שתף קטע נבחר

טלטלה אצל הערבים: מנכ"ל אל-ג'זירה התפטר

וודאח חנפר, פלסטיני מאזור ג'נין שנבחר לפני שנתיים לאחד מ-100 האנשים המשפיעים בעולם, הודיע במפתיע על עזיבתו. לאחרונה הועלה החשד כי תיאם עם ארה"ב את אופי הסיקור לגבי הנעשה בעיראק. בן המשפחה השולטת בקטאר יחליפו

מנכ"ל רשת החדשות הערבית "אל-ג'זירה", וודאח חנפר, הודיע היום (ג') על התפטרותו. "לאחר שמונה שנות עבודה ברשת אל-ג'זירה, אני מודיע עתה על עזיבתי", כתב בחשבון הטוויטר שלו. הוא לא הסביר מה הסיבה להתפטרותו, שעשויה לטלטל את הרשת.

 

הכתבות האחרונות על "אל-ג'זירה" ב-ynet:

 

אל-ג'זירה הוקמה ב-1996, ובמרוצת השנים הפכה לאחת מרשתות החדשות המובילות בעולם, עם ציוד טכנולוגי ברמה מערבית גבוהה מאוד וכתבים הפרוסים בעומק מדינות ערב והאיסלאם. היא עלתה לכותרות ביתר שאת בחודשים האחרונים, כשנתפשה כרשת שבאמצעות שידורי הלוויין שלה עודדה את "אביב העמים הערבי", ותרמה באופן מכריע למהפכות בתוניסיה, במצרים ובלוב.

 

צופים באל-ג'זירה ברמאללה. עזרה למהפכות (צילום: איי פי) (צילום: איי פי)
צופים באל-ג'זירה ברמאללה. עזרה למהפכות(צילום: איי פי)

 

במכתב ששלח היום המנכ"ל הפורש חנפר לעובדיו, הוא כתב: "הודעתי ליושב ראש מועצת המנהלים כבר לפני זמן מה על רצוני לעזוב את ניהול התחנה לאחר שמונה שנים. הוא קיבל בתודה את רצוני זה". את חנפר יחליף בתפקידו השייח אחמד בן ג'אסם אל-ת'אני, בן המשפחה השולטת בקטאר.

 

התפטרותו של המנכ"ל חנפר הפתיעה מאוד את אנשי אל-ג'זירה. דיווחים רבים שנפוצו קושרים את התפטרותו למברק שפורסם לאחרונה באתר ההדלפות "ויקיליקס", ושבו מתוארת פגישה שקיים חנפר עם שגריר ארה"ב בקטאר באוקטובר אשתקד. לפי הדיווח, ניתן להבין כי יש לכאורה קשר בין הצדדים, וכי חנפר הבטיח "סיקור מאוזן" עבור האמריקנים בנוגע לנעשה בעיראק.

 

בזמן מהפכת מובארק: מצרים החשיכה לאל-ג'זירה את המסך (צילום: AFP) (צילום: AFP)
בזמן מהפכת מובארק: מצרים החשיכה לאל-ג'זירה את המסך(צילום: AFP)

 

המברק הדיפלומטי האמריקני שהודלף עורר סערה, ובשורה של אתרי אינטרנט ערביים דווח כי אמיר קטאר עצמו, חאלד בן חליפה אל-ת'אני, דרש לפתוח בחקירה כדי לברר אם תוכן המברק נכון, ואם אכן היה תיאום בין חנפר לבין האמריקנים בנוגע לאופי השידורים. לפי דיווחים שונים, כתוצאה מכך חנפר למעשה "התפוטר".

 

חנפר הוא יליד הכפר הפלסטיני ראמה הסמוך הסמוך לג'נין. בעבר הוא נודע כמקורב לחמאס ולתנועת "האחים המוסלמים". ב-1997 הצטרף לרשת "אל-ג'זירה" ושימש ככתב שלה בדרום-אפריקה. בשנת 2001 הוצב בהודו וסיקר משם את השלכות המלחמה באפגניסטן.

 

בהמשך עבר חנפר לסקר את המצב באפגניסטן מהמדינה עצמה. אחר-כך הפך לכתב בעיראק. ב-2006 מונה למנהל רשת אל-ג'זירה כולה, וב-2009 בחר בו המגזין "פורבס" לאחד ממאה האנשים המשפיעים ביותר בעולם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלג'זירה
לוגו אל-ג'זירה. המנכ"ל "התפוטר"?
צילום: אלג'זירה
מומלצים