שתף קטע נבחר

צעיר מעוספיה: שוטרים שברו לי יד בלי סיבה

בן 19 נעצר בחשד לתקיפת שוטרים ושוחרר למעצר בית, רק אחרי טיפול בבית חולים. "אמרתי שאני לא מכיר מישהו שברח, אז בעטו בי בכל הגוף", סיפר אחרי שהגיש תלונה במח"ש. המשטרה: "הוא תקף את השוטרים, שפונו לטיפול בבי"ח"

תושב עוספיה בן 19 הסתבך אחרי שלטענתו נתן טרמפ לאיש שהמשטרה חיפשה - ומצא עצמו פצוע בבית חולים, ובמעצר. השבוע הגיש הצעיר תלונה במחלקה לחקירות שוטרים על אלימות קשה בעת מעצרו. 

 

"נסעתי לפגוש חבר, והוא לא היה בבית", סיפר המתלונן ל-ynet. "היה בשכונה מישהו שאני לא מכיר שביקש ממני להקפיץ אותו למרכז העיר, ולא התנגדתי. אחרי זמן קצר ניידת משטרה ביקשה ממני לעצור בצד, הבחור שעלה איתי פתח את הדלת וברח ברגל, ולא הבנתי מה קרה".

 

אחר כך, הוסיף, השוטרים שאלו אותו על הבחור שברח. "עניתי להם שאני לא מכיר אותו, וביקשו את כל הפרטים שלי ולא התנגדתי. אז חזרו על השאלות ובגלל שאמרתי להם שאני לא מכיר אותו, קשרו אותי באזיקים בידיים ובהרגליים. אחד מהם חנק אותי ותפס את הידיים שלי והשוטר השני היכה אותי בכל הגוף ובעט בי עד ששברתי את יד ימין".

 

אחרי התקרית, הגיעה ניידת נוספת ופינתה אותו לבית החולים רמב"ם בחיפה. "אחרי שקיבלתי טיפול רפואי לקחו אותי למעצר", הוסיף המתלונן, "והשוטרים טענו שאני תקפתי אותם". הוא נעצר, ובבית משפט השלום בחיפה שוחרר למעצר בית ל-48 שעות.

 

עד ראייה למקרה טוען שהתקשה להאמין. "תקפו אותו כאילו הוא רצח מישהו, התייחסו אליו כמו חיה, למרות שאני מכיר אותו ואין לו שום עבר פלילי". הוא טען שיחד עם חבריו ניסה להתערב, "אבל לא נתנו לנו". ממח"ש נמסר שהתלונה התקבלה ותטופל בהתאם.

 

דובר משטרת מרחב חוף רפ"ק ערן שקד אמר בתגובתו: "הצעיר לא נענה לבקשת השוטרים לעצור בזמן נהיגה, התנגד למעצרו והתחיל לתקוף שוטרים. בזמן האירוע היתה התקהלות של הרבה אנשים, והשוטרים הרגישו שהם בסכנה, לכן שלחנו תגבורת למקום האירוע. שני השוטרים נפצעו ופונו לבית החולים לקבלת טיפול, והמשטרה תבקש להגיש נגד הצעיר כתב אישום". הוא הוסיף: "לגבי התלונה במח"ש אנו מנועים להתייחס כל עוד העניין בחקירה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אזקו אותי בידיים וברגליים"
הפצעים על גופו של הצעיר
מומלצים