שתף קטע נבחר

הקצין שאנס לא ישוחרר עד הכרעת בג"ץ בעתירות

זאהר עאטף, שאנס חיילת שהייתה תחת פיקודו וועדת שחרורים צבאית החליטה לקצר את מאסרו, יחכה עד שבית המשפט יחליט אם לקבל את העתירות נגד שחרורו

שופטי בג"ץ קבעו היום (ג') כי שחרורו של זאהר עאטף, הקצין הבכיר שהורשע באונס חיילת שהייתה כפופה לו ונכלא, יעוכב עד למתן הכרעה סופית בעתירות שהוגשו נגד הוועדה הצבאית שהחליטה לקצר את עונשו. החלטתם באה בתום דיון סוער, שאחריו התפרץ אחיו של עאטף על הפרקליטה, והאשים כי הצבא סימן את זאהר עאטף משום שהוא דרוזי.

 

קצין ואנס - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

עוד בערוץ החדשות:

 

השופטים נענו לבקשת הפרקליטות ואיגודי מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית, והנפיקו צו על תנאי, שבמסגרתו יצטרך עאטף לנמק מדוע יש לשחררו לפני המועד המתוכנן. הוא גם יצטרך להגיב בתוך שבועיים על האפשרות שייקח חלק בתוכנית שיקום של שירות בתי הסוהר. בנוסף קבעו השופטים אליעזר ריבלין, אליקים רובינשטיין וחנן מלצר, כי גם הפרקליט הצבאי הראשי יצטרך לפרט בתוך שבועיים מהי תוכנית השיקום שנפתחה בפני עאטף, ושעומדת בפניו כיום.

 

אחיו של זאהר עאטף, מחפוז, היום בבית המשפט (צילום: גיל יוחנן ) (צילום: גיל יוחנן )
אחיו של זאהר עאטף, מחפוז, היום בבית המשפט(צילום: גיל יוחנן )

 

עאטף הורשע באונס ובביצוע עבירות מין בחיילת שהייתה כפופה לו בזמן שהיה אלוף-משנה. הוא נידון לשש שנות מאסר בספטמבר 2006 והורד לדרגת טוראי. כמו כן, הוא נדרש לשלם פיצויים בסך 35 אלף שקלים לחיילת המתלוננת. הוא ביקש כמה פעמים לקצר את עונשו, ובתחילת החודש החליטה ועדה צבאית לקצרו בשנה וחצי.

 

בעקבות ההחלטה הגישה פרקליטות המדינה עתירה לבג"ץ בשם הפרקליט הצבאי הראשי, בבקשה לבטל את החלטת הוועדה, שבחנה את המקרה, והחליטה להמיר את יתרת עונשו במאסר על תנאי. בעתירה נטען כי משמעות ההחלטה היא שעאטף ירצה מעט יותר מארבע שנות מאסר, "תוצאה שלוקה בחוסר סבירות קיצוני ויש בה כדי להביא לפגיעה חמורה באינטרס הציבורי, לפגיעה חמורה בחוסנו של הצבא ובאמון בשדרת הפיקוד בו", נכתב.

 

בדיון היום אמרה נציגת הפרקליטות, יוכי גנסין, כי ועדת השחרורים שמה לה למטרה לשחרר את עאטף. לאחר הדיון, האח

מחפוז שזעם על דבריה צעק לעברה ואמר: "צה"ל הוא זה שסימן את המטרה, אתם שקרנים אחד אחד, סימנתם מטרה בגלל שהוא דרוזי. תתביישו לכם". גנסין, בהתפרצות לא אופיינית, השיבה: "אנחנו צריכים להתבייש? אתם תתביישו. לא אני ביצעתי את המעשים האלה".

 

האח לא נשאר חייב ואמר לעו"ד גנסין: "אתם מדברים שטויות, סימנתם מטרה כי אחי דרוזי. צה"ל לא אוהב דרוזים. כל המשפט הזה היה שקר אחד גדול, אחי לא עשה את מה שטוענים שעשה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זאהר עאטף. "סומן בגלל היותו דרוזי"
צילום: דודי ועקנין
האח מחפוז בבג"ץ, היום
צילום: גיל יוחנן
מומלצים