שתף קטע נבחר

תוגברה אבטחת שגרירות מצרים בתל-אביב

גם בארץ לא לוקחים צ'אנסים: ניידת הובאה לאזור השגרירות המצרית. במקביל, תוגברה אבטחת שגרירות ישראל בירדן

בשני הצדדים לא לוקחים סיכונים: במקביל לתגבור אבטחת שגרירות ישראל בעמאן, בעקבות פריצת ההמון לשגרירות בקהיר, תוגברה היום (א') מעט גם האבטחה סביב שגרירות מצרים בתל-אביב.

 

הפריצה לשגרירות ישראל בקהיר - כתבות אחרונות ב-ynet:

 

עוד בערוץ החדשות :

 

פרט לאבטחה הרגילה, שכוללת שוטרי מג"ב שנמצאים באזור, הובאה ניידת משטרה למקום. המג"בניקים הונחו לפנות למשטרת לב תל אביב, אם יתפתח אירוע חריג, והתבקשו לשמור על ערנות.

 

שגרירות מצרים בישראל, היום (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
שגרירות מצרים בישראל, היום(צילום: ירון ברנר)

 

בתוך כך, דיווחה אמש סוכנות הידיעות המצרית הרשמית על היערכות ביטחונית מתוגברת במתחם שגרירות ישראל בעמאן, בירת ירדן. עדי ראיה מסרו כי ברחוב המוביל לשגרירות נראו שתי שריוניות והיערכות מאסיבית של כוחות הביטחון.

 

היום נחשפו עדויות חדשות על שעות החרדה בשגרירות בקהיר. שלושה מששת המאבטחים הנצורים נשאו נשק, וירו באוויר להרתעה. הם השתמשו בכל חפץ שמצאו לחסימת דלת הכניסה האחרונה, לאחר ששתי האחרות נפרצו - ושמעו היטב את

הצעקות והדפיקות בדלתות.

 

גורם ישראלי בכיר שנכח בחדר הפיקוד של משרד החוץ מתח ביקורת על השלטונות המצרים, למרות השורה התחתונה המוצלחת - חילוץ ששת הישראלים הנצורים. "המצרים דיברו בקצב פחות מהיר ממה שהיה אפשר", אמר. לדבריו, רק פסע היה מלינץ': "מזל שלא פרצו את החדר האחרון. אם הם היו פורצים את הדלת היה אסון גדול, גם טרגדיה אנושית וגם אסון אסטרטגי לשלום עם מצרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שגרירות מצרים בתל-אביב, היום
צילום: ירון ברנר
חיילים מצרים בבניין שגרירות ישראל
צילום: AP
מומלצים