שתף קטע נבחר

פקחים יחטטו בזבל כדי לגלות מי זרק ברחוב

לעיריית גבעתיים נמאס מלכלוך מחוץ לפחים. מעתה פקחים יצטיידו בכפפות כדי לחפש מסמכים "מפלילים", והקנס בדו"ח גבוה במיוחד - 720 שקל. אתם בעד הרעיון? הצביעו והגיבו

התעצלתם לזרוק את שקית הזבל בפח האשפה? צפו לקנס. פקחי עיריית גבעתיים צוידו לאחרונה, בנוסף לפנקסי הדו"חות ומסופוני קנסות החנייה הקבועים, גם באמצעי עבודה חדש ויוצא דופן - כפפות גומי חד פעמיות, שאמורות לסייע להם במשימה חדשה ומקורית.

 

עוד בגבעתיים:

 

עוד בערוץ החדשות:

 

בכל פעם שתגיע תלונה מתושב או שפקח ישים לב לשקית זבל שנזרקה בשטח הציבורי ולא בפח האשפה, הפקח יעטה את הכפפות ויחטט בזבל שבשקית, כדי למצוא מסמכים הקושרים את השקית ל"עבריין הסביבה" שזרק אותה. אם הפקח ימצא חשבון טלפון, חשבונית חשמל או כל מסמך אחר שעליו מופיעים פרטי המשליך, הוא יתעד זאת במצלמתו, יעלה לביתו, וירשום לו דו"ח בנוכחותו.

 

אם לא תהיו בבית, הדו"ח יגיע בדואר (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
אם לא תהיו בבית, הדו"ח יגיע בדואר(צילום: shutterstock)

 

אם התושב לא יהיה בבית באותה השעה, הדו"ח יישלח לו בדואר רשום עם אפשרות לערער. מדיניות האכיפה המקורית החלה בימים האחרונים בעירייה, ותושב ראשון במרכז העיר כבר הרגיש אותה על בשרו, כשדו"ח בסך 720 שקל נשלח לביתו. פקח שחיטט בזבל שהשליך לרחוב מצא את "הראיות המרשיעות".

 

בעירייה הסבירו כי קיבלו תלונות רבות מתושבים על השלכת שקיות זבל שלא בתוך הפח, ולכן החליטו על המדיניות החדשה, כחלק מהרפורמה בניקיון העיר שמוביל ראש העיר, ראובן בן שחר. בעירייה הסבירו כי תושבים זורקים את שקיות הזבל שלהם ברחוב לעתים בגלל הריחוק מפח האשפה או עצלות ללכת אליו, מה שגרם לעירייה להוסיף בחודשים האחרונים יותר מאלף פחים טמוני קרקע בעלי נפח גדול יותר מהפחים הישנים.

 

בעירייה ציינו כי מטרת המהלך היא להרתיע, ולכן הקנס בדו"ח הוא מהגבוהים ביותר שרושמת העירייה בגין עבירות על

חוקי העזר העירוניים. בעבר ננקטה המדיניות הזו גם נגד השלכת פסולת תעשייתית, והיא הוכיחה את עצמה. כעת היא תכוון נגד פסולת ביתית.

 

"נפעל לאכוף את החוק גם באמצעים היצירתיים האלה", אמר ל-ynet ראש העיר בן-שחר, "רוב התושבים מגלים אחריות קהילתית, ונגד המיעוט שבוחר ללכלך את הסביבה נפעל בהתאם לחוק. אני מקווה שהגישה תאומץ גם בעיריות אחרות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תושב אחד כבר נקנס
צילום: הרצל יוסף
ראש העיר בן-שחר. "שעיריות אחרות ילכו בעקבותינו"
צילום: ראובן קפוצ'ינסקי
מומלצים