שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מה נעשה בסוף השבוע?
  פסטיבל הדבש במכוורות ברחבי הארץ, טיול בעקבות התחדשות הצמחייה בכרמל לאחר השריפה, סיורי סליחות בירושלים, קטיף במטעי החרובים ביער בן שמן ושאר אירועים לסופ"ש. זמן לטייל

  כלל ארצי

   

  הכול דבש

  פסטיבל הדבש נחוג במכוורות ברחבי הארץ לקראת ראש השנה. המכוורות מקיימות פעילויות בנושא הדבש וניתנים הסברים על עולמן של הדבורים. יערכו סיורים וביקורים לכל המשפחה, בהם המבקרים ילמדו להבדיל בין המלכה לפועלות, איך נראית הכוורת מבפנים ומהו טעמו של דבש מהמכוורת. המבקרים יוכלו לצפות בכוורת זכוכית, לשמוע הסברים על עולם הדבורים והדבש, לפגוש דבוראים, ללמוד על פעולת רדיית הדבש ולעיתים אף להתנסות ולטעום סוגי דבש שונים. הפסטיבל יימשך עד 17 בספטמבר.

  מחיר: בחלק מהמכוורות הכניסה או הסיור בתשלום

  עוד פרטים באתר האינטרנט

   

   

  צפון

   

  בשבילי היער המתחדשים

  טיול מודרך בשבילי היער באזור הכרמל תוך מעקב אחרי תהליכי ההתחדשות ותוכניות השיקום. הסיור יתחיל בתצפית אל שטחי השריפה מיער ניר עציון ומשם ימשיך לכיוון מלון יערות הכרמל ובית אורן.

  מתי: שישי, 9 בספטמבר, 9:00

  ההשתתפות ללא תשלום

  לפרטים: 1-800-350-550

   

  עת שקיעה במבצר

  גן לאומי מבצר נמרוד מקיים סיורים לעת שקיעה או לאור עששיות בלילה בנפתולי המבצר ובמעבריו הנסתרים. עם רדת החשיכה מסיירים במבצר תוך הקשבת לסיפור המקום ועברו המסתורי.

  מתי: שישי, 9 בספטמבר

  הכניסה לאתר בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  כבר ראיתם אותו בלילה? מבצר נמרוד (צילום: מיכה בריקמן, כתום צלמים )
  כבר ראיתם אותו בלילה? מבצר נמרוד(צילום: מיכה בריקמן, כתום צלמים )

   

  לחרמון גם בקיץ

  סיור קיצי בשמורת טבע חרמון. כשאדמת החרמון נחשפת לשמש לאחר עונת השלגים מתגלה צמחייה ייחודית וגיאולוגיה מרשימה. הסיור משלב תצפיות נוף וסיפורי קרבות נועזים.

  מתי: חמישי-שבת, 10-8 בספטמבר, בשעות 11:00, 13:00

  ההשתתפות ללא תשלום, למעט העלייה ברכבל

  לפרטים: 1-599-550-560

   

  מרכז

   

  אחר צהרים בין המשלטים

  טיול אחר הצהרים בשמורת המסרק וגן לאומי קסטל. הליכה בין המשלטים והסברים על העברת שיירות אספקה לעיר הנצורה. לעת ערב נסיעה לגן לאומי קסטל והליכה לאור עששיות בתעלות הקשר של "הקסטל". סיפור כיבושו שהיווה את אחת מנקודות התפנית של מלחמת העצמאות ובו נוצקה מורשתו של צה"ל.

  מתי: שבת, 10 בספטמבר

  ההשתתפות בתשלום

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  קטיף ומאכלים במטעי החרובים

  קטיף ומאכלים מיוחדים במטעי החרובים ביער בן שמן. טיול משפחות בשעות אחר צהריים בעקבות עץ החרוב ופירותיו. נסיעה במכוניות פרטיות בדרכי היער, עצירה בדרך להיכרות עם האזור, הצמחייה והעצים. עליה לתצפית מראש תל חדיד לעבר מישור החוף והגעה לחלקת החרובים. המשתתפים ישמעו אגדות וסיפורים על החרוב, יוכלו לקטוף ולטעום מן הפרי. בנוסף, יתקיימו הפעלות לילדים: הצגה על חוני המעגל ויצירת קישוטים מאצטרובלים. לסיום הכנת מאכלים מפירות החרוב. משך האירוע כשלוש שעות (סיום לקראת החשיכה).

  מתי: חמישי, 8 בספטמבר, 17:00

  ההשתתפות ללא תשלום

  לפרטים: בהרשמה מראש: 1-800-350-550

   

  חצבים במצודה

  טיול למשפחות עם קטנטנים בחורבת קרתא, שמורת טבע שבליבה שרידי מצודה עתיקה, וסביבה טבע המתקשט בפריחת חצבים.

  מתי: שבת, 10 בספטמבר

  ההשתתפות בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  בריאות וכיף עם הכלב

  הפנינג בריאות, אילוף ושעשועים לכלבים ומשפחותיהם במתחם הספורט כיף המערבי בראשון לציון. באירוע יהיו מתחמים מתחום הבריאות, הספורט והחוויה: מתחם אילוף כלבים בו יוענקו שיחות יעוץ עם מאלפים מוסמכים, מתחם לבדיקת סיבולת לב ריאה לכלב, המלצות על תזונה ודיאטה לכלבים וכן יועצי בריאות לכלל הציבור, משחקי ספורט מעשירים לכלבים ולבעליהם, תרגילי אימון לכלבים על ידי מאמני ספורט מקצועיים, פסיכולוג לכלב, מתנפחים, איפור מקצועי לילדים ופינת שעת סיפור לילדים.

  מתי: שבת, 10 בספטמבר, 10:00

  הכניסה חופשית

  לפרטים: 050-5751038

   

  לעשות משהו כיף גם עבור הכלב שלכם. אילוף כלבים
  לעשות משהו כיף גם עבור הכלב שלכם. אילוף כלבים

   

  סיפורי מקרא ומדרשי אגדה

  סיור ערב קיצי בשמורת נאות קדומים. הסיור יצא בעקבות טקסטים ספרותיים המתכתבים עם סיפורי המקרא ומדרשי האגדה. מרחל אימנו ועד רחל המשוררת, מדוד המלך ועד דוד אבידן, ומיונה הנביא ליונה וולך.

  מתי: שישי, 9 בספטמבר, 18:30

  מחיר: 70 שקל למשתתף

  לפרטים: בהרשמה מראש: 08-9770770

   

  אל הסכר והאמה

  בשמורת נחל תנינים יתקיים סיור אל הסכר והאמה שהובילה מים לקיסריה, הדגמה "על רטוב" של הפעלת טחנות הקמח העתיקות.

  מתי: שבת, 10 בספטמבר, בשעות: 10:00, 12:00, 14:00

  הכניסה לאתר בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  תל אביב

   

  מוזיאון פתוח

  סיור מודרך בין פסלי החוצות המעטרים את תל אביב ויוצרים מוזיאון פתוח ברחבי העיר. מסלול הסיור יחל בפסל השואה והתקומה של יגאל תומרקין בכיכר רבין ויעבור דרך שדרות חן עד לשדרות רוטשילד לאורכם פזורים פסלים של מיטב פסלי ישראל, כגון תומרקין, סיגל פרימור, מנשה קדישמן וגד אולמן.

  מתי: שבת, 10 בספטמבר, 18:00

  מחיר: 40 שקל

  לפרטים: 03-5100337

   

  אוהבים ועושים אמנות

  במסגרת אירועי "אוהבים אמנות-עושים אמנות" נמל יפו מקדיש סוף שבוע לחגיגת אמנות תחת הכותרת: "מוסיקה חיה לדימוי נע". קטעי וידיאו יוקרנו בנמל כאשר ברקע תנוגן מוסיקה חיה בהלחנתם של הסטודנטים מבית הספר Muzik. קונצרט מכונות עירוני בו משאית זבל, מנופים ומפוחי עלים יוצרים קונצרט לא שגרתי. "חלומות", 90 בוגרי סטודיו גברא מציגים את עבודותיהם. "בבל", היא סדרת עבודות המציגות את ההתמודדות הביקורתית של האמן עם סיפור בבל התנ"כי. הופעה של חיים לרוז מארח אמנים ושיח גלריה עם האמנית אתי אברג'ל.

  מתי: חמישי-שבת, 10-8 בספטמבר.

  הכניסה חופשית

   

  סוף שבוע של חגיגות אמנות. נמל יפו (צילום: אבי מועלם)
  סוף שבוע של חגיגות אמנות. נמל יפו(צילום: אבי מועלם)

   

  על סוחרים ועסקים

  סיור מודרך במרכז המסחרי בדרום תל אביב, ומפגש עם סוחרים ובעלי עסקים. מפגש בכיכר המושבות, סקירה של התפתחות האזור, כולל המרכז המסחרי ושכונת רמת השרון, הליכה לאורך רחוב אלנבי עד כיכר מגן דוד, ועצירות בדרך בחצרות האחוריות של הרחוב הראשי בתל אביב של שנות ה-30 וה-40. סיום במדרחוב נחלת בנימין.

  מתי: שישי, 9 בספטמבר, 10:00

  מחיר: 40 שקל

  לפרטים: 03-5100337

   

  ארכיטקט העיר

  סיור מודרך בתל אביב שיסקור את מגוון הבתים שתכנן הארכיטקט יוסף ברלין, שהותיר חותמו על נוף העיר בעשרות מבנים שבנה החל משנות העשרים של המאה שעברה. הסיור יתמקד במבחר בניינים ששרדו בתל אביב. מפגש בשדרות רוטשילד 96.

  מתי: שבת, 10 בספטמבר, 18:00

  מחיר: 40 שקל

  לפרטים: 03-5100337

   

  תפילות ומזמורים לשבת

  בית תפילה ישראלי ונמל תל אביב ימשיכו את קבלות השבת ההמוניות שנערכות בנמל גם בחודש ספטמבר. קבלת השבת מבוססת על תפילות ומזמורים מתוך סידור ליל שישי החדש שהוציא בית תפילה ישראלי. הסידור משקף את חווית התפילה בקהילה התל אביבית ואת השילוב בין היהודי לבין הישראלי ובין טקסטים ושירה ישראלית עדכנית לבין אלו השאובים מעומק הדורות. התכנים בקבלות השבת בחודש ספטמבר יעסקו, בין השאר, בחילופי העונות ועם הפנים לתקופת החגים המתקרבת.

  מתי: שישי, 9 בספטמבר, 18:00

  הכניסה ללא תשלום

   

  מקבלים את השבת בשירים ומזמורים. נמל תל אביב (צילום: דניאל לילה)
  מקבלים את השבת בשירים ומזמורים. נמל תל אביב (צילום: דניאל לילה)

   

  ירושלים

   

  שופרות וסיפורי סלבס

  תערוכת "שופרא דשופרא – השופר כעד להיסטוריה", תוצג במוזיאון ארצות המקרא ירושלים. התערוכה בוחנת את גלגוליו השונים של כלי נשיפה פשוט זה, העשוי קרן חלולה של בעל חיים, שהפך עם הדורות לסמל בעל משמעויות דתיות, לאומיות והיסטוריות עבור העם היהודי. ומציגה מגוון רחב של שופרות וייצוגים אומנותיים של השופר. בנוסף יוצג הפרויקט "השופר ואני" במסגרתו נאספו ממעצבי דעת קהל סיפורים אישיים ומרגשים הקשורים לשופר, ביניהם סיפורים של: אברום בורג, ניר ברקת, עינת שרוף, אברי גלעד, מרגלית צנעני, שלמה גרוניך, הרב לאו, ישראל קטורזה ודני רופ.

  מתי: חמישי, 8 בספטמבר, 17:30-9:30. שישי, 9 בספטמבר, 14:00-9:30 ושבת, 10 בספטמבר, 15:00-10:00

  הכניסה לתערוכה בתשלום

  פרטים נוספים תמצאו באתר האינטרנט

   

  הרפתקאות בין עצי האורן

  טיול למשפחות בשביל המתפתל בין עצי האורן של יער עמינדב, ובין פינות חן מפתיעות: מערות, מחילות ובריכות מים.

  מתי: שבת, 10 בספטמבר

  ההשתתפות בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  טיול משפחות בין עצי האורן. יער עמינדב (צילום: רונית סבירסקי )
  טיול משפחות בין עצי האורן. יער עמינדב(צילום: רונית סבירסקי )

   

  סיור סליחות

  סיור סליחות בהדרכת מוזיאון חצר הישוב הישן ע"ש קפלן ירושלים, במהלכו יפגשו המשתתפים פסיפס דמויות ירושלמיות מן העדות השונות: ברכה שהמסיאן הפרסיה תיתן מתכון מתוק במיוחד לערב ראש השנה, מורי סאלם נג'ר התימני יעניק טיפול רפואי משעשע בשיטה הקבלית,

  מיהו אלוף הזיופים בבית הכנסת המוגרבי ומי גורם לכולם להרים את הראש לעזרת הנשים? במהלך הסיור תתקיים תקיעת שופר כהלכתה ופיוטי סליחות.

  מתי: חמישי, 8 בספטמבר, 20:00

  מחיר: 65 שקל

  לפרטים: 02-6276319

   

  החרדים של ירושלים

  סיור מודרך בעקבות העולם החרדי ברחובות ירושלים. היכרות עם מגוון מנהגים, טקסים, מסורות ואמונות. עם האופן בו כל שכונה חרדית שונה משכנתה. ביקור בחצרות מקובלים, ומפגש עם דמויות מהעולם החסידי. סיום ב"טיש הגדול", אחת החסידויות הצבעוניות. מיועד לגילי 18 ומעלה.

  מתי: שישי, 9 בספטמבר

  ההשתתפות בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  העיר והקריקטורה

  במוזיאון מגדל דוד תיערך פעילות לכל המשפחה מזווית ראייה מחויכת בעקבות קריקטורות שצוירו על העיר ירושלים. המשתתפים מוזמנים להיכנס לעולמו של הקריקטוריסט, להתוודע אל המסרים ואל התכנים המגוונים הקשורים לעיר, 

  לפתור חידות, להתחרות במשימות, לשחק במשחק זיכרון הומוריסטי ענקי, להתנסות ביצירת קריקטורות ולהכיר את סיפורי ירושלים בעין הקריקטוריסט.

  מתי: חמישי, 8 בספטמבר, 17:00

  מחיר: 20 שקל למשתתף

  לפרטים: 6265333- 02

   

  זרות כשלעצמה

  "רחוקה מהבית", תערוכה של הציירת ההולנדית ז'קלין ואן דן דריסט תפתח בגלריה העירונית בירושלים. בתערוכה יוצגו כשלושים מעבודותיה של הציירת, ציורי שמן על בד של נשים ונופים. אוסף ציוריה מתייחס מחד, לתחושות הזרות שלה כהולנדית בישראל ובמישור הרוחני- פילוסופי תחושה של זרות בתוך עצמה.

  מתי: פתיחה: חמישי, 8 בספטמבר, 18:30

  הכניסה ללא תשלום

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מה נעשה בסוף השבוע?"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יגאל מרקוביץ'
  כל הארץ הופכת למתוקה. פסטיבל הדבש מתחיל
  צילום: יגאל מרקוביץ'
  מומלצים