שתף קטע נבחר

נתניהו: השכל הישר פועל גם אצל ארדואן

ראש הממשלה סייר בדרום וניסה להרגיע את הסערה הטורקית המתגברת. "אני מציע לא להיתפס לכל מיני אמירות. השכל הישר והשיקול הקר פועלים שעות נוספות, לא רק בצד שלנו"

בנימין נתניהו ורג'פ טאיפ ארדואן היו היום (ג') קרובים זה לזה באופן חריג: בעוד המנהיג הטורקי מבקר בקהיר, ראש הממשלה סייר בגבול הדרום המתוח. נתניהו ביקש להרגיע את האווירה המתלהמת סביב הקרע עם אנקרה. "השכל הישר והשיקול הקר בסופו של דבר גוברים", הוא אמר לכתבים.

 

העימות עם טורקיה - כותרות אחרונות:

 

ברקע התבטאויות של ארדואן נגד ישראל שמחריפות מיום ליום, נתניהו הציע "לא להיתפס לכל מיני אמירות", והביע ביטחון ש"השכל הישר והשיקול הקר בוודאי פועלים שעות נוספות בצד שלנו, ואני חושב שלא רק בצד שלנו, לפי מה שאני מבין".

 

מטרת הסיור של נתניהו הוגדרה כבחינת התקדמות בניית הגדר בגבול עם מצרים, משם חדרו בחודש שעבר מחבלים שרצחו שמונה ישראלים. ראש הממשלה אמר כי לוח הזמנים של בניית הגדר יקוצר בשלושה חודשים נוספים, וצפוי להסתיים כבר בספטמבר 2012.

 

"הגבול שלנו עם מצרים הוא גבול של שלום. בשביל להמשיך בשלום צריך בטחון ולשם כך צריך גדר. הבנייה המהירה חשובה לשלום וחשובה לביטחון", אמר נתניהו.

 

מנגד, ארדואן ממשיך לאיים. בראיון לעיתון מצרי, ערב הגעתו לקהיר, נשאל ראש ממשלת טורקיה אם בכוונת טורקיה לשלוח ספינות קרב ללוות

 כלי שיט טורקיים לעזה פותחת את האפשרות לחיכוך צבאי, והשיב בשלילה. עם זאת, הוסיף: "חיל הים הטורקי מוכן לעמוד בפני כל האפשרויות, גם הגרועות ביותר".

 

ארדואן ניצל את הראיון לעיתון "א-שורוק" כדי לנגח שוב את ישראל: "כל מה שאמרנו הוא שספינות מלחמה יגנו על הספינות הטורקיות מפני מתקפה כשיעברו במים הבינלאומיים. זו זכותנו הלגיטימית, ואין לאיש זכות להתנגד לה. הדבר הזה הכעיס את ישראל, שרצתה להגן על ההשתלטות שלה על המים הבינלאומיים במזרח התיכון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנימין נתניהו
צילום: חגי אהרון
מומלצים