שתף קטע נבחר

אחרי הצונאמי, הזבל: צפו בתמונות הניקוי ביפן

גל הפסולת העצום ששטף את צפון-מזרח יפן לאחר רעידת האדמה סחף עמו ספינות וזיהם מחוזות שלמים. השוואה בין תצלומים מהשבוע לאלו שצולמו לאחר הצונאמי מראים את מאמצי הפינוי וספינה שאולי תישאר כגלעד על היבשה

ספינות בלב היבשה, בתים שנסחפו מרחוב לרחוב, ערימות של מכוניות - כמות הפסולת שגרם הצונאמי הקטלני שהכה ביפן לפני פחות מחצי שנה הדהימה את כל מי שצפה בתמונות, ורבים תהו כיצד יתגברו היפנים על ים האשפה. תמונות שצולמו במהלך החודשים האחרונים והשבוע מראות את התקדמות מאמצי הניקיון במדינה. אולם על אף התוצאות המרשימות, האתגר המרכזי עדיין ניצב לפני יפן – ניקוי סביבת הכור הגרעיני בפוקושימה מקרינה רדיואקטיבית, מהלך שעלול לעלות מיליארדי דולרים.

 

קסנומה, מחוז מיאגי. התמונה העליונה, שצולמה ב-11 במרס, הפכה לאחת מסמלי האסון. ספינת הדיג שנסחפה מהנמל ליבשה "עוגנת" בלב הררי הפסולת. התמונה האמצעית צולמה ב-3 ביוני. התמונה האחרונה, מלפני ימים אחדים, מראה את הניקיון סביב הספינה. תושבי המקום פועלים להשאיר את הספינה במקומה, כגלעד לאסון.

 

תושבים מעוניינים להשאיר את הספינה כאנדרטה (צילום: AP Photo/Kyodo News) (צילום: AP Photo/Kyodo News)
תושבים מעוניינים להשאיר את הספינה כאנדרטה(צילום: AP Photo/Kyodo News)

 

איוואקי, מחוז פוקושימה. התמונה העליונה צולמה ב-11 במרס וניתן לראות בה אנשים פוסעים על פסולת בתים הרוסים שמכסה כליל את הכביש. בתמונה התחתונה, שצולמה ב-1 בספטמבר, נראה אותו כביש, מפונה כמעט לחלוטין.

 

הכביש פונה, הדשא צומח (צילום: AP Photo/Kyodo News) (צילום: AP Photo/Kyodo News)
הכביש פונה, הדשא צומח(צילום: AP Photo/Kyodo News)

 

ריקוזנטקטה, מחוז איווטה. בתמונה העליונה, שצולמה ב-18 במרס, נראים כלי רכב על ערימות הזבל. התמונה האמצעית צולמה ב-6 ביוני והיא מתעדת את עבודות הפינוי. בתמונה האחרונה, שצולמה ב-5 בספטמבר, נראה אדם על אופניו בין האדמה שכוסתה בדשא.

 

אפשר להשתמש שוב באופניים (צילום: AP Photo/Kyodo News) (צילום: AP Photo/Kyodo News)
אפשר להשתמש שוב באופניים(צילום: AP Photo/Kyodo News)

 

אישינומקי, מחוז מיאגי. התמונה העליונה, שצולמה ב-12 במרס, נראות הריסות הבתים והספינות שנשטפו לנמל. התמונה האמצעית צולמה ב-3 ביוני. התמונה התחתונה, מה-6 בספטמבר, מראה כי הספינות פונו.

 

כאן מנקים נמל (צילום: AP Photo/Kyodo News) (צילום: AP Photo/Kyodo News)
כאן מנקים נמל(צילום: AP Photo/Kyodo News)

 

סנדאי, מחוז מיאגי. בתמונה השמאלית, מה-16 במרס, נראית פסולת הבתים והמכוניות מכסה את פני השטח. התמונה האמצעית מראה את התקדמות הניקוי בתחילת יוני. בתמונה הימנית מתחילת ספטמבר נראים סטודנטים שהתנדבו לפנות את הזבל שנותר.

 

הסטודנטים התנדבו והביאו תוצאות (צילום: AP Photo/Kyodo News) (צילום: AP Photo/Kyodo News)
הסטודנטים התנדבו והביאו תוצאות(צילום: AP Photo/Kyodo News)

 

אוטסוצ'י, מחוז איווטה. התמונה העליונה צולמה ב-6 באפריל ונראית בה ספינה שנסחפה עם הנחשול עד שעצרה על גגו של בית. התמונה האמצעית צולמה בתחילת יוני, ואילו התמונה התחתונה, שבה נראה כי הפינוי כמעט הושלם, צולמה ב-1 בספטמבר.

 

הספינה כבר לא על הבית (צילום: AP Photo/Kyodo News) (צילום: AP Photo/Kyodo News)
הספינה כבר לא על הבית(צילום: AP Photo/Kyodo News)

 

קסנומה, מחוז מיאגי. בתמונה השמאלית, מ-24 במרס, נראות סירות שנישאו על הגל האימתני עד ליבשה. בתמונה מתחילת יוני לא ניכר שינוי ממשי ואילו בתמונה מה-5 בספטמבר השטח פונה.

 

היבשה הושבה לבתים (צילום: AP Photo/Kyodo News) (צילום: AP Photo/Kyodo News)
היבשה הושבה לבתים(צילום: AP Photo/Kyodo News)

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מצא את ההבדלים
צילום: AP Photo/Kyodo News
מחוז מיאגי
צילום: AP
מחוז מיאגי
צילום: AP
הנזק שלפני
צילום: AP
הכבישים כוסו אשפה וסירות מנותצות
צילום: בועז ארד
ספינה "עגנה" בעיר
צילום: רויטרס
מומלצים