שתף קטע נבחר

הימין הקיצוני בכנסת: "מי שמתקרב לגדר - מת"

הימין הקיצוני הוביל דיון מיוחד בכנסת על ההיערכות לקראת הפגנות הערבים בספטמבר. בן-ארי: "אם יאיימו עלינו בנשק, אנשים ידעו להוציא את האקדח ולירות על מי שצריך"

"לא ניתן שבמדינת ישראל ישיבו את אירועי תרפ"ט. אנחנו בעד שן תחת שן, צעדה תחת צעדה. אם יזרקו עלינו אבנים - נחזיר אבנים, אם יכריזו עלינו מלחמה - נחזיר מלחמה". כך נשמע היום (ד') דובר היישוב היהודי בשכונת שייח' ג'ראח, שסיפר על המתיחות והחשש מפני אלימות ששוררים בשכונה לקראת הפנייה הפלסטינית לעצרת הכללית של האו"ם, בהמשך החודש. עמיתיו הסכימו עמו והבהירו מפורשות: "מי שמתקרב לגדר - מת".

 

מדינה בדרך - כותרות אחרונות ב-ynet

 

ביוזמתו של ח"כ מיכאל בן-ארי (האיחוד הלאומי) נערך בכנסת דיון מיוחד תחת הכותרת "ספטמבר- מאיום להזדמנות, משנים את כללי המשחק". אישים בכירים בימין הקיצוני דנו בהיערכויות לקראת התרחישים האפשריים של צעידת אלפי ערבים לכיוון המעברים והישובים היהודיים ב-20 בספטמבר, לאחר הגשת הבקשה להכרה במדינה פלסטינית לאו"ם. 

 

כינוס הימין בכנסת, היום (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
כינוס הימין בכנסת, היום(צילום: גיל יוחנן)

 

על פי בן-ארי, "לרשות ההתיישבות היהודית עומד כוח הכולל מעל ל-300 אלף תושבים ביהודה ושומרון, כיתות כוננות קבועות, הכרת השטח, הצירים ונקודות התורפה של האויב השכן, והבנה כי זה ביתנו ואם לא נפעל להגן על העובדה הזו, אז איש לא יעשה את זה עבורנו".

 

תחת הכותרת העוסקת ב"אמצעים ודרכי פעולה", כתב בן-ארי כי "יש לצאת, ליזום, להוביל ולהנהיג ונוכל לעשות זאת רק במידה ונצא מהיישובים, נפרוץ את טבעת הגדרות, ננוע קדימה לכיוון המרחבים האינסופיים ביהודה ושומרון".

 

כתובות על מסגד בכפר קוסרא (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
כתובות על מסגד בכפר קוסרא(צילום: אוהד צויגנברג)

 

הוא פירט כי יש צורך בהתארגנות רבה הכוללת ילדים, נשים וזקנים, שיעמדו מול הצעדות המתכוננות של הפלסטינים, "אני מבקש להציב משוואה של אלה מול אלה, לא עוד חיילים ולוחמי מג"ב מול קבוצות של ילדים ונשים ערביות, אלא ילדים מול ילדים, נערים מול נערים ונשים מול נשים. כך נרסק את אפקט ספטמבר". הוא הדגיש בדברים שנשא בכינוס כי "אם יעבור אירוע חם כמו במרמרה ויאיימו עלינו בנשק, אז אנשים ידעו להוציא את האקדח ולירות על מי שצריך".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

רב היישוב קריית ארבע, דב ליאור, כינה בכינוס את נציגי ממשלת ישראל כ"רשעים" ואמר כי "נציגים רשמיים של ישראל מציעים למחבלים להקים מדינה בארץ ישראל? יש 20 מדינות ערביות אחרות, מעולם לא היה דבר כזה. השמאל המציא ישות פלסטינית שלא היתה ולא נבראה. ארץ ישראל שייכת אך ורק לעם ישראל. מה שאנחנו צריכים זה לחזק את הרוח והעוצמה ולא להיות נמושות בעיני עצמינו".

 

הפגנה בשייח ג'ראח. "נחזיר מלחמה" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
הפגנה בשייח ג'ראח. "נחזיר מלחמה"(צילום: גיל יוחנן)

 

איציק שדמי, יו"ר ועד מתיישבי בנימין, פירט על יישום התוכנית של בן-ארי בפועל והבהיר כי "עלינו לייצר הרתעה, שפירושה מי שמתקרב לגדר - מת". לדבריו, "קודם כל אנחנו רוצים לחיות, אחר כך נחשוב. אם מישהו נכנס קודם כל לירות, לא על מנת להרוג אלא קודם כל לנטרל".

 

יונתן יוסף, דובר היישוב היהודי בשכונה המעורבת במזרח ירושלים, טען בדיון כי התושבים הערבים עוסקים בימים אלו בהכנות למהומות שהם מתכננים לעורר. "לפני שנתיים, בית המשפט - שהוא אלוהים של השמאל - הוציא בצו ארבע משפחות ערביות משכונת שמעון הצדיק, משום שהתגוררו שם באופן לא חוקי. מאז אנחנו חווים על בשרינו פרובוקציות קבועות", סיפר.

 

"לא צריך להיות נוצרי ולהפנות את הלחי השנייה"

הוא ציין כי בנוסף לתושבים הערבים מגיעים לשכונה פעילי שמאל קצוני ואנרכיסטים שמתסיסים את האווירה ומסיתים נגד התושבים היהודים. "הם שולחים ילד ערבי להכות יהודי כפרובוקציה ואז כשמחזירים לו, הוא נופל על הרצפה ומתחילה מהומה. זאת שיטת הפעולה

שלהם".

 

בנוגע לחשש מפני צעדות מחאה אלימות בשכונה, הזהיר יוסף כי "אם צעדות כאלה יתקדמו לכיוונינו וינסו לפרוץ לבתים שלנו, לא נהסס להשתמש בחוק דרומי". הוא הסביר: "מה שאני אומר זה פשוט מאוד להחזיר להם. אדם שמכה אותך, אתה לא צריך להיות נוצרי ולהפנות את הלחי השנייה".

 

בצאתו מהדיון הוסיף יוסף כי במקרה הצורך יפעל בעצמו נגד אלימות מצד התושבים הערבים: "מה אתם חושבים, שאני אתן להם להיכנס לבית שלי ולהרוג את אשתי וילדיי? שאתקשר למשטרה? אהיה בממתינה ואחכה עד שהם יגיעו?".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כינוס הפעילים, היום בכנסת. "ננוע קדימה"
צילום: גיל יוחנן
ארכיון
צילום: AFP
מומלצים