שתף קטע נבחר

הרג צעירה בתאונת אופנוע ונידון ל-8 שנות מאסר

אביחי וולט נסע בפראות על אופנוע כבד בפתח-תקווה ופגע ברכב. כתוצאה מהתאונה נהרגה עליזה גולדנברג, שרכבה יחד איתו. השופט על העונש החמור: "ביטוי לקדושת החיים"

שמונה שנות מאסר בפועל נגזרו היום (ב') על אביחי וולט, בן 31 מכפר-סבא, שהורשע בהריגת חברתו עליזה גולדנברג ז"ל בתאונת דרכים. השופט זכריה כספי מבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה כתב בגזר הדין של רוכב האופנוע: "זהו הבסיס למאבק הנחוש בתאונות הדרכים ומכאן הצורך בענישה קשה ומשמעותית".

 

עוד בחדשות:

המשטרה: להעמיד לדין את לחיאני על קבלת שוחד

נהג המשאית שרצח 2 חיילים בעכו - לא יעמוד לדין

המחבל שדרס הואשם: "חוזר ליפו, למות קדושים"

 

התאונה אירעה בחודש ינואר השנה, בצומת סירקין בפתח-תקווה. בתביעה טענו כי הנאשם "דהר" על אופנועו במהירות של 140 קמ"ש וזגזג בין נתיבים. הוא פגע ברכב ובעקבותיו

 התאונה נהרגה עליזה - בת 20 במותה. במהלך חקירתו הוא טען כי הצעירה נהגה באופנוע. בנוסף לוולט לא היה רישיון נהיגה והוא ריצה עונש מאסר של שנה וחצי, בשל נהיגה ללא רישיון.

 

"אלה הם הנהגים שמן הצורך הוא להילחם בהם ובאופן נהיגתם", כתב השופט כספי בגזר הדין. "זהו מקרה קשה מבחינת נסיבות גרימת התאונה הקטלנית על ידי הנאשם ולא פחות מכך, אף יותר, הרבה יותר, מבחינת התוצאות הקשות...".

 

השופט כספי התייחס לעובדה שוולט אינו צעיר: "אדם שמצפים ממנו לשיקול דעת בוגר נוטל רכב לידיו, מבלי שאי-פעם עמד בבחינות הנדרשות וזכה לרישיון נהיגה. הוא עושה כך במהלך של שנים, פעם ושוב פעם וחוזר חלילה, כפי שהדברים משתקפים ברשימת עבירות התעבורה שלו".

 

וולט שהה בכלא עקב עבירות שביצע ובנוסף רישיונו נפסל לשנתיים. אולם למרות זאת "הוא שב לסורו...וזו הפעם, לאחר שהעז לקנות לעצמו אופנוע כבד, ובעודו בפסילה, בנוסף לכך שלא הורשה לנהיגה כלל, הוא נוהג בו, כשהוא מרכיב עליו את עליזה ז"ל. נסיבות הנהיגה הזו קשות".

 

השופט כספי הסביר מדוע גזר שמונה שנות מאסר על הנהג:  "בנסיבות שכאלה מתגלמות תכליות הענישה. זהו הבסיס למאבק הנחוש בתאונות הדרכים ומכאן הצורך בענישה קשה ומשמעותית. מובן, כי בגדר ענישה זו גם הביטוי לערך קדושת החיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תאונת דרכים. ארכיון
צילום: בערלה יעקובוביץ, זק"א
השופט זכריה כספי
מומלצים