שתף קטע נבחר

מחדל: הרוצח התקשר, המשטרה באה רק למחרת

ויטלי מיכאלוב מפתח-תקווה התקשר אחרי חמישה ימים והודיע: "הרגתי את חברה שלי". אולם במשטרה התבלבלו כנראה עם דיווח אחר, ורק למחרת מצאו את הגופה. המחדל נבדק

גם לרצח, צריך לצלצל פעמיים: ויטלי מיכאלוב מפתח-תקווה, שחשוד ברצח בת זוגו אולגה סורינובה בגלל התקף קנאה, חיכה חמישה ימים עד שהתקשר למשטרה והודיע: "הרגתי את חברה שלי". אבל גם למשטרה לקח זמן. רק ביום שלמחרת, הם הגיעו לדירה, בעקבות שיחה נוספת שלו. בעקבות המחדל, מפקד מחוז מרכז, ניצב בנצי סאו, מינה קצין שיבדוק מדוע הגופה לא נמצאה לאחר השיחה הראשונה.

 

רצח מקנאה בפתח-תקווה - כותרות נוספות ב-ynet

 

בשבוע שעבר התקשר מיכאלוב למשטרה ממספר חסום וסיפר כי פגע בבת זוגו. הוא גם ציין את כתובת הדירה ברחוב רמב"ם בפתח-תקווה, בה נמצאת גופתה. הסיבה לכך שהגופה לא נמצאה מיד נראית כמו בלבול ורשלנות.

 

הבניין בו נמצאה גופתה של סורינובה  (צילום: עידו ארז ) (צילום: עידו ארז )
הבניין בו נמצאה גופתה של סורינובה (צילום: עידו ארז )

 

עוד בערוץ החדשות:

 

מבירור ראשוני שנעשה עולה כי במקביל לשיחת הטלפון ממיכאלוב, התקבלה במשטרה שיחה נוספת משכנים בבניין סמוך, שדיווחו על צעקות שבוקעות מאותו מספר דירה, שמסר החשוד ברצח. במשטרה סברו שמדובר באותו אירוע ומיהרו לדירה, שעליה דיווחו השכנים. הם עצרו שם בעל בחשד שתקף את אשתו.

 

במשטרה פתחו בחקירת הרצח, אך במקביל גם בבירור הנסיבות לכך שהגופה נמצאה באיחור. על-פי הממצאים יוחלט באילו צעדים לנקוט נגד האחראים למחדל. בנוסף עלו טענות לפיהן מיכאלוב התקשר לדווח על הרצח יותר מפעמיים במהלך חמשת הימים שעברו מאז הרצח. אולם במשטרה דחו את הטענות.

 

ויטלי מיכאלוב בבית המשפט. הביע חרטה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
ויטלי מיכאלוב בבית המשפט. הביע חרטה(צילום: עידו ארז)

 

בשיחה עם ynet הודו גורמים במשטרה כי מדובר במחדל חמור. "אם מתקבלת שיחה מאדם שטוען שפגע בחברה שלו או בבת זוגו, המשטרה צריכה לתת עדיפות ראשונה, עקב הרגישות בכל נושא אלימות כלפי נשים ובעקבות כל מקרי הרצח של

נשים".

 

בצהריים האריך בית המשפט את מעצרו של מיכאלוב בשבעה ימים. עו"ד לירן פרידלנד, המייצגת את מיכאלוב מטעם הסנגוריה הציבורית, אמרה כי מרשה מודה במיוחס לו ואף שיחזר את המעשה ומביע חרטה וצער. לדברי מיכאלוב, השניים היו חברים במשך חצי שנה, וביום הרצח, סיפרה לו סורינובה באדישות על כך שבגדה בו. בעקבות זאת, הוא נקלע לסערת רגשות, לקח סכין ודקר אותה למוות.

 

על פי החשד, לאחר הרצח עזב מיכאלוב את הדירה והלך לישון במקום עבודתו - בית עסק לזגגות. למחרת, קנה זר פרחים, חזר לדירה והניח אותם על גופתה, בצירוף מכתב אהבה שכתב לה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר אודנוקלסניקי
הנרצחת, אולגה סורינובה
צילום: אתר אודנוקלסניקי
"פגעתי בחברה שלי"
צילום: עידו ארז
מומלצים