שתף קטע נבחר

למרות ההסכמה: נמשכת מלחמת השלטים הפיראטיים

מישאל חשין, יו"ר ועדת הבחירות, קבע כי מפלגה שתתלה שלטים לא חוקיים, תיקנס. גם ההסכמה אליה הגיעו הליכוד והעבודה שלא לתלות שלטים פיראטיים לא ממש הועילה - אנשי מע"צ וחברת נתיבי איילון עובדים כל הלילה בפינוי שלטים לא חוקיים

מלחמת השלטים הלא חוקיים בין הליכוד למפלגת עבודה לא נפסקה, למרות ההסכמה שהושגה אתמול (יום א') בין שתי המפלגות, לפיה לא ייתלו שלטים במקומות שאינם מיועדים לכך. אפילו קביעתו של יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט מישאל חשין, כי המפלגות יישלמו קנסות אם שלטיהן ייתלו במקומות לא חוקיים, לא מרתיעה את הצדדים.
במע"צ טוענים כי השילוט הפיראטי נמשך גם הלילה. חוליות מיוחדות של מע"צ וחברת נתיבי איילון פועלות בשלוש משמרות להסרת שלטי התעמולה. אתמול הסירו עובדי מע"צ כ-1,000 שלטים, בעיקר במרכז הארץ. 300 שלטי תעמולה גדולים שהוצבו לאורך המחלפים בנתיבי איילון הוסרו אתמול על ידי קבלני ניקיון של החברה. מדובר בשלטי ענק שהוצבו לאורך המחלפים וכן במאות שלטים נוספים שהוצבו על עמודי תאורה לאורך נתיבי איילון. בניסיון להקל על פינוי מהיר את השלטים, צבעה חברת נתיבי איילון את קירות הגשרים בצבע פלסטי מיוחד, שמאפשר הסרה מהירה של השלטים.
שר התחבורה, אמנון ליפקין שחק, פנה היום לראשי מטות ההסברה של העבודה והליכוד, ודרש מהם להורות לפעיליהם להימנע מהצבת שלטי תעמולה בלתי חוקיים. "אני מציע למפלגות השונות למצוא דרכים אחרות לבזבז את כספי מימון המפלגות, כי אנו נפעל מיידית להסיר כל שלט שייתלה. הכבישים אינם צריכים להפוך ללוח מודעות ומקום להצבת שלטי תעמולה המסכנים את הנהגים". שחק הורה למע"צ ולחברת נתיבי איילון להסיר את כל השלטים הפיראטיים שנתלו בימים האחרונים.
במטה ברק אומרים בתגובה כי הם לא תלו הלילה שלטים בעקבות ההסכמה אליה הגיעו חברי הכנסת אופיר פינס (עבודה) ומיכאל איתן (ליכוד), החברים בועדת הבחירות המרכזית. במטה השטח אף אומרים כי הבוקר הגישו תלונה לוועדת הבחירות המרכזית על הפרת ההסכמה על ידי הליכוד. עם זאת, גורמים במטה ברק אומרים כי לא תלו שלטים בלילה כדי שהליכוד יפר ראשון את ההסכמה, ואז גם מטה ברק יוכל להפר אותה, ולתלות את שלטי הקמפיין החדש, שהמקומות המורשים אינם מספיקים עבורם, לדבריהם.
ממטה ההסברה של הליכוד נמסר בתגובה, כי בהתאם לסיכום בין העבודה לליכוד, שלטים של הליכוד נמצאים כעת בכביש הטייסים ובכביש מספר אחד לייד שדה התעופה, בן גוריון. הליכוד ידאג להסרת השילוט הפיראטי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
פינס. ההסכמה הופרה
צילום גלי תיבון
מומלצים