שתף קטע נבחר

נשיקת המוות: בכלא מדברים על "פצצת אטום"

רצח מלפני 11 שנה שוב בחקירה, ועורכת-דין של חשוד במעורבות טוענת שהמשטרה הפיצה שמועה על עבריין בכיר שהפך עד מדינה. בכלא סוער: "זה הצית אש בשדה קוצים"

בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (ה') בחמישה ימים את מעצרו של העבריין הנתנייתי, שלום (צ'רלי) אמור, החשוד במעורבות ברצח חברו הטוב משה הדס (38) שנעלם לפני 11 שנה וגופתו עדיין לא נמצאה. בדיון טענה סנגוריתו, עו"ד רויטל סוויד, כי המעצר מבוסס על שמועה, לפיה עבריין מוכר חצה את הקווים והפך להיות עד מדינה, שהפיצה המשטרה כחלק משיטות חקירה שנועדו לאסוף מידע אודות הרצח באמצעות האזנות.

 

רצח מן העבר - כותרות אחרונות ב-ynet

 

בסוף השבוע האחרון נעצר אמור בחשד למעורבות ברצח ובהעלמת גופתו של הדס. אולם אמור, שהיה מקורב בעבר למשפחת הפשע אבוטבול, מכחיש את החשדות המיוחסים לו. הדס היה חבר בכנופיה של העבריין הנתניתי אלון גלעדי, שנרצח אף הוא באותה תקופה. "לאחר הרצח הבטיח הדס לנקום", אמר גורם בנתניה המכיר את המעורבים, "הוא חשד כי מאחורי הרצח עומדת משפחת אבוטבול, איתם הוא וגלעדי היו מסוכסכים".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

בשנת 2000 השתחרר הדס מהכלא, וזמן לא רב אחר כך נעלמו עקבותיו. "באופן מוזר הוא הצטרף למשפחת אבוטבול", סיפר הגורם, ככל הנראה לאחר שנערכה סולחה בין הצדדים והדס אף נפגש עם אסי אבוטבול וקיבל ממנו נשיקה. הדס לא זכה ליהנות זמן רב מחירותו מהכלא, וזמן קצר לאחר השחרור נעלמו עקבותיו. "הנשיקה הזאת הייתה נשיקת המוות". במשטרה חושדים שהוא נרצח וגופתו הועלמה.

 

תרגיל חקירה ידוע

מיד לאחר מעצרו של אמור, נפוצה שמועה בנתניה ובערים נוספות בארץ שעבריין מוכר, המרצה עונש מאסר, חצה את הקווים וחתם על הסכם עד מדינה תמורת מסירת מידע אודות מספר מקרי רצח לא מפוענחים שהתרחשו בעיקר באזור השרון. כמו כן, השמועה פשטה גם בין אסירים בכמה בתי כלא. "אם יתברר שזה נכון ואכן הוא חצה את הקווים ומשתף פעולה עם המשטרה זה יהיה כמו פצצת אטום", אמר אסיר ל-ynet. פרקליטיו של אותו עבריין מכחישים שחתם על הסכם כזה.

 

בדיון בהארכת המעצר אמרה עו"ד סוויד כי המשטרה אחראית להפצת אותה שמועה. לטענתה, בעקבות החלטה של המפכ"ל לנסות ולפענח תיקי חקירה ישנים, החליטה המשטרה לפתוח מחדש את התיק של הדס, תוך הפצת שמועה שיש בידיה מידע אודות הרצח מעד מדינה.

 

"המשטרה הייתה אחראית לפני כמה חודשים להעברת אינפורמציה, אם נכונה או לא, לגבי העובדה שיש מישהו מדבר בנוגע לפרשה הזו וזה עשה אש בשדה קוצים. זה תרגיל חקירה מאוד ידוע של המשטרה שמטרתו לגרום לאנשים לדבר ואז המשטרה מאזינה להם ואוספת אינפורמציה".

 

"יש חשד סביר"

בנוסף היא ציינה כי לאחר שנעלמו עקבותיו של הדס, מרשה לא נעצר. לטענתה, במשטרה לא רוצים לדעת אם בכלל הוא היה עם הדס בזמן הרצח לכאורה, למרות שניתן לעשות זאת על-ידי בדיקת שיחות הטלפון שקיימו

השניים.

 

הסנגורית סיפרה כי בחקירה במשטרה הטיחו החוקרים באמור כי הוריו של הדס סבורים שהוא מעורב בהיעלמותו של בנם ושאחד מחבריו ציין כי לא השתתף בחיפושים אחריו. כמו כן, היא טענה כי מרשה נשאל על יחסיו עם אסי אבוטבול, שאמר שהיו טובים מאוד.

 

בית המשפט לא השתכנע מדבריה של עו"ד סוויד והאריך את מעצרה של מרשה בחמישה ימים. "איתרתי על קיומו של חשד סביר התואם בקשה שנייה להארכת מעצר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משה הדס. נעלם ב-2000
צילום רפרודוקציה: דודו בכר
עו"ד רוויטל סוויד
צילום: עידו ארז
מומלצים