שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  LG P420: ליקויים בנוחות השימוש
  המחשב הנייד של LG מציע ביצועים טובים, אבל המקלדת בעייתית, פד העכבר לפעמים לא מגיב, מצלמת רשת במיקום הזוי ותצוגה לא מרשימה במיוחד

  LG P420 הוא מחשב בעל מסך בגודל 14 אינץ' שמצויד במסגרת דקה במיוחד, ובזכותה גודלו הפיזי הוא כשל מחשבים עם מסך בגודל 13.3 אינטש (בדומה ל-Asus U40SD). הוא מעוצב בקווים נקיים וישרים, והמעטפת שלו היא בגימור חלק ומט בצבע לבן. המחשב הגיע עם מערכת ההפעלה Windows 7 Home Premium בגרסת 64 ביט.

   

  סקירות נוספות בערוץ המחשבים:

   

  עושה את שלו

  החומרה בה מצויד ה- LG P420 מתאימה ביותר למשתמשים סטנדרטיים, שרוצים מחשב שיעמוד בקצב שלהם וישמר רמת ביצועים גבוהה. מעבד ה-Core i5-2410M הוא מסדרת מעבדי ה- Sandy של אינטל, שנחשבת חזקה ואיכותית. הכרטיס הגרפי כאן הוא כרטיס ברמת כניסה, שמתאים למשימות סטנדרטיות, אך יתקשה להתמודד עם משחקים תובעניים.

   

   

  בעת עבודה שוטפת חשנו מדי פעם בהשהיות קלות בתגובות המחשב, אבל נראה כי לא מדובר בבעיה של ביצועים, אלא בבעיה של סנכרון עם משטח העכבר. אם נתעלם מתופעה מעיקה זו, ניתן לומר שהמחשב התמודד היטב עם פעילות משרדית שכללה עבודה על תוכנות משרדיות וגלישה בדפדפן אינטרנט מרובה טאבים. טעינה של תוכנות כבדות יותר, כמו תוכנה לעריכת תמונות, הייתה מהירה, והעבודה עליה הייתה נוחה. צפייה בסרטי HD 720p בפורמט MKV התאפשרה באיכות טובה, וכך גם צפייה בסרטי HD 1080p.

   

   

  מבחינת ריבוי משימות, לא הייתה כל בעיה לעבוד במקביל על שתי תוכנות משרדיות, דפדפן אינטרנט מרובה טאבים ותוכנה לעריכת תמונות, תוך צפייה בסרט HD 720p בפורמט MKV. צפייה במקביל בשני סרטי HD 720p גרמה להאטה קלה בתגובות המחשב, וטעינה של דפי אינטרנט לקחה זמן רב מהרגיל.

   

  עבודת המחשב הייתה שקטה יחסית; קולם של המאווררים לא גבר על קולו של מזגן שפעל בחדר, אבל לא ניתן לומר שלא שמעו אותם לחלוטין. כעבור כשעה של עבודה הורגשה התחממות קלה בתחתית המחשב, בעיקר בפינה הימנית העליונה. יחסית למחשבים אחרים בקטגוריה התחממות זו הייתה סבירה בהחלט.

   

  מסך מבריק עם השתקפויות

  המחשב מצוייד במסך מבריק בגודל 14 אינץ' וברזולוציה של 1366x768. איכות התצוגה אינה מהטובות שניתן למצוא כיום: החדות אינה מושלמת, וכך גם איכות הצבע. לפעמים חשנו גם שהבהירות המקסימלית אינה מספיקה. המסך המבריק סבל מהשתקפויות, אך בהשוואה למסכים מבריקים אחרים שפגשנו, הוא סביר.

   

  בעיה משמעותית בתצוגה של ה- P420 היא זווית הצפייה הצרה שלו. גם הזווית הצדית וגם הזווית העילית צרות ביותר, ובעבודה על המחשב חשנו שכל תזוזה קלה מובילה להופעת כתמים כהים באזורים שונים במסך. כמו כן, לא הצלחנו למצוא זווית שבה איכות התצוגה היא מיטבית בכל שטח המסך. זווית פתיחת צג המחשב גם היא צרה, ועומדת על כ-110 מעלות. בשילוב עם זווית העלית הצרה, מדובר בחסרון משמעותי, שבא לידי ביטוי בעיקר בעת עבודה על הברכיים.

   

  14 בתוך 13 אינץ'

  כפי שציינו, המסגרת הדקה ב- LG P420 מאפשרת לצייד אותו במסך בגודל 14 אינץ' ולשמור על ממדים של מחשב בעל מסך של 13.3 אינץ'. מידותיו של המחשב הן 22.1x33.3 ס"מ, עוביו בחלק העבה ביותר עומד על 3.15 ס"מ ומשקלו 1.99 ק"ג.

   

  המקלדת מצויידת במקשים שטוחים וחלקים. הם מופרדים ביניהם לחלוטין על ידי מרווחים נאים, ומוגבהים מעל המשטח הלבן שמתחת וצבעם השחור גורם להם לבלוט מעל משטח זה. סידור המקשים נוח, ולא נצפו מקשים קטנים או בעלי מיקום בעייתי, אך למרות כל זאת, בעת העבודה מתגלה ההקלדה כמאוד לא נוחה. ראשית, קצהו התחתון של המחשב, עליו מונחות הידיים בעת הקלדה, הוא זוויתי, והדבר יוצר לחץ לא נעים על פרק כף היד. שנית, תגובת המקשים בעייתית, והדבר גורם לפספוסים רבים וללחיצות כפולות בעת הקלדה.

   

   

  משטח העכבר תומך במולטי-מגע, ובצידו הימני ממוקם פס גלילה שאינו מסומן. צבעו ומרקמו זהים לאלו של סביבתו, וגבולותיו מסומנים על ידי מסגרת דקה הבולטת מעט מעל למשטח. ההפרדה הזו אינה מספקת, ולא פעם קרה שפספסנו את המשטח. עם זאת, בעיית ההפרדה היא הבעיה האחרונה של העכבר הזה. בעיה חמורה הרבה יותר קשורה לתגובה שלו: במשך רוב זמן העבודה מגיב משטח העכבר כראוי, אך מידי פעם הוא פשוט "מדלג" על פעולות.

   

  במצבים אלה, סמן העכבר על הצג מגיב להזזת האצבע על משטח העכבר, אך לא מגיב ללחיצה על פקד מסוים (למשל, על פקד גלילה בדפדפן אינטרנט). מיותר לציין שהדבר פוגם מהותית בנוחות התפעול. מקש העכבר המאוחד שתחת למשטח.

   

  איפה מצלמת הרשת?

  פרט למקש הכיבוי אין ב- P420 מקשים ייעודיים. לחיצה משולבת על מקש ה-FN ועל מקשי ה-F מפעילה פונקציות שונות. הסטנדרטיות שבהן כוללות נטרול של משטח העכבר, מעבר למצב שינה, שליטה על מצב הקישוריות, שליטה על מצב תצוגת המסך בעת חיבור לצג חיצוני והשתקת הסאונד. פונקציות אחרות מעט פחות נפוצות, ומאפשרות לשלוט על מצב המאווררים (על-ידי מעבר בין שני מצבים: Normal ו- Silent), לשלוט על תצורת השמע (נסביר בהמשך), ולהפעיל תצוגה של זכוכית מגדלת שמגדילה את התצוגה באזור מסוים במסך. לחיצה על מקשי F1 או F2 בשילוב עם מקש ה-FN מאפשרת הפעלה מהירה של תוכנות שונות (למשל, של דפדפן האינטרנט). שליטה על בהירות המסך ועל עוצמת השמע מתאפשרת על ידי לחיצה משולבת על מקש ה- FN ועל מקשי החיצים.

   

  הרמקולים ממוקמים בקדמת המחשב, ומצוידים בטכנולוגית SRS שמאפשרת לשפר את חווית השמע. ניתן לעבור בלחיצת כפתור בין שלוש תצורות סאונד. הבסיסית ביותר, SRS Off, מאפשרת איכות שמע סטנדרטית למחשבים ניידים. התצורה השנייה, SRS TruSurround HD, מספקת צליל מעט יותר מלא ואמיתי, אך גם מתכתי ולעתים אף עמום. התצורה השלישית, SRS WOW HD, מייצרת צליל מלא יותר, עמוק יותר ועוצמתי יותר. גם הוא נשמע מתכתי, ולפעמים מעט מוגזם. שתי התצורות האחרונות משפרות באופן משמעותי את איכות הסאונד, אך שתיהן לא מצליחות להגיע לאיכות טובה באמת.

   

   

  הן מתאימות בעיקר למשחקים ולסרטונים קצרים, ופחות להאזנה למוזיקה או לצפייה בסרטים ארוכים. מבין שתיהן, תצורת ה- SRS TruSurround HD נשמעת אמיתית יותר. תצורת ה- SRS WOW HD מצליחה להגיע לעוצמות שמע גבוהות יותר, אך בעת עבודה על הברכיים נחסמים פתחי הרמקולים, ואיכות הצליל נפגעת באופן משמעותי (מה שלא קורה בתצורות האחרות, באופן משונה).

   

  סט החיבורים ב- P420 מקיף למדי. מצידו הימני של המחשב ניתן למצוא שני חיבורי USB, חיבור למתח חשמלי וכונן אופטי. מצידו השמאלי של המחשב תמצאו חיבור USB נוסף, חיבור HDMI, חיבור VGA לצג חיצוני, חיבור LAN לרשת קווית וחיבורים למיקרופון ולאוזניות. בחלקו הקדמי ממוקם קורא כרטיסים SD/SDHC/MMC. מיקום החיבורים נוח והמרווחים ביניהם מספקים.

   

  מצלמת הרשת ממוקמת במקום לא שיגרתי ומעט בעייתי. כנראה בגלל מסגרת המחשב הדקה, בחרו ב- LG למקם את המצלמה בפינה השמאלית התחתונה של המסך, ולא מעל הצג במרכז המסך, כמקובל במרבית המחשבים הניידים. התוצאה היא זווית הצילום שונה מהרגיל, והאדם המצולם נצפה מכיוון מטה (במקום מלמעלה). בנוסף, בגלל שהמצלמה ממוקמת בצד המסך, ולא במרכז, הדמות המצולמת מופיעה בצידה השמאלי של התמונה, ובמרכז התמונה נראה הרקע שמאחורי הדמות. בעיה נוספת הקשורה במיקום המצלמה היא שלא פעם נכנסות האצבעות המקלידות לתוך הפריים, ומסתירות את היושב מאחוריהן.

   

  סוללה

  LG P420 מצויד בסוללת ליתיום-יון בעלת שישה תאים. בעת שימוש משרדי סטנדרטי שכלל עבודה על שני קבצי אופיס וגלישה באינטרנט אלחוטי, הספיקה הסוללה לכשלוש שעות ועשרים דקות של עבודה רצופה. מדובר בנתונים לא רעים שמאפשרים זמן עבודה ממושך יחסית ללא חיבור לחשמל.

   

   

  מקלידים ורועדים

  חלקו הפנימי של המחשב נראה יציב, ואינו מתכופף בתגובה ללחיצה. עם זאת, בעת הקשה עליו, נשמעים קולות של חלקיקי פלסטיק רוטטים, כנראה מהאזור שמתחת למקלדת. החיבורים של מסגרת המחשב נראים חזקים מאוד ואיכותיים. מנגד, צירי המסך רופפים למדי, והמסך נוטה לרעוד בעת הקלדה ממושכת.

   

  הסדרי האבטחה כוללת חריר קנסינגטון ואפשרויות סטנדרטיות של הגנה באמצעות סיסמה. בנוסף, LG ציידה את המחשב בכמה תוכנות שעשויות לסייע לשמור על המידע שבו, ביניהן, מערכת גיבוי ושחזור ומערכת לאיתור תקלות. לתוכנות אלה לוקח זמן רב להיטען, אך הן די ידידותיות.

   

  בשורה התחתונה

  LG P420 מציג ביצועים טובים ועיצוב מעניין, אך סובל מכמה ליקויים חמורים שפוגמים בחוויית השימוש ובנוחות העבודה. המרכזיים שבהם הם המקלדת הבעייתית ומשטח העכבר שלא תמיד מגיב כראוי. גם התצוגה אינה מרשימה. אנשים הסובלים מלקויות ראייה עשויים למצוא את המחשב נוח בגלל המקשים השחורים שבולטים על פני המשטח הלבן שמקיף אותם, ובזכות האפשרות להפעיל תצוגת זכוכית מגדלת בלחיצה אחת.

   

  אהבנו: ביצועים טובים, מסך גדול ביחס לממדים, מערכת SRS משופרת, זכוכית מגדלת בלחיצת כפתור.

  לא אהבנו: זווית צפייה צרה, מקלדת לא נוחה, משטח עכבר בעייתי, מיקום בעייתי של מצלמת הרשת.

   

  להשוואת מחירים >>

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הנייד של LG מפגין ביצועים טובים, אבל סובל מיותר מדי ליקויים מרגיזים
  בשיתוף עם Wisebuy
  מומלצים