעברה אף זכו מוטורולה וחברת החשמל במימון של 4 מיליון אירו מהאיחוד האירופי לפיתוח ולהטמעה של מערכת אוטומטית לניהול ושליטה בייצור וצריכת חשמל.

 

המאגד נועד לפתח רשת חשמל חדשנית, שבניגוד לרשת החשמל הוותיקה, כוללת יכולות ניהול מתקדמות והעברת תקשורת דו כיוונית לכל חלקי הרשת. בדומה לרשת האינטרנט, רשת חשמל חכמה יודעת להעביר נתונים באופן דו-כיווני, ומסוגלת לנהל את צריכת החשמל בזמן אמת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים